سیاسی

روزنامه «جوان»: «تروریستی» خواندن سپاه، «اعلام جنگ» اروپا به ایران است / سپاه، «غیرت و ناموس» مردم ایران است

روزنامه «جوان»: «تروریستی» خواندن سپاه، «اعلام جنگ» اروپا به ایران است / سپاه، «غیرت و ناموس» مردم ایران است

 • اروپا اگر مرتکب اشتباه تاریخی خود شود و سپاه را تروریستی اعلام کند، درواقع به ایران اعلان جنگ کرده است. ایران البته چهل سال است که حمله و جنگ اروپا را دفع می‌کند و مقاومت کرده است. سپاه نیز با جنگ ناآشنا نیست و بیشتر از اروپاییان که همه اتحادیه اروپا روی هم با کمک امریکا از عهده مشق جنگ روس‌ها برنمی‌آیند و مقابل یک «شاهد»، مثل شمع آب می‌شوند و مثل پروانه بال‌بال می‌زنند، جنگ‌کردن می‌داند! اما اگر اروپا مثل حمایت از آشوب در ایران اشتباه دیگری بکند، باید سپاه را در خلیج‌فارس ملاقات کند! خلیج‌فارس البته تنها یک گوشه از جهانی است که اروپاییان ممکن است برای عبور و حضور مجبور باشند از سپاه-که می‌خواهند او را تحریم کنند- اجازه بگیرند!

 • پیرزن‌ها و پیرمردهایی را هم که از سراسر اروپا با اتوبوس و هواپیما جمع کرده‌اند تا به استراسبورگ برسانند و شعار تحریم سپاه را بدهند، بیشتر به کار مرباپختن و ملحفه‌شستن و تمیزکردن دندان‌های مصنوعی‌شان می‌آیند. اروپا قافیه را باخته است، باید مواظب باشد که ردیف را هم نبازد! تا مگر از برخی ردیف‌ها و فهرست‌ها خارج نشود!

 • سپاه آن‌وقت که همه جهان او را تحریم‌کرده بودند، یک جنگ تمام‌عیار جهانی را هشت‌سال اداره کرد و پیروز میدان شد. سپاهی را که روزی واردات را برایش تحریم می‌کردید و اکنون صادرات نظامی‌اش را تحریم می‌کنید، بهتر بشناسید! اگر سپاه نبود، پاریس و برلین حالا دست خلیفه مسلمین ابوبکر البغدادی بود! مردم ایران اروپا را در تحریم دارو و غذا شناختند. تحریم سپاه، اما برای ملت ایران نپذیرفتنی‌تر از دارو و غذاست، چه سپاه غیرت و ناموس مردم ایران است.

 • اروپا اگر تروریست‌شناس بود، با رشوه‌های سعودی اره‌برقی تغییر مانیفست نمی‌داد! و یمن را هشت‌سال در حلقوم یک رژیم تروریستی رها نمی‌کرد. هرچند یمنی‌ها صاحبان آن سرزمین شگفت‌آور و تنگه باب‌المندب حالا کار را به‌جایی رسانده‌اند که التماس پایان نبرد از سعودی را روی میز دارند. امنیت اروپا را از سپاه دارید. بدانید چه می‌کنید، در غیر این‌صورت باید سپاه را در تنگه‌های راهبردی و عرصه‌های دشوار و در خلیج‌فارس ملاقات کنید!

 • در پی ناکامی‌های پی درپی برخی کشورهای غربی در تزریق ناآرامی و اغتشاش به درون مرزهای جمهوری اسلامی ایران که با طراحی و پشتیبانی امریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت مالی برخی ارتجاع منطقه‌ای و گروهک‌های تروریستی اجیر شده به عنوان عناصر میدانی رقم خورد، دولت‌های اروپایی و در رأس آن‌ها انگلیس هجمه به نظام جمهوری اسلامی ایران را این بار با طرح مضحک قرار دادن یکی از بازوان مقتدر جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستور کار قرار داده‌اند.

 • اروپایی‌ها البته برای تصمیم سیاسی خود علیه تهران، با گسیل مشتی ضد انقلاب اجیر شده، شبیه آنچه چند ماه پیش در برلین آلمان صورت گرفت، می‌کوشند به اقدام خود علیه جمهوری اسلامی ایران رنگ و لعاب حمایت از «مردم ایران» هم بدهند. از این رو روز دوشنبه با تدارک گسترده ضد انقلاب به صحنه گردانی منافقین و سلطنت‌طلبان، در اعتراض به آنچه «سرکوب اعتراضات گسترده در ایران» خوانده‌اند، مقابل پارلمان اروپا اتحادیه اروپا در پاریس گرد آمدند و خواستار قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی شدند. بازوهای رسانه‌ای تروریست‌ها در اغتشاشات سه ماه گذشته، یعنی اینترنشنال و بی‌بی‌سی، هم اقدام به پوشش زنده این تجمع می‌کنند.

 • اقدام اروپایی‌ها در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی که برخی صاحبنظران سیاسی معتقدند در راستای تحت فشار قرار دادن ایران برای گرفتن امتیاز در مذاکرات هسته‌ای طراحی شده، می‌تواند چالش‌های گسترده‌ای را برای آن‌ها ایجاد کند. براساس طراحی غربی‌ها آنچه می‌تواند ایران را به زانو در آورد، تهدید یا حمله نظامی نیست، بلکه «تحریم و تحدید» همه‌جانبه است. از نگاه غرب، «اقتصاد ملی وسازمان‌هایی با نقش تعیین کنندگی همچون سپاه پاسداران» نقطه اصلی و راهبردی آسیب‌پذیری ایران است که می‌توانند به عنوان پاشنه آشیل، به آسانی سیاست‌های ایران را به مرحله تغییر و دگرگونی برساند. به همین دلیل است که تحریم علیه سازمان‌ها و نهادهای انقلاب و چهره‌های تعیین‌کننده و مؤثر، و تحدید سیاسی و حقوقی آنها، به عنوان یک ابزار حیاتی در راهبرد سیاست خارجی غرب علیه کشورمان به یک اصل ثابت راهبردی تبدیل شده است. تحریم رفتارهای ریز و درشت حکومت‌ها، نهادها، تحریم‌های همزمان حقوق بشری، برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و سپاه پاسداران از ویژگی‌های اصلی رفتار غرب در شرایط حاضر به شمار می‌آید. برهمین اساس کشورهای غربی دردستورالعمل عملیاتی خود تأکید دارند که باید گزارش‌های دقیق و به روز از نقش و نفوذ سپاه در بخش‌های مختلف ایران به‌ویژه اقتصاد داشته باشند تا مسیرهای گریز ایران را مسدود کند.

 • غرب یا نمی‌تواند سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد یا اگر دچار چنین خبطی شد با واکنش‌های غیر قابل پیش‌بینی مواجه خواهد شد. جایگاه قانونی و حقوقی سپاه در قانون اساسی و درحقوق بین‌الملل مانع توفیق کشورهای غربی برای معرفی این سازمان رسمی و ملی در ردیف گروه‌ها یا سازمان‌های تروریستی در اشکال طرح واحد کشورهای غربی یا به شکل تصمیمات انفرادی هرکشور خواهد بود.

 • طبق حقوق بین الملل سپاه بخشی از دولت رسمی محسوب می‌شود و به عنوان یک ارگان رسمی مشروع در یک حکمرانی با مشروعیت و رسمیت بین المللی و فاقد ویژگی‌های یک گروه یا جریان تروریستی است و اقدامات آن نیز درچارچوب قانون و تعاملات رسمی با دولت‌های همسایه انجام می‌شود. از این رو نمی‌توان آن را جزو سازمان‌های تروریستی به حساب آورد. براساس همین استنادات بود که مجلس نمایندگان امریکا درسال ۲۰۱۷ طرح تروریستی سپاه را با این استدلال که ماهیت اقدامات و فعالیت‌های سپاه پاسداران منطبق برمفاهیم و مصادیق سازمان‌های تروریستی خارجی نبوده، آن را از دستورکارخارج کرد.

 • یکی دیگر از نشانه‌های شکست این طرح وجود اختلاف نظرهای عمیق دربسیاری از کشورهای غربی برای انجام اقدامات علیه سپاه پاسداران است. هنوز بسیاری از سیاستمداران در اروپا حاضر به همراهی با طرح تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران نیستند. نقش سپاه پاسداران در مبارزه با تروریست‌ها مورد اذعان بسیاری از مقامات اروپایی و غربی است و هرگونه اقدام غربی‌ها برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران در واقع یک ادعای سیاسی با کارکرد عملیات روانی است.

 • نکته پایانی هزینه بالای قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی است، چرا که با اعلام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اولین چالش کشورهای غربی در خلیج فارس که امنیت آن بر عهده سپاه است، خواهد بود، زیرا هر کشتی جنگی و غیر جنگی که از منطقه عبور می‌کند باید به یگان سپاه مستقر در آب‌های خلیج فارس، کد و مشخصات خود را اعلام کند. ضمن اینکه این اقدام در صورت عملیاتی شدن اعلان جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران است. مگر می‌شود نهادی را تروریست اعلام کرد و از طرف دیگر مجبور به همکاری با همان مجموعه شد.

 • سخنگوی هیئت رئیسه مجلس روز گذشته در واکنش به تحرکات ضدایرانی اخیر پارلمان‌های اروپایی تأکید کرد: هر مصوبه‌ای علیه سپاه پاسداران با پاسخ قاطع و مصوبات متقابل مجلس ایران مواجه خواهد شد. سیدنظام‌الدین موسوی تصریح کرد: اگرچه در عالم واقع، تحریم و تروریستی نامیدن سپاه پاسداران توسط کشورهای غربی فاقد ارزش عملی و صرفاً یک مانور تبلیغاتی پوچ و رذیلانه است، از منظر سیاسی، پارلمان‌های اروپایی بدانند هر مصوبه‌ای علیه سبزپوشان انقلاب با پاسخ قاطع و مصوبات متقابل مجلس ایران مواجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

 • مطهری: ایران،گرفتار سیاست‌ورزی روس‌هاست / جنگ اوکراین، علت اصلی «گسل» ایران و اروپاست/ اگر سفرای اروپایی از ایران فراخوانده شوند …

 • رئیس دفتر سیاسی سپاه: تحریم شویم، نیروی دریایی انگلیس را «تروریستی» اعلام می‌کنیم/ برخوردمان با «داعش» را با آنان تکرار می‌کنیم

 • هشدار سردار کوثری به «اتحادیه اروپا»: ممکن است، پیامدهای «تروریستی» نامیدن سپاه را نتوانید «تحمل» کنید / باید با هر اقدامی علیه سپاه مخالفت کنید

 • «پاس» تندروهای داخلی، «اسپک» دیپلمات‌های خارجی‌ / هم‌افزایی دو لبه قیچی برای «انزوای جهانی» ایران

 • خاتمی، خطیب جمعه تهران: انگار، اروپا و آمریکا و نوچه هایشان مسابقه «تحریم» ایران گذاشته‌اند

۲۱۲۲۰

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا