اخبار ورزشی

ربیعی: در قراردادم با ذوب‌آهن بند جدایی وجود دارد/ ما هم می‌توانیم به داوری اعتراض کنیم

ربیعی: در قراردادم با ذوب‌آهن بند جدایی وجود دارد/ ما هم می‌توانیم به داوری اعتراض کنیم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برگزیده های ایران از اصفهان، محمد ربیعی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن مقابل هوادار در هفته چهارم لیگ برتر، ضمن عرض تسیلت بابت درگذشت پیشکسوت روزنامه‌نگاری ورزشی مرحوم مهدی کاظمی، اظهار داشت: درباره بازی فردا تحلیلم از تیم هوادار، تیمی است که سرشار از بازیکنان باسابقه است که تجربه حضور در تیم‌های مختلف را دارند. بچه‌های ما باید توجه داشته باشند که مقابل یک تیم فوتبال بلد و با بازیکنان باتجربه لیگ برتری بازی می‌کنند.

وی افزود: تیم هوادار سرمربی محترمی دارد و چالش سنگینی پیش روی ماست که باید بتوانیم از این چالش سربلند بیرون بیاییم. برای هر دو تیم در بازی آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم هر تیمی که شایسته است بتواند امتیازات کامل این مسابقه را از آن خود کند.

ربیعی: از مدیران و هواداران فولاد تشکر می‌کنم/ اخلاق حرفه‌ای ایجاب می‌کند در ذوب‌آهن بمانم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‎آهن در پاسخ به سؤال خبرنگار برگزیده های ایران که آیا برای حل مشکل گلزنی تیمش با وجود موقعیت‌های زیاد، راهکاری دارد، گفت: ابتدا کلیات را می‌گویم. کلیات این است که ذوب‌آهن یک تیم تازه است. طبیعی است که در آن مشکلات فنی رخ بدهد، اما اینکه مجموع ضریب منفی و مثبت فعلاً به قول شما، موردپسند قرار گرفته است، نظمی در بازی‌اش می‌آید و فلسفه جدیدی در بازی‌اش دیده می‌شود. همه این موارد در پروژه فوتبال زمان‌بر است. هر چه جلوتر رفتیم، ضریب نظم تیم بیشتر شده است.

ربیعی درباره نظم تیمی ذوب‌آهن تصریح کرد: چیزی که من خیلی به بچه‌ها تأکید دارم، نظم بازی است. قبلاً این نظم بازی را شاید ۳۰ دقیقه در طول ۹۰ شاهد بودیم. در حقیقت به‌صورت نامتقارن صحبت می‌کنم. مثلاً ۱۰ دقیقه خوب بودند و ۱۰ دقیقه خارج از نظم که در حال حاضر  تعداد دقایق بازی منظم تیم بیشتر شده است.

وی راجع به از دست دادن موقعیت‌های خوب گلزنی توسط شاگردانش، یادآور شد: در مورد امر گلزنی به میزان فرصت‌هایی که برابر سپاهان، پرسپولیس و با حملات سریع قرار گرفتیم، بازیکنان در پاس یا شوت آخر یا در جدال یک به یک می‌توانستند بهتر عمل کنند. باید در تمرینات بیشتر تلاش کنیم، با توجه به اینکه قابلیت و کیفیت خود بچه‌ها هم بالا و قابل ارتقاست. از طرف دیگر تازه دو سه بازیکن خط جلوی ما بعد تعطیلات به تیم می‌رسند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به تقویت بخش هجومی تیمش بعد از وقفه لیگ برتر، خاطر نشان کرد: ما یک جذب بازیکن داریم و در کنار آن دوران نقاهت آقای علیاری تمام می‌شود. به هر حال این‌ها بچه‌های جلوی زمین ما هستند که می‌توانند به مرور به ما کمک کنند و آن جلو هم باید رقابت بهتری بین بچه‌های تهاجمی داشته باشیم که تا حدودی کیفیت‌ها بهتر خواهد شد.

ربیعی درباره اشتباهات فردی بازیکنانش در سه بازی نخست فصل بیست‌وسوم لیگ برتر هم به خبرنگاران گفت: در مورد اشتباهات فردی بازیکنان با شما موافق هستم.  به هر حال در دو بازی اخیر تیم تحت فشار است و برابر دو تیم نسبتاً برجسته کشور قرار گرفت، اما نسبت به بازی برابر سپاهان، بچه‌ها در بازی با پرسپولیس ضریب خطای کمتری داشتند. باید این باور در آنها شکل بگیرد. ان‌شاءالله این موضوع را تا آنجایی که در توان‌مان باشد، حل می‌کنیم.

وی درباره افزایش کیفیت تیمش با حضور هواداران مقابل سپاهان و احتمال تکرار این موضوع در دیدار برابر هوادار در هفته چهارم، اظهار داشت: به هر حال قصد داشتم انتهای صحبت‌هایم از هواداران ذوب‌آهن خواهش کنم فردا با حضور پُرشورشان زینت‌بخش بازی ما مقابل هوادار باشند، همچنین یار و یاور و کمک حال تیم ما. این انتظار را هم من و هم بازیکنان تیم ذوب‌آهن که تیمی اصیل و مردمی با قدمت بیش از نیم قرن است، داریم. ان‌شاءالله فردا شاهد بازی خوب تیم‌شان باشند.

سرمربی ذوب‌آهن در پاسخ به خبرنگاری که بازی انفرادی بعضی مدافعان این تیم از جمله محمد قریشی را نقطه ضعف و دغدغه تیم سبزپوش اصفهانی دانسته و پیگیر برنامه‌های تقویت بخش دفاعی این تیم شد، گفت: ما این نقد را قبول می‌کنیم که شاید یک جاهایی در خط دفاعی ضریب خطا داشته باشیم، اما به نظرم به انسجام بهتری در خط دفاع می‌رسیم. محمد قریشی، شایان مصلح و آرش قادری (مدافعان مرکزی ذوب‌آهن) برای اولین بار است که کنار هم بازی می‌کنند. بازی به بازی که جلو  رفتیم دارای یک هماهنگی شدند. به این سه نفر نادر محمدی را هم اضافه می‌کنم.

وی افزود: اما درباره اینکه خط دفاعی ما پا به توپ شود، باید بگویم این خواسته من است. من دوست دارم تیمم از عقب بازیسازی کند و اگر فضایی ایجاد شد بازیکنم پا به توپ حرکت کند. این خواسته من است و در این بین شاید بعضی وقت‌ها توپ را لو بدهیم. ایرادی از قریشی، مصلح و قادری نمی‌بینم و بسیار، بسیار از آنها راضی هستم. همینطور از نادر محمدی. ضمن اینکه یک جوان خوب در دفاع‌مان به نام دانیال ایری داریم. نوید یک دفاع خوب را در آینده می‌دهم به شرط آنکه کمی پخته و باتجربه‌تر شود، دفاع قابل اتکایی است.

ربیعی در پاسخ به این سؤال که در ساعات پایانی نقل‌وانتقالات بازیکن خارجی به تیمش اضافه می‌شود، گفت: بازیکن خارجی قطعاً جذب نمی‌کنیم که دلایلش از این کنفرانس خارج است. به اضافه اینکه جوانان خوب وطنی در تیم خودمان داریم. البته قبول داریم بازیکن باکیفیت خارجی به لیگ ما و تیم‌مان کمک می‌کند. در نقل‌وانتقالات و بعد از پایان نقل‌وانتقالات تیم ما نفر اضافه خواهد کرد و این اتفاق برایش رخ خواهد داد. شاید در نقل‌وانتقالات و ساعت‌های باقیمانده بتوانیم  یک تحرکاتی داشته باشیم.

وی درباره نقدی که پیرامون عدم اعتراضات او به اشتباهات داوری بیان می‌شود، اظهار داشت: یک چیزی را خودم می‌خواهم بگویم. بعد بازی برابر پرسپولیس یک نقدی است، چون اشتباهات داوری زیادی رخ می‌دهد، ما آنطوری که باید و شاید اعتراض نمی‌کنیم. هواداران بدانند این  یک ضعف در ما نیست که بلد نباشیم اعتراض کنیم. فکر می‌کنم پسندیده‌تر این باشد که بتوانیم محترمانه اعتراضات خود را به کمیته داوران مطرح کنیم. به هر حال ذوب‌آهن در سه بازی اخیر می‌توانست اگر اشتباهات کمتر بود، امتیاز بیشتری بگیرد. امیدوارم داوران هم در آرامش و در نهایت عدالت بتوانند بدون خطا سوت بزنند تا عدالت رعایت شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن همچنین در واکنش به اخبار مربوط به حضورش در رأس کادر فنی فولاد خوزستان تأکید کرد: تشکر می‌کنم از مجموعه عظیم فولاد خوزستان، مدیران و هواداران این تیم. موکول کردم به روابط و رفتار حرفه‌ای بین دو باشگاه، به دلیل مخالفتی که از سوی باشگاه ذوب‌آهن بود. برای فولاد آرزوی موفقیت می‌کنم و برای ذوب‌آهن آرزوی آینده‌ای روشن. فکر می‌کنم خیلی تمیز و شیک باید با آن برخورد شود، به هر حال فوتبال حرفه‌ای است. باشگاه فولاد هم قصد بدی نداشت، چون متوجه بودند که در قرارداد من بندی وجود دارد که امکان جدایی دارد و وارد مذاکره شدند.

وی ادامه داد: از روز اول وقتی با ذوب‌آهن وارد مذاکره شدیم بند جدایی با توافق طرفین در قرارداد قرار داشت. در حال حاضر با افتخار در اختیار باشگاه ذوب‌آهن هستم. این را هم بگویم که آن بند، بند فسخ نبود. بند جدایی با توافق طرفین است که می‌توانستم جدا شوم. در نهایت من اینجا در ذوب‌آهن هستم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا