اخبار روز

احتمال گشوده شدن جبهه جولان توسط ارتش سوریه علیه رژیم صهیونیستی

احتمال گشوده شدن جبهه جولان توسط ارتش سوریه علیه رژیم صهیونیستی

– اخبار بین الملل –

به گزارش سایت عربی خبرگزاری برگزیده های ایران، «مهند الحاج علی»، فرمانده سابق ارتش و نماینده اسبق مجلس سوریه در گفتگو با خبرنگار برگزیده های ایران به ارزیابی احتمال ورود سوریه به نبرد طوفان الاقصی و گشوده شدن جبهه جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستی پرداخته است.

این کارشناس سوری مواضع دبیرکل حزب الله در سخنرانی «روز شهید» را تاکیدی بر پایبندی مستمر سوریه به محور مقاومت و مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونیستی دانست.

وی افزود: سوریه علی رغم زخم سالها مبارزه با تروریسم، تحمل تحریم های سنگین بین المللی و نابودی زیرساخت های حیاتی خود، همچنان از گزینه راهبردی مقاومت و آزادی فلسطین حمایت می کند و هر گلوله، راکت و یا موشکی که به سمت سرزمین های اشغالی شلیک می شود، اثری از سوریه در آن دیده می شود.

جولان اشغالی , کشور سوریه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , حزب‌ الله لبنان , محور مقاومت ,

این نماینده سابق مجلس سوریه در تشریح راهکارهای پایان بخشیدن به اشغالگری سرزمین های جولان توسط رژیم صهیونیستی افزود: مسئله جولان موضوعی مهم برای ملت سوریه است و هر لحظه ممکن است دشمن را غافلگیر کنیم و این جبهه با تدبیر مسئولین سیاسی و نظامی گشوده شود.

عبور رژیم صهیونیستی از خط قرمز؛ جبهه جولان همزمان با غزه و جنوب لبنان فعال می‌شود؟/گزارش اختصاصی
تل‌آویو دست به دامان سازمان ملل و روسیه شد؛ بازگشت میانجی‌ها به مرزهای جولان اشغالی؟/گزارش اختصاصی

الحاج علی همچنین در رابطه با حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در مناطق اشغالی سوریه و خملات گروه های مقاومت به پایگاه های مختلف نظامی آمریکا در خاک سوریه گفت: امروز اشغالگری آمریکا در منطقه جزیره سوریه، مانع و چالشی بسیار مهم برای مردم سوریه است و ما با تمام توان و همسو با هم پیمانان خود، برای بیرون راندن این اشغالگران عمل می کنیم. همین مسئله باعث شده تا اتاق مشترک عملیات محورمقاومت، در واکنش به اشغال منطقه جزیره سوریه به دست نظامیان آمریکایی، تمامی پایگاه های آمریکا در این منطقه را هدف حمله خود قرار داد.

این تحلیل گر سوری در بخش پایانی خود با اشاره به سخنان صریح ریاست جمهوری سوریه و تاکید وی بر لزوم پایان بخشیدن به اشغالگری آمریکا در سوریه ابراز داشت: بشار اسد رئیس جمهور سوریه در یکی از سخنرانی های اخیر خود به صراحت اظهار داشت که آمریکایی ها جز زبان زور نمی فهمند و به محض اینکه مقاومت در منطقه جزیره سوریه آغاز شود، آمریکایی ها دست به عقب نشینی خواهند زد، چرا که آنها تاب تحمل خون های ریخته شده نظامیان خود را ندارند  و بدون تردید به سرعت خاک سوریه را ترک خواهند کرد.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا