بین الملل

ادعای رژیم صهیونیستی: حماس کنترل شمال غزه را از دست داده است

ادعای رژیم صهیونیستی: حماس کنترل شمال غزه را از دست داده است

دنیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه مدعی شد: ما امروز شاهد جا به جایی ۵۰ هزار نفر از شمال غزه به جنوب این شهر بوده‌ایم. آن‌ها جا به جا شده‌اند چراکه فهمیده‌اند حماس کنترل شمال را از دست داده است. در جنوب مناطق امن‌تر به همراه آب، غذا و مواد دارویی وجود دارد.

وی ادامه داد: حماس کنترل را از دست داده و تسلط خود بر شمال را نیز از دست می‌دهد.

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام گرفت.

از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه، آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.
رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.
تخریب کامل برخی مناطق و آواره شدن مردم غزه از اثرات حملات رژیم صهیونیستی و جان‌باختن بیش‌از ۱۰ هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بوده است.

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا