اصفهان

ارتفاع برف در برخی مناطق اصفهان به ۱۱۰ سانتیمتر رسید/وزش تندباد شدید در شرق

ارتفاع برف در برخی مناطق اصفهان به ۱۱۰ سانتیمتر رسید/وزش تندباد شدید در شرق

به گزارش برگزیده های ایران از اصفهان، در پی بارشهای روز دوشنبه تاکنون، ارتفاع برف در برخی مناطق اصفهان به بیش از یک متر و ۱۰ سانتی متر رسید و راه جاده ای ۷۸ روستا در استان مسدود شد.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه مسیر ۶۰ روستای فریدون شهر مسدود و برق ۱۵ روستای پشتکوه دوم این شهرستان قطع شده است، گفت: به طور کلی برق حدود ۲۰ روستا در فریدون‌شهر و چادگان قطع است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به بارش برف بین ۲۰ تا ۷۰ سانتی متر در مناطق مختلف استان اصفهان گفت: ارتفاع برف در برخی از مناطق مرتفع در غرب استان نیز به بیش از یک متر و ۱۰ سانتی متر رسیده است و مدارس حدود هشت شهرستان استان تعطیل است.

وی ادامه داد: مسیر ۱۸ روستا در شهرستان بویین میاندشت مسدود و محور خوانسار به بویین میاندشت نیز به علت کولاک همچنان مسدود است.

شیشه فروش گفت: راه های منتهی به شهرستان‌های سمیرم، فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان واقع در مناطق سردسیر غرب و جنوب استان اصفهان لغزنده و و بعضا مسدود است و در حد امکان هم وطنان از سفر به این مناطق احتراز کنند.

وی با اشاره به تلاش عوامل اداره راهداری در راستای بازگشایی راه‌ها گفت: ۲۱۰ تیم امدادرسانی با استفاده از ۵۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ۴۴ راهدارخانه در مناطق برف گیر استان استقرار دارند و برای بازگشایی راه های استان به شهروندان خدمات رسانی می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر ضروری است و تمهیدات لازم در راستای حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی ضرورت دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا عوامل اورژانس در حدود ۲۰۰ پایگاه اورژانس جاده ای استان حضور دارند و امدادگران جمعیت هلال احمر هم در بیش از ۴۲ پایگاه مستقر هستند.

شیشه فروش همچنین با هشدار درباره وزش تندباد با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت در مناطق جنوب و شرق استان که تا فردا ادامه دارد، گفت: هشدار مدیریت بحران به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا