اخبار روز

ابراز بی‌اطلاعی بلینکن از کشف اسناد محرمانه در «مرکز پن بایدن»

ابراز بی‌اطلاعی بلینکن از کشف اسناد محرمانه در «مرکز پن بایدن»

به نقل از خبرگزاری رویترز، به تازگی یک سری اسناد محرمانه از “مرکز پن بایدن” مرتبط با زمانی که جو بایدن معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده بود، کشف شد. در همین رابطه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که در آن زمان مدیر آن مرکز بود، اعلام کرد که اطلاعی از ورود این اسناد نداشته است.

“مرکز پن بایدن برای دیپلماسی و فعالیت‌های جهانی” زیر مجموعه دانشگاه پنسیلوانیاست، اما در واشنگتن مستقر است.

بلینکن با بیان اینکه به طور کامل در بازبینی وزارت دادگستری درباره رسیدگی به کشف این اسناد محرمانه همکاری می‌کند، گفت: من هم مانند شما همین یک هفته پیش درباره این اسناد در مرکز مطلع شدم. آن زمان که مدیر این مرکز بودم، اطلاعی از ورود این اسناد محرمانه نداشتم.

خبر کشف اسناد محرمانه در دفتر سابق بایدن دوشنبه هفته پیش منتشر شد، اما اولین مجموعه اسناد در موسسه سابق بایدن (مرکز پن بایدن) در واشنگتن دی سی در ماه نوامبر کشف شده بود. کاخ سفید هم می‌گوید که چند صفحه دیگر اسناد محرمانه در خانه شخصی جو بایدن در ایالت دلاور کشف شده است. کشف اسناد تازه بعد از شروع تحقیقات، یک سرافکندگی سیاسی برای بایدن توصیف می‌شود، چون همزمان با تحقیقاتی درباره سوءمدیریت اسناد محرمانه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکاست.

۳۱۰۳۱۰

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا