اجتماعی

اتوبوس‌های وارداتی از چین مزیت‌های بسیاری دارد

اتوبوس‌های وارداتی از چین مزیت‌های بسیاری دارد

– اخبار اجتماعی –

محی‌الدین سعیدی؛ نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران در رابطه با قرارداد واردات اتوبوس به پایتخت اظهار کرد: ممکن است به بسیاری از رویه‌های مدیریت شهری منتقد باشم اما احساس می‌کنم قرارداد واردات اتوبوس به شهر تهران که اخیراً امضا شده دارای بسیاری از نکات مثبت ناظر بر نیاز مبرم شهر تهران به توسعه ناوگان عمومی است.

وی ادامه داد: جالب اینجاست کسانی از این طرح انتقاد می‌کنند و ادعای حمایت از تولید داخل را دارند که در شرایط عادی خودشان موافق واردات خودرو هستند. من معتقدم این قرارداد چه در بحث قیمت چه در حوزه سازگاری با محیط زیست یک فرصت خیلی خوبی است  به مراتب ارزان‌تر از نمونه‌های داخلی است.

سعیدی با بیان اینکه انتشار کامل این موضوعات دارای دغدغه‌های امنیتی است و توضیحات شهردار تهران صورت مسئله را روشن کرد، خاطرنشان کرد: با این رویه شاهد اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که علت برخی از مخالفت‌ها چه چیزی بود، افزود: کسانی که همه افتخارشان این بود که دوچرخه‌سواری را راه می‌اندازند نسبت به این مسئله منتقد بودند، عمده مردم دغدغه حمل و نقل عمومی دارند.

واگن‌های چینی از بهمن ماه وارد تهران می‌شوند

وی اظهار کرد: بخشی از منتقدان کسانی بودند که معتقد بودند باید به خودروسازی داخلی اتکا شود. اما عملاً شاهد بودیم که مافیای خودرو داخل به تعهدات خود عمل نکرد. بخشی از انتقادات هم به دلیل نگاه‌های سیاسی است.

 سعیدی اضافه کرد: این قرارداد می‌تواند قرارداد بسیار خوبی باشد و امیدوارم زودتر مردم بتوانند از خدمات این اتفاق بهره‌مند شوند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا