بین الملل

واکنش صالحی به تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی

واکنش صالحی به تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی

علی‌اکبر صالحی، در پاسخ به این سوال که نهادهای بین‌المللی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌توانند چه اقداماتی در برابر این‌گونه اظهارات تهدیدآمیز انجام دهند؟ گفت: اینکه یک وزیر صهیونیستی این‌گونه وقیحانه چنین تهدیدی را مطرح می‌کند و در واقع از یک طرف اعلام می‌کند این رژیم دارای سلاح اتمی است و از دیگر سو آمادگی استفاده از این سلاح کشتار جمعی را دارد بیانگر خوی ددمنشانه آنهاست.

وی همچنین با بیان اینکه  بیان چنین اظهاراتی، منفعل بودن سازمان‌های بین‌المللی را نشان می‌دهد، ‌ اظهار کرد : فرض کنید که این اظهارات را مقام یک کشور دیگری مطرح کرده بود، چه غوغایی ایجاد می‌شد؟

صالحی تاکید کرد: مجامع بین‌المللی باید این‌گونه اظهارات و تهدیدها را پیگیری کنند و با سکوت از کنار آنها نگذرند.

آمیخای الیاهو وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل چند روز پیش در اظهاراتی گفت که «انداختن بمب اتم روی غزه یکی از گزینه‌های کابینه جنگ اسرائیل است.»

هر چند اظهارات این مقام رژیم صهیونیستی که به نظر در یک ناهماهنگی با رئیس کابینه بیان شده، خشم نتانیاهو را نیز برانگیخت و او این سخنان را رد کرد، اما این برای اولین بار نیست که مقامات فعلی و پیشین اسرائیلی اظهاراتی از این دست بیان می‌کنند و البته  مجامع و نهادهای بین‌المللی مسئول  عمدتا در برابر آن سکوت می‌کنند.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا