آذربایجان شرقی

آغازعملیات اجرایی فاز ۳ تغلیظ کنسانتره در معدن مس سونگون/ضرورت احداث راه‌آهن به سمت معدن سونگون

به گزارش برگزیده های ایران تبریز، جهانگیر رضوی امروز در دیدار با سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: با برگزاری مناقصه و انجام فرآیندهای قانونی، عملیات اجرایی فاز ۳ تغلیظ کنسانتره مس در معدن مس سونگون آغاز شده و مطالعات فاز ۴ نیز در دست انجام است.

وی افزود: با راه‌اندازی فاز ۳، خوراک مورد نیاز تولید مس کاتد ۱۰۰ هزار تنی در سال در مس سونگون تضمین خواهد شد که قصد داریم با تمهیدات پیش‌بینی شده و پیشبرد برنامه‌های عملیاتی این میزان را به ۲۰۰ هزار تن در سال در فازهای بعدی توسعه افزایش دهیم.

مدیر مجتمع مس سونگون با تاکید بر اهمیت توسعه معادن و صنایع معدنی در راستای ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در استان متذکر شد: در کنار ایجاد واحدهای فرآوری، ذوب و تغلیظ، احداث زیرساخت‌های لازم نظیر راه‌آهن برای سهولت در نقل و انتقال محصول نهایی و دسترسی امن و سریع به بازارهای جهانی به‌ویژه از طریق مرزهای استانی بسیار ضروری است که نهادهای مسوول در این خصوص باید حداکثر مساعدت را به‌کار گیرند.

وی ادامه داد: با همراهی و هم‌افزایی تمام دستگاه‌های مسوول و پیگیری مستمر مدیران ارشد استانی و براساس برنامه‌های دولت سیزدهم در زمینه ارتقاء جایگاه معدنی کشور، برای تحقق این امر تلاش خواهیم کرد.

رضوی ضمن اشاره به ضرورت بهره‌مندی از توانمندی‌های علمی و فنی جامعه دانشگاهی استان در بخش معادن و صنایع معدنی، تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی‌های نوین در معادن و واحدهای فرآوری یک نیاز است و تعامل هرچه بیشتر نخبگان و جامعه توانمند دانشگاهی و صنعتی و معدنی استان دستیابی به این توان را تحقق خواهد بخشید.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا