سیاسی

اسماعیلی: فروشندگان کتاب در سراسر کشور عضو صندوق هنر می‌شوند/ افزایش ۲۴۷ درصدی فروش کتاب

اسماعیلی: فروشندگان کتاب در سراسر کشور عضو صندوق هنر می‌شوند/ افزایش ۲۴۷ درصدی فروش کتاب

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت طی سخنانی در جمع خبرنگاران درباره حواشی‌هایی که پیرامون نامگذاری برخی روزهای سال به وجود آمده از جمله شب یلدا گفت: در این رابطه باید تاکید کنم که عنوان شب یلدا حفظ شده و برای اینکه در فرهنگ عمومی رسمیت ببخشیم تغییراتی را ایجاد کردیم و به هیچ عنوان تغییر اسمی صورت نگرفته است. خواهش می‌کنم دوستان رسانه ای اگر ابهامی دارند از ما بپرسند.

وی درباره حج عمره گفت: الان همکاران ما در بانک مرکزری، شرکت هواپیمایی،‌ وزارت راه و  سازمان حج در عربستان سعودی حضور دارند و آخرین تفاهمات اجرایی را با طرف عربستانی نهایی می‌کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: همانطور که قبلا هم اعلام کردیم هدف ما این است که بتوانیم تا انتهای آذر ماه کار اعزام را شروع کنیم. آنچه که مربوط به ما است همه‌ آماده است و باید طرف سعودی اقدامات لازم را انجام دهد. 

وزیر ارشاد گفت: به مناسبت روز کتابخوانی خبر خوب ما این است که همه کارکنان کتاب فروشی ها در همه نقاط کشور به عنوان خادمان فرهنگ به عضویت صندوق هنر در می‌آیند.

وی افزود: میزان  فروش کتاب سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ۲۴۷ درصد رشد داشته و در این ۸ ماه تا آبان ۱۴۰۲ نسبت به کل سال قبل ۵۸ درصد رشد فروش کتاب داشتیم. همچنین ۱۱ درصد افزایش انتشار کتاب به نسبت سال گذشته  داشتیم.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درخصوص در برخی حواشی تغییر نام شب یلدا و چهارشنبه‌سوری بیان کرد: در این زمینه با یک بداخلاقی رسانه‌ای مواجه هستیم؛ با این اقدام اساسا مناسبت آخر سال را در تقویم درج کرده‌ایم و این اقدام در راستای فرهنگسازی و تکریم همسایگان است و درباره شب یلدا هم عنوان کاملا حفظ شده و نامگذاری با هدف رسمیت بخشیدن به این دو آئین است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا