سیاسی

مصوبه مهم مجلس برای مهاجران افغان / یک کارت هوشمند هویتی-بانکی برای اتباع خارجی /سازمان ملی مهاجرت. تشکیل می‌شود 

مصوبه مهم مجلس برای مهاجران افغان / یک کارت هوشمند هویتی-بانکی برای اتباع خارجی /سازمان ملی مهاجرت. تشکیل می‌شود 

به گزارش خبرگزاری برگزیده ،محسن پیرهادی، عضو هیات رئیسه مجلس در حساب کاربریش در شبکه اکس (توییتر) نوشت :

خطر جدی در مرزهای شرقی ایران/برخی مهاجران افغان در ایران به سابقه حضورشان در طالبان تاکید دارند/مجردهای افغان را سازماندهی کنید

مهاجران افغان جاسوس شوروی بودند؟ /اعترافات در دادگاه مشهد +عکس

« گام جدی مجلس برای ساماندهی اتباع خارجی؛ مجلس طی مصوبه ای وزارت کشور و شعام را مکلف کرد ضمن تشکیل سازمان ملی مهاجرت،تمامی اطلاعات اتباع بیگانه اعم از مجاز و غیر مجاز را در سامانه‌ای برخط گردآوری کنند. ارایه خدمات به اتباع بیگانه منوط به بارگذاری اطلاعات هویتی آنها می‌شود.»

دقایقی پیش نمایندگان در جریان بند الف،ماده ۸۶ برنامه هفتم توسعه به تشکیل سازمان ملی مهاجرت رای موافق دادند.

مصوبه مهم مجلس برای مهاجران افغان / یک کارت هوشمند هویتی-بانکی برای اتباع خارجی /سازمان ملی مهاجرت. تشکیل می‌شود 

ابوترابی: اتباع خارجی یک کارت هوشمند هویتی-بانکی دریافت خواهند کرد

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تشکیل سازمان ملی مهاجرت از این پس به جای آنکه اتباع خارجی از ۱۷ کارت شناسایی برخوردار شوند یک کارت دریافت خواهند کرد که یک طرف کارت بانکی و یک طرف آن کارت هویتی اتباع خارجی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، عبدالحسین ابوترابی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که به تشکیل سازمان ملی مهاجرت باز می‌گشت، بیان کرد: اکنون میزان اتباع خارجی در کشور ما از ۷۲ کشور دنیا بیشتر است. اکنون ما اداره کل اتباع خارجی در وزارت کشور داریم و ۲۴ دستگاه به اتباع خارجی خدمات ارائه می‌دهند. پراکندگی دستگاه‌های ارائه کننده خدمات به این اتباع خارجی منجر شده تا امور آنها آن طور که باید و شاید ساماندهی نشود. اکنون بیش از ۱۷ دستگاه کارت شناسایی به اتباع خارجی ارائه می‌کنند و اتباع خارجی با تعدد کارت‌های شناسایی مواجه هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: هدف این است که در یک دستگاه و با مدیریتی واحد به اتباع خارجی خدمات ارائه شود که به راحتی قابل رصد باشد. هم هویت این افراد قابل شناسایی است و هم امور آنها ساماندهی می‌شود. در تمام کشورهای پیشرفته اینگونه است.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه در معاونت وزارت کشور سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود و همه تصمیم‌گیری‌ها در خصوص اتباع خارجی ذیل یک مدیریت واحد صورت می‌گیرد. به جای آنکه ۲۶ دستگاه در خصوص اتباع خارجی تصمیم‌گیری کرده و ۱۷ کارت برای اتباع خارجی صادر شود یک کارت برای اتباع خارجی صادر خواهد شد که یک طرف آن کارت هویتی و یک طرف آن کارت بانکی برای اتباع خارجی خواهد بود.

۲۷۲۲۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا