اجتماعی

مسافر ایرانی، راننده تاکسی ترکیه‌ای را کشت

مسافر ایرانی، راننده تاکسی ترکیه‌ای را کشت

به گزارش برگزیده، عصر پنجشنبه ۳۰ فروردین رهگذران در یکی از خیابان‌های استانبول با صحنه هولناکی مواجه شدند. یک مرد زخمی را از داخل خودروی تاکسی بیرون انداختند و راننده با خودروی تاکسی اقدام به فرار کرد.

ایران نوشت: زمانی که رهگذران بالای سر مرد زخمی رسیدند، متوجه شدند که او به قتل رسیده و بلافاصله به پلیس خبر دادند. به‌دنبال این گزارش، تیمی از کارآگاهان جنایی پلیس استانبول وارد عمل شده و عامل این جنایت را سوار بر تاکسی سرقتی دستگیر کردند.

در تحقیقات اولیه هویت قربانی این جنایت به نام یانیکی‌ورک، راننده تاکسی در شهر استانبول ترکیه شناسایی شد. جسد راننده تاکسی که با ضربات جسمی نوک تیز مانند چاقو به قتل رسیده بود به پزشکی قانونی منتقل شد.

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که عامل این جنایت، یک تبعه ایرانی است. متهم در تحقیقات گفت: حدود سه ماه قبل به ترکیه آمدم. قصدم برای آمدن به ترکیه پیدا کردن کار بود به عنوان حسابدار در ایران مشغول به کار بودم اما از زمانی که به ترکیه آمده‌ام، موفق نشدم شغلی پیدا کنم و در این مدت بیکار بودم.

وی ادامه داد: از زمانی که به ترکیه آمدم در هتلی در میدان تقسیم اقامت داشتم و به دلیل اینکه موفق نشدم کاری پیدا کنم، سعی داشتم افرادی را پیدا کنم که بتوانند مرا به آلمان ببرند. روز حادثه، عصر ۳۰ فروردین هتل را ترک کردم و تاکسی گرفتم تا در اطراف گشتی بزنم. آدرس مشخصی به راننده تاکسی ندادم و فقط به او گفتم که برای مدتی دراطراف گشت بزند.

مسافر ایرانی در ادامه توضیحاتش گفت: راننده تاکسی مرا به چندین محل و مکان برد و از من ۲۰۰ دلار به عنوان کرایه خواست. سر همین مسأله باهم بحثمان شد و به راننده گفتم من در ابتدا که سوار شدم به شما گفتم که ۵۰۰ لیر بیشتر ندارم. بحث بین ما بالا گرفت و راننده تاکسی به من توهین کرد.

وی افزود: حرف‌های او مرا عصبانی کرد و باعث شد که چاقویی را که به همراه داشتم از جیبم بیرون بیاورم و چندین ضربه چاقو به او بزنم. بعد از اینکه به راننده تاکسی حمله کردم، پول‌هایش را برداشتم و قصد فرار داشتم که دستگیر شدم.

متهم ایرانی در ادامه تحقیقات اعتراف کرد که نیاز به پول داشته و قصدش سرقت از راننده تاکسی بود. زمانی که متهم بازداشت شد، دستبند پلاستیکی، نوار چسب و قیچی به همراه داشت که در رابطه با این وسایل گفت: آنها را برای بسته‌بندی وسایلم تهیه کرده بودم.

مرد ایرانی به اتهام قتل و سرقت خودروی مقتول در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

۴۷۲۳۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا