سیاسی

احمدی نژاد پای سخنرانی آملی لاریجانی نماند و رفت /جنتی غایب بود /جای خالی شیخ حسن صانعی /مرتضی اشراقی، سیدحسن آقا را همراهی کرد

احمدی نژاد پای سخنرانی آملی لاریجانی نماند و رفت /جنتی غایب بود /جای خالی شیخ حسن صانعی /مرتضی اشراقی، سیدحسن آقا را همراهی کرد

به گزارش خبرگزاری برگزیده، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در سالروز صدور حکم تأسیس این مجمع توسط امام، و البته همزمان با دهه فجر، در حرم امام خمینی حضور یافتند.

بنا به روایت جماران، این دومین بار است که اعضای مجمع در چنین قالب مستقلی برای تجدید میثاق با آرمان های امام به حرم آمده بودند. اولین بار در دی ماه ۱۳۹۶ بود که اعضا به ریاست مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در چنین مراسمی شرکت کرده بودند.

اعضای مجمع ابتدا در اتاق ملاقات های پاویون حرم امام حضور یافتند. پس از دقایقی یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با ورود به حرم به خوشآمدگویی و گپ و گفت با میهمانان پرداخت. حجج مرتضی اشراقی، محمدعلی انصاری و علی کمساری نیز در این دیدار حضور داشتند.

پس از ورود آیت الله آملی لاریجانی هم دقایقی به طول انجامید تا اعضای مجمع برای ادای احترام به داخل حرم بروند.

در کنار ضریح امام حاضرین به اقامه نماز و قرائت قرآن پرداختند. سپس برای برگزاری مراسم اصلی به بیرون از ضریح رفتند.

از نکات جالب در این مراسم حضور محمود احمدی نژاد در یک مراسم رسمی پس از مدتها بود. او که ماسک بر صورت داشت و تغییراتی در چهره اش نمایان بود، پس از شنیدن سخنان سید حسن خمینی و پیش از آغاز سخنان آیت الله آملی لاریجانی مراسم را ترک کرد.

از غایبان جلسه نیز می توان به آیت الله جنتی، آیت الله دری نجف آبادی، محسن اراکی، علی شمخانی، علی اکبر احمدیان، محمد صدر، محمد فروزنده، ایروانی، دانش جعفری، پرویز داودی، عباسعلی کدخدایی، غلامرضا آقازاده و احمد وحیدی اشاره کرد.

آیت الله شیخ حسن صانعی نیز از اعضای سابق و متوفای مجمع بود که اوایل امسال دار فانی را وداع گفت.

۲۷۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا