یزد

پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن در یزد

پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن در یزد

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از یزد،خسروآبادی گفت: طرح بازآفرینی شهری به در سه محور تکمیل زیرساخت‌های شهری، تکمیل طرح‌های خدماتی روبنایی و تکمیل و نوسازی مسکن به دنبال افزایش کیفیت زندگی مردم در مناطق کمتر برخوردار شهری اجرایی می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه هدف طرح بازآفرینی شهری افزایش کیفیت زندگی مردم و کاهش نابرابری در بافت‌های فرسوده شهری است افزود: در این طرح سالانه ۱۰ درصد از محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری هدف بازآفرینی و بازسازی قرار می‌گیرد.

خسرو آبادی، اجرای این طرح را در سه محور تکمیل زیرساخت‌های شهری شامل امکانات زیربنایی، تکمیل خدمات روبنایی و تکمیل نوسازی مسکن برشمرد و افزود: در حوزه نوسازی مسکن با توجه به سیاست‌های تشویقی، رایگان شدن پروانه ساخت و افزایش تراکم با هدف اقتصادی شدن طرح‌ها فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش‌ها فراهم شده است.

وی به تسهیلات در زمینه بازآفرینی شهری هم اشاره‌ای داشت و افزود:در طرح بازآفرینی شهری به ازای هر پروانه ساختمانی مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود که ۱۵۰ میلیون تومان با سود صفر درصد و ۲۰۰ میلیون تومان آن با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت:شهروندان می‌توانند برای اطلاع از قرارگرفتن ملک خود در محدوده بافت‌های فرسوده با وارد کردن کدپستی و شناسه ملی پلاک خود در سایت بازآفرینی شهری ایران به آدرس fttps://facility.udrc.ir/login.php و یابا مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی و شهردای‌ها از وضعیت ملک خود و اینکه تسهیلات شامل حال آنان می‌شود، اطلاع یابند.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا