کردستان

۴۲۳۵ مورد فرار مالیاتی از طریق سامانه بازرسی شناسایی شد

۴۲۳۵ مورد فرار مالیاتی از طریق سامانه بازرسی شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری برگزیده از سنندج، مصطفی فعله گری مدیر کل امور مالیاتی کردستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مودیانی که تا پایان بهمن ماه جهت پرداخت اصل مالیات به ادارات امور مالیاتی مراجعه کنند در بخش اشخاص حقیقی تا مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و در بخش اشخاص حقوقی تا ۲ میلیارد تومان مورد بخشودگی قرار می گیرند.

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی درآمد مالیاتی، افزود: در سال ۱۴۰۳ شاهد رشد ۵۰ درصد درآمد مالیاتی خواهیم بود اما این افزایش مالیات مربوط به واحدهای اقتصادی فعلی نیست.

مدیر کل امور مالیاتی کردستان، گفت: در زمینه معافیت پایه مالیاتی برای هر مورد شاهد افزایش سه برابر بوده ایم.

فعله گری به هزینه کرد مالیات پرداخت و تصریح کرد: بخشی از بودجه دولتی مبتنی بر مالیات است و بخشی از هزینه ها عمومی از محل مالیات تامین می شود.

وی با اشاره به فرارهای مالیاتی در استان، خاطرنشان کرد: امسال در طریق رصد حساب های بانکی ۲ هزار و ۴۰۰ مودی مشکوک به فرار مالیاتی شناسایی شده اند.

مدیر کل امور مالیاتی کردستان، اضافه کرد: ۸۵ مطب پزشکی در سطح استان مورد بازدید قرار گرفته که ۳۰ مورد از آن تخلف مالیاتی احراز شده است.

فعله گری یادآور شد: در زمینه فرار مالیاتی حساب بانکی سه شرکت که بیش از ۲۵ هزار میلیارد بوده مورد بررسی قرار گرفت که سهم مالیات آنها بعد از بررسی مشخص می‌شود. همچنین چهار هزار و ۲۳۵ مورد فرار مالیاتی از طریق سامانه بازرسی شناسایی شده اند که از این تعداد هزار و ۵۰۰ نفر وارد فاز صدور برگ تشخیص و مطالبه مالیات آنها صادر شده است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا