فارس

پویش ملی مسابقه کتابخوانی مکتب سلیمانی، تا دهه فجر ادامه دارد

به گزارش برگزیده های ایران از شیراز، دبیر پویش ملی مسابقه کتابخوانی مکتب سلیمانی گفت: سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند: سردار شهید عزیز را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه‌ی درس‌آموز نگاه کنیم، ما را به این پرسش رساند که چگونه می توان مکتب سلیمانی را به آحاد مختلف مردم شناساند و آن را تبیین کرد؟

حجت الاسلام سید محمد متولی افزود: به همین خاطرآثار به چاپ رسیده از این شهید بزرگوار را بررسی کردیم و ۶ اثر را، در سه رده ی سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، انتخاب و پویش ملی مسابقه ی کتابخوانی “مکتب سلیمانی” را، راه اندازی کردیم. 

مسئول پایگاه بسیج نهاد نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در رده ی سنی کودکان، کتاب های مکتب سلیمانی و من یک حاج قاسمم، در رده ی سنی نوجوانان، کتاب های از چیزی نمی ترسیدم و عمو قاسم، و در رده ی سنی بزرگسالان، کتاب های ذوالفقار و سلیمانی عزیز، معرفی شده‌اند که مخاطبان با توجه به رده سنی در هر بخش مخیر به انتخاب یکی از ۲ عنوان کتاب برای شرکت در مسابقه کتابخوانی هستند. 

متولی بیان کرد: این پویش، از ۲۴ آبان ماه (هفته کتابخوانی) آغاز شده است و در نظر داشتیم اختتامیه آن را در سالروز شهادت سردار سلیمانی برگزار کنیم که بدلیل استقبال قابل توجه مردم عزیز و شرکت بیش از ۱۰۰۰ نفر تاکنون در این پویش بر آن شدیم تا این پویش ملی را تا دهه مبارک فجر سال جاری تمدید نماییم. 

وی در رابطه با زمان و نحوه آزمون گفت : آزمون رده سنی بزرگسالان و نوجوانان به صورت آنلاین، و به ترتیب در تاریخ های ۱۰ و ۱۱م بهمن ماه و از طریق آدرس emamat-jomeh.ir/mosabeghe  برگزار خواهد شد.

دبیر پویش ملی مسابقه کتابخوانی مکتب سلیمانی خاطر نشان کرد: جوایز این پویش در بخش بزرگسالان و نوجوانان، برای نفر اول تا سوم به ترتیب ۵ میلیون و ۴ میلیون و ۳ میلیون تومان خواهد بود. و در بخش کودکان با توجه به مسائل روانشناختی این گروه سنی، بین تمامی شرکت کنندگان قرعه کشی انجام خواهد شد و به ۱۰ نفر مبلغ ۵۰۰ هزار تومان اهدا می گردد.

انتهای پیام/ ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا