آذربایجان غربی

لزوم فعالیت ۲۴ساعته مرز تمرچین/ دبیرخانه پیگیری مصوبات در حوزه تجارت راه‌اندازی می‌شود

به گزارش برگزیده های ایران از ارومیه، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی صبح امروز ۱۵ دی در جلسه ۵ ساعته شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که در محل پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر برگزار شد، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، باید از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصادی در استان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جلسه و بازدید امروز از مرز تمرچین پیرانشهر بر مبنای رفع موانع و مشکلات و روانسازی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در این مرز بوده، افزود: همه دستگاه‌ها باید در این خصوص توجه ویژه داشته و با رفع موانع و مشکلات ضمن فعال نگه‌داشتن ۲۴ ساعته مرز تمرچین، فعالیت‌های تجاری در مرز روانسازی شده تا فعالان اقتصادی بتوانند بدون مشکل در این مرز فعالیت کنند.

معتمدیان با اشاره به راه اندازی دبیرخانه پیگیری مصوبات در حوزه تجارت، ادامه داد: نیازمند فعال کردن مجموعه اقتصادی هستیم که مصوبات به موقع اجرایی شود.

وی یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم را فعال‌سازی دیپلماسی منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: با توجه به اختیاری که به استان‌ها داده شده، کار را شروع کرده‌ایم و تلاش داریم در جهت ارتقای فعالیت‌های اقتصادی استان و افزایش بهره‌وری، همه توان خود را بگذاریم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مرزی استان افزود: وضعیت ما در حوزه اقتصادی، تجارت و ترانزیت باید ارتقاء یابد و در این راستا، همه ظرفیت‌ها باید مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: با همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که وجود دارد، امیدواریم با تعامل با کشورهای منطقه، این محدودیت و مشکلات را برطرف کنیم.

معتمدیان با تاکید بر اینکه مشکلات تمرچین باید در خود این منطقه حل شود، اظهار کرد: اگر بتوانیم تعامل خوب و مناسبی را با مدیران منطقه‌ای آن سوی مرز داشته باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی ما ساماندهی وضعیت موجود مرزها و پایانه‌های صادراتی است، بیان کرد: از طرفی هم به دلیل اهمیت مرزهای ما و اثر آن در اقتصاد کشور، این حوزه تکلیف ملی هم برای ما محسوب می‌شود.

وی گفت: با ظرفیت‌هایی که در استان داریم، وضعیت موجود را تغییر می‌دهیم که امیدواریم شاهد رونق تجارت و روان سازی حوزه تجارت خارجی استان باشیم.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امروز هم ما وظیفه داریم زیرساخت‌ها و امکاناتی که ایجاد شده، ساماندهی کنیم، افزود: سال آینده تکالیف مهمی به استان‌ها داده شده و رویکرد ویژه دولت، توجه به مباحث اقتصادی است که فرصت بسیار خوبی فراهم می‌آورد تا در جهت رشد اقتصادی استان گام برداریم.

معتمدیان بیان کرد: تلاش داریم از تمامی ظرفیت‌های استانی و ملی برای رفع موانع و مشکلات استان استفاده کنیم و در این راستا، نیازمند پیگیری از ناحیه مدیران برای جذب امکانات و بودجه‌های ملی هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از آسیب‌ها و نقدهایی که امروز به استان وارد است، عقب بودن استان در جذب بودجه‌های ملی نسبت به سایر استان‌های کشور می باشد که درصدد حل این مشکل هستیم.

انتهای پیام


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا