اخبار ورزشی

رنگرز: در جهانی بلگراد عملکرد قابل قبولی داشتیم/ گرایی تعلیق نشده است/ کشتی‌گیر باید تابع باشد

رنگرز: در جهانی بلگراد عملکرد قابل قبولی داشتیم/ گرایی تعلیق نشده است/ کشتی‌گیر باید تابع باشد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، حسن رنگرز در نشست خبری سرمربیان تیم‌های ملی که از صبح امروز (۳۰ مهر) در فدراسیون کشتی آغاز شد، اظهار داشت: ۳۸۰ روز است که عهده دار مسئولیت سرمربیگری تیم ملی شدم. در اسپانیا تیم قهرمان امیدهای جهان شد. با ترکیبی تغییر کرده و بدون عنوان داران جهان، قهرمان جام جهانی شدیم و سپس راهی قهرمان آسیا شدیم تا به بلگراد رسیدیم. چرخه انتخابی را تعریف و اجرا کردیم. ایراد به آن وارد است اما نقشه راه برای مسابقات جهانی داشتیم.

درستکار: تیم ملی ملک شخصی‌ام نیست؛ تغییرات حق دبیر است/ حسن یزدانی سردار تیم است اما همه تیم ملی نیست

 

وی تاکید کرد: در سال المپیک و بازگشت روسیه و بلاروس، مسابقات جهانی با کیفیت متفاوت برگزار شد. نتیجه نسبت به سال گذشته دو پله صعود و کسب طلا و تعداد مدال بیشتر بود که در نهایت نتیجه خوبی بود. بعضی عملکرد خوبی داشتند و درمجموع آماری، عملکرد قابل قبول بود. در فاصله کوتاه در بازی‌های آسیایی شرکت کردیم که این در عملکرد بچه‌ها اثر داشت. می‌توانستیم در هانگژو به ۴ طلا برسیم که سهرابی به بی تجربگی باخت و علیزاده مثل جهانی درحد انتظار ظاهر نشد. کسب پنج نشان در ۶ وزن و دو طلا قابل قبول بود. میثم دلخانی کشتی گیر ۶۳ کیلو بود اما باید به خاطر المپیک این تغییر وزن اتفاق می افتاد.

رنگرز درخصوص اینکه آیا امسال نیز برخی کشتی گیران کمتر در مسابقه شرکت می کنند، تاکید کرد: شرایط ما از لحاظ کمی و کیفی متفاوت از رشته آزاد هست و باتوجه به شرایطمان برنامه خواهیم داشت. از داشته‌های خود سعی کردیم حفاظت کنیم.  کمتر از ۶ ماه عملا بچه‌ها را در اختیار داریم و حضور در المپیک بازه زمانی ۴ ساله را می‌طلبد. اولویت اول حفظ چهره‌های مدال‌اور هست و درعین حال فضا را برای جوانان هم فراهم می‌کنیم.

وی درخصوص تغییر وزن غیر المپیکی کشتی‌گیران گفت: این اراده خود کشتی گیر است. امکان حضور کشتی‌گیران وزن ۵۵ کیلوگرم در ۶۰ کیلو مهیا نیست.در ۸۲ کیلو تغییر وزن داشتیم. خیلی از کشتی‌گیران که اراده حضور در اوزان المپیکی داشتند این کار را در جهانی امسال انجام دادند.

رنگرز درباره دلیل اعزام علیزاده به هانگژو گفت: ما از عملکرد ناصر علیزاده با وجودی که سختکوش و متعهد است راضی نیستیم، از المپیک قبلی هم دنبال سهمیه بود و الان هم خواهد بود. عدم تمرکز و مسائل روحی در عدم کسب نتیجه او موثر بود. باتوجه به شرایط چرخه، ما نفر دیگری در ۸۷ کیلو نداشتیم که به بازی‌های اسیایی اعزام کنیم.

رنگرز درمورد تعلیق محمدعلی گرایی از سوی اتحادیه جهانی کشتی گفت: گرایی تعلیق نشده، در حین مسابقات اتفاقی افتاد و ایمیلی به ما رسیده که باید توضیحاتی در مورد اتفاقات آنجا ارائه شود. فدراسیون هم متنی را تنظیم کرد تا در قالب لایحه دفاعی دفاع کنیم. این اتفاق ناشی از هیجان و مناسبات برادری بود. قبلا هم حساسیت علی درقبال رضا را دیده بودیم. علی سه نشان جهانی برای ما کسب کرده و حتما از او حفظ و حراست خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: محمدرضا گرایی کشتی گیر بسیار متعصبی است اما مسئله جدی او، وزنش هست. طبیعتا رضا نباید در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ شرکت کند اگر نگاه المپیکی بود. وقتی ۸-۹ کیلو وزن کم میکنی این اثر منفی در کار می‌گذارد. کشتی فرنگی دنیا را با سبک و سیاق او می‌شناسند. او اگر به نحو درست وزن کم کند، حریف اصلی او پیش از مسابقه، وزن اوست. وزن ۷۷ کیلوگرم هم وزن بسیار سنگینی هست و امیدواریم کشتی‌گیر شایسته ای در چرخه صاحب دوبنده تیم ملی شود.

رنگرز درباره حاشیه های ایجاد شده پیرامون تغییر وزن علیرضا مهمدی گفت: به او در بلگراد گفته شد که در فاصله ۳۰ روزه باید در امیدهای جهان کشتی بگیرد. با توجه به تجربه ناموفق او در امیدهای جهان سال گذشته یک فرصت خوب برای کسب مدال این رده بود. نگاه ما این بود که این حضور به او کمک می‌کند. وزنش هم ۸۷کیلو بود. شرایطی در شهرستان اتفاق افتاد و اضافه وزن داشت و لذا حضورش در ۸۲ کیلو منتفی شد.  کشتی‌گیر باید تابع باشد و رفتار بی‌مدالی و کسب مدالش متفاوت باشد، برای مربیان سازنده احترام قائلم اما باید بپذیریم که سلسله مراتب فنی وجود دارد.  نمی‌شود ده نسخه متفاوت برمبنای مربیان سازنده برای ملی پوشان نوشت. ما بدون وابستگی و دلبستگی بهترین تصمیم را می‌گیریم.

وی درباره اینکه هدف تیم در بلگراد قهرمانی جهان بود که محقق نشد، گفت:  قهرمانی در همه رده‌ها هدف بود، درخصوص باخت ایمان محمدی کارنامه خوبی پیش از جهانی داشت و قطعا طلای برای او کنار گذاشته بودیم اما در خاکش به کشتی گیر باتجربه صربی باخت. یا ناصر علیزاده توانمند است اما فراز و فرود زیاد دارد. این هم اولین تجربه کادرفنی در قهرمانی جهان بود. تا روز سوم تیم ما قهرمان دنیا بود اما عملکرد سه کشتی گیر آخر نتیجه را تغییر داد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا