سیاسی

انتقاد نوری از رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس

انتقاد نوری از رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ آبان‌ماه) قوه مقننه در تذکری، گفت: همه نطق‌ها و تذکرات بسته است، اتفاقات مهمی در کشور افتاده که از طرف مجلس قابل اغماض نیست. موضوعی در بحث انتخابات وجود دارد، ۲۸ درصد از نامزدها نتوانسته‌اند از هیات های اجرایی تایید صلاحیت بگیرند، اعم از نمایندگان فعلی، نمایندگان ادوار، فعالان سیاسی و اجتماعی که عمدتاً منتقدان دولت هستند.

وی افزود:کار اگر بر مبنای قانون باشد، کسی اعتراضی ندارد، اما بسیاری از موارد برخلاف قانون صورت گرفته و تبصره ماده ۶۰ که حدوداً ۲ ماه پیش در مجلس مصوب شد نیز رعایت نشده است. در این ماده آمده است رد صلاحیت ها باید مستند به مدارک معتبر باشد. حتی نامه درخواست مستندات را از نامزدها تحویل نمی گیرند!

نماینده بستان آباد ادامه داد: هیات‌های اجرایی و رئیس هیات اجرایی موظف هستند این مستندات را به افراد رد صلاحیت شده بدهند تا آنها بتوانند اعتراض کنند و دلایل خود را بیاورند. هیات های اجرایی مهندسی شده اند و از طرف ستاد آقای رئیسی گردهم آمده اند یا دولت رضایت به این کار دارد، یا توسط هیات ها در حال مهندسی شدن است.

وی در ادامه خطاب به رئیس مجلس گفت: به عنوان رئیس مجلس که بر مسند ریاست پارلمان هستید، به این وضعیت ورود کنید، اجازه ندهید وضعیت دموکراسی و مردم سالاری دینی که یکی از اساسی ترین پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بیشتر از این آسیب ببیند.

* قالیباف: مصمم به اجرای قانون هستیم

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بستان آباد اظهار کرد:حتما به عنوان مجلس اجرای قانون را دنبال می کنیم، طی روزهای گذشته در بخش اجرایی، بحث دخالت هایی که مطرح شد را پیگیری کردیم و بقیه موارد را نیز پیگیری می کنیم. مصمم هستیم قانون اجرا شود، البته بدون شک شورای نگهبان نیز به این امر توجه دارد.

انتهای‌ پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا