اخبار ورزشی

پورسلمان: اگر زیر ساخت فراهم شود، ۲۰ تیم را به جام جهانی سابر تهران می‌آوریم

پورسلمان: اگر زیر ساخت فراهم شود، ۲۰ تیم را به جام جهانی سابر تهران می‌آوریم

– اخبار ورزشی –

علیرضا پورسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران درخصوص مسابقات جام جهانی تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه اعزام به سایر کشورها و مسابقات خارجی برای هر فدراسیونی بسیار زیاد است، در نتیجه هزینه برگزاری این مسابقات کمتر از اعزام است و همچنین برداشت فنی که  از این مسابقات وجود دارد سطح رشته را ارتقا می‌دهد.

وی افزود: ما در این مسابقات ۱۶ نفر اول رده بندی کشور را شرکت دادیم و فرصت خوبی برای آنها بود تا تجربه کسب کنند. ازبکستان و کره جنوبی و ترکیه هم که در این مسابقات حضور داشتند جایگاه خوبی در سابر جهان دارند و در کنار آنها کویت و عراق هم به ایران آمدند. سایر کشورها هم برای حضور اعلام آمادگی کردند اما چون پرواز استانبول کنسل شد، نیامدند. صربستان و هنگ کنگ تا آخرین لحظه پای اعزام ماندند اما نتوانستند بیایند. بلغارستان و اردن هم به همین دلیل نیامدند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت:  جام جهانی سابر جوانان جهان ۱۳ سال است در تهران و قبل از آن  از سال ۲۰۰۳ در یزد برگزار می‌شود و حضور جوانان ما در این رویداد و اینکه  تنه به تنه قهرمانان جهان می‌زنند آنها را رشد داده تا در ادامه جذب تیم سابر شوند. این برنامه‌ها در اسلحه سابر مربیان و ورزشکاران خوبی را تولید می‌کند که سبب رشد این رشته خواهد شد‌. اگر در برگزاری این مسابقات برخورد درستی شود از نظر اقتصادی خوب است ولی چون زیر ساخت برگزاری مسابقات را نداریم، مجبور هستیم از زیر ساخت‌های موجود استفاده کنیم و انتقال وسایل و اجاره آنها برای برگزاری مسابقات‌ یک چالش است.

وی تصریح کرد: سال آینده اگر زیر ساخت داشته باشیم قول حضور ۲۰ تیم را می‌دهیم اما با این شرایط بیش از این ممکن نیست. برای مثال وسط پخش زنده با مشکل فنی رو به رو می‌شویم و اینها خوب نیست. فعلا سعی می کنیم این مسابقات را محدود ولی کیفی برگزار کنیم.

جام جهانی شمشیربازی سابر جوانان| قطعی‌شدن برنز نیما آقایی با شکست شاگرد عابدینی

 

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا