اخبار روز

بازی‌های پاراآسیایی| کسب ۸ طلا، ۱۱ نقره و ۶ برنز در روز دوم/ پیروزی والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر

بازی‌های پاراآسیایی| کسب ۸ طلا، ۱۱ نقره و ۶ برنز در روز دوم/ پیروزی والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری برگزیده های ایران از هانگژو، روز دوم بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ امروز در شهر هانگژوی چین پیگیری شد و نمایندگان ایران به مصاف رقبای خود رفتند.

در روز دوم ورزشکاران ایران ۸ طلا، ۱۱ نقره و ۶ برنز به دست آوردند.

فهرست مدال‌آوران ایران در روز دوم به شرح زیر است:

مدال طلا  
۱ – الهام صالحی – (پاراپرتاب وزنه)  
۲ – مهرداد مرادی (پارادوومیدانی)  
۳- اسلام جاهدی (پاراقایقرانی)  
۴- پرستو حبیبی (پارادوومیدانی)  
۵- علی پیروج (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)  
۶- فائزه احمدی (پاراتیراندازی – تپانچه ۱۰ متر)  
۷- رزا ابراهیمی (پاراتکواندو)  
۸- مهدی پوررهنما (پاراتکواندو)  
 
مدال نقره  
۱ – شهلا بهروزی راد (کانو کلاس kl3)  
۲ – صادق بیت سیاح (پرتاب نیزه)  
۳- محسن بختیار (پاراوزنه برداری)  
۴ – امیر خسروانی (پرش طول – پارادوومیدانی)  
۵- سجاد نیک پرست (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)  
۶- ساره جوانمردی (پاراتیراندازی – تپانچه ۱۰ متر)  
۷- سعید صادقیان پور (پاراتکواندو)  
۸- موسی غلامی (پاراجودو)  
۹- رومینا چمسورکی (پاراتکواندو)  
۱۰- امیر جعفری (پاراوزنه برداری)  
۱۱- سینا ضیغمی نژاد (پاراشنا – ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)  
 
مدال برنز  
۱ – رؤیا سلطانی (کانو کلاس kl2)  
۲- سیدیوسف یوسفی (پاراوزنه برداری)  
۳- محمد دلیر (پارادوچرخه سواری – تایم تریل)  
۴- مهدی برچلو (پاراجودو)  
۵- شاهین ایزدیار (پاراشنا – ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)
۶-محمدحسین کریمی (شنای ۱۰۰ متر پروانه)

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز دوم به شرح زیر است:

فوتبال نابینایان:

ملی‌پوشان فوتبال نابینای ایران که در نخستین دیدار خود برابر ژاپن به تساوی بدون گل رسیده بودند، امروز سه شنبه در دومین دیدار تایلند را ۲ بر صفر شکست دادند.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

پاراتنیس روی میز:

** رقابت‌های پاراتنیس روی میز امروز سه شنبه با رقابت ملی پوشان کشورمان پیگیری شد که طی آن عرفان غلامی و حسن جانفشان در آستانه کسب مدال برنز قرار گرفتند. در رقابت‌های امروز حسن جانفشان برابر حریفی از چین تاپیه ۳ بر صفر برنده شد .حسن جانفشان در یک چهام نهایی با نتیجه سه بر صفر برابر حریفی از تایلند به برتری رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد.

** عرفان غلامی در مسابقه امروز خود برابر حریفی از مالزی ۳ بر یک به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب حریف هنگ کنگی شد و از کسب مدال بازماند.

پاراوزنه‌برداری:

در روز نخست مسابقات پاراوزنه‌برداری رقابت‌های دسته ۵۹ کیلوگرم در گروه A برگزار شد که طی آن محسن بختیار و سید یوسف یوسفی به رقابت با هفت حریف خود پرداختند و در پایان مدال های نقره و برنز را از آن ایران کردند.

بختیار در حرکت اول وزنه ۱۸۴ کیلوگرم و در حرکت دوم وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۱۹۵ کیلوگرم نشد و پس از وزنه‌بردار چین به عنوان دوم و مدال نقره رسید. در حرکت سوم وزنه‌بردار چینی درخواست وزنه ۱۹۷ کیلوگرمی داشت اما موفق به مهار آن نشد و اگر بختیار در حرکت سوم موفق بود مدال طلا را از آن خود می کرد.

سید یوسف یوسفی نیز ابتدا وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی را مهار کرد و پس از آن در مهار وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی هم موفق شد و با زدن وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی در حرکت سوم خود، مدال برنز را بر گردن آویخت.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** در ادامه روز نخست رقابت‌های پاراوزنه برداری چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی عصر امروز سه شنبه مسابقات دسته ۶۵ کیلوگرم برگزار شد و طی آن امیر جعفری به رقابت با ۵ حریف خود پرداخت. جعفری که برای رسیدن به مدال طلا رقیب سرسختی از کشور میزبان را پیش رو داشت، در حرکت اول خود وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم نیز وزنه ۱۹۳ کیلوگرم را بالای سر برد. او برای حرکت سوم وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی را انتخاب کرد و با مهار آن مدال نقره خود را قطعی کرد. ورزشکار چینی با ۲۱۸ کیلوگرم طلایی شد.

پارادوومیدانی:

** در مسابقه پرتاب نیزه کلاس F13 علی پیروج و سجاد نیک پرست با حریفانی از هند (۲ نفر)، ژاپن و تایلند رقابت کردند که در پایان ، پیروج با رکورد ۶۳.۷۳ متر قهرمان شد و به مدال طلا دست یافت. همچنین نیک پرست با رکورد ۶۲.۹۲ متر صاحب مدال نقره شد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

 ** در روز دوم مسابقات پارادوومیدانی رقابت پرش طول کلاس T12 پیگیری شد و امیر خسروانی که در پارالمپیک توکیو به مدال دست یافته بود، در بهترین پرش خود رکورد ۷.۱۹ متر را به ثبت رساند و موفق به کسب مدال نقره و مقام نایب قهرمانی شد.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

**پرستو حبیبی که آخرین ورزشکار شرکت کننده در ماده پرتاب «کلاب» کلاس F32/51 بود، در همان پرتاب اول رکورد ۲۲.۸۸ متر را ثبت و قهرمانی اش را قطعی کرد تا یک مدال طلای دیگر در کارنامه کاروان ایران به ثبت برسد. او همچنین موفق شد رکورد آسیا و رکورد بازی‌های پاراآسیایی را نیز جابه‌جا کرده و به نام خود ثبت کند.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** الهام صالحی و شهلا جدیدی دو بانوی ملی‌پوش پرتاب وزنه ایران در کلاس F54 به میدان رفتند و موفق به کسب یک مدال طلا و یک مقام چهارمی شدند.در این رقابت الهام صالحی در شش پرتابی که داشت، بهترین عملکردش را در پرتاب ششم و ثبت رکورد ۷.۳۶ متر انجام داد و با کسب عنوان قهرمانی، مدال طلا را به خود اختصاص داد. همچنین شهلا حدیدی با رکورد ۶.۲۵ متر در رده چهارم ایستاد و از دست‌یابی به مدال بازماند.

** صادق بیت‌سیاح در مسابقات پرتاب نیزه کلاس F41 بازی‌های پاراآسیایی با ثبت رکورد ۴۵.۲۰ در جایگاه دوم قرار گرفت و مدال نقره را از آن خود کرد.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** فینال مسابقه دوی ۱۰۰ متر کلاس T12 صبح امروز در ورزشگاه هوانگ لونگ شهر هانگژو برگزار شد. در این رقابت مهرداد مرادی نماینده کشورمان با ثبت زمان ۱۱.۱۷ ثانیه به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. او همچنین ۴ صدم ثانیه رکورد بازی‌های پاراآسیایی را ارتقا داد

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** مرحله مقدماتی دوی ۴۰۰ متر در کلاس T20 برگزار شد. در گروه دوم این مرحله ، میلاد رمضانی نماینده ایران بود و زمان ۴۹.۱۲ ثانیه را ثبت کرد تا به مقام دوم در این گروه برسد. رمضانی با کسب این رتبه ، جواز حضور در فینال بدست آورد؛ رقابتی که قرار است فردا با حضور ۸ دونده برگزار شود.

بسکتبال با ویلچر بانوان:

تیم ملی بسکتبال باویلچر بانوان کشورمان دیدار سرنوشت ساز خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو را با پیروزی ۴۷-۴۲ پشت سر گذاشت. تیم بسکتبال با ویلچر بانوان کشورمان صبح امروز در چهارمین دیدار خود به مصاف کامبوج رفت.

تیم ملی بسکتبال باویلچر مردان کشورمان به مصاف فیلیپین رفت و با نتیجه ۹۰ بر ۳۲ به برتری رسید.

والیبال نشسته:

** تیم ملی والیبال نشسته ایران دومین دیدار خود در چهارمین دوره بازی های پارآسیایی هانگژو را با پیروزی سه بر صفر در برابر قزاقستان سپری کرد. شاگردان هادی رضایی در رویارویی با قزاقستان ست نخست را در ۱۴ دقیقه با نتیجه ی قاطع ۲۵ – ۱۰ به سود خود تمام کردند. در ست دوم هر چند که قزاقستان در طول بازی دقایقی پیش افتاد اما اندیشه های هادی رضایی همراه با زمان استراحت به موقع، تعویض های موثر و تلاش بازیکنان با پیروزی ۲۵_۲۲ ایران همراه شد. ایران ست سوم را هم با برتری  ۲۵ – ۱۸ به پایان رساند تا دومین پیروزی متوالی ایران با برتری سه برصفر و  ‌کمتر از یک ساعت به ثبت برسد.

** تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در دومین بازی خود، عصر امروز به مصاف مغولستان رفت و در سه ست متوالی حریف را مغلوب کرد. شاگردان لیلا بریانیان در این دیدار، ست اول را در مدت کوتاه ۱۳ دقیقه با برتری قاطع ۲۵_۴ سپری کردند. ست دوم هم برد ۲۵ _ ۱۸ ایران در مدت ۲۰ دقیقه رقم خورد. ملی پوشان ایران ست سوم را ۲۵_۶  ظرف مدت ۱۴ دقیقه به پیروزی رسیدند و در نهایت برتری ۳- صفر ایران در مدت ۴۷ دقیقه در این بازی بدست آمد.

دوچرخه‌سواری:

محمد دلیر پارادوچرخه سوار کشورمان در تایم تریل انفرادی یک کیلومتر و در کلاس B نابینایان و کم بینایان با زمان ۱:۰۶.۳۴۳ دقیقه موفق به کسب مدال برنز شد. در این ماده رکابزنان کشورهای چین و مالزی اول و دوم شدند.

امروز همچنین بهروز فرزاد و مهدی محمدی در یک کیلومتر کلاس c4 تایم تریل انفرادی کلاس B با رقبای خود به رقابت پرداخته و در نهایت جایگاه پنجم و  هشتم را کسب کردند.

پاراتیراندازی:

**محمدرضا میرشفیعی، ملی پوش پاراتیراندازی کشورمان در ماده (P1 ) تپانچه بادی ۱۰ متر Sh1 به مصاف حریفانی خود رفت و با ۵۵۱ امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند.

** معصومه خدابخشی ملی‌پوش پاراتیراندازی کشورمان در ماده (R9) تفنگ ۵۰ متر درازکش مختلط sh1 مسابقه داد و با ۶۱۳.۳ امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** مسابقات مقدماتی ماده تپانچه بادی ۱۰ متر Sh1 با حضور ۲۲ تیرانداز برگزار شد که در پایان ساره جوانمردی با کسب ۵۶۸.۱۴ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت. فائزه احمدی و نسرین شاهی هم در رده های پنجم و ششم قرار گرفتند و به فینال راه یافتند.

فائزه احمدی و ساره جوانمردی دو نماینده ایران در این بخش از مسابقات به ترتیب صاحب مدال طلا و نقره شدند. فائزه احمدی با رکورد ۲۳۶.۲ به عنوان قهرمانی دست یافت. ساره جوانمردی پرچمدار کاروان ایران هم با رکورد ۲۳۳ صاحب مدال نقره شد. نسرین شاهی هم عنوان چهارم را کسب کرد.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

پاراجودو:

** موسی غلامی در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم کلاس J1 پس از استراحت در دور اول، توانست در مرحله یک چهارم نهایی حریف اندونزیایی خود را شکست دهد و به نیمه نهایی برسد. او در ادامه حریف ازبک خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و به فینال رسید. نماینده کشورمان در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم کلاس J1 در دیدار فینال مغلوب حریفی از چین شد و به مدال نقره رسید.

** مهدی برجلو نیز در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم کلاس J1 در دور اول استراحت داشت و بعد به مصاف حریفی از اندونزی رفت و برابر او شکست خورد. او در شانس مجدد موفق شد حریف نپالی خود را شکست دهد و در ادامه نیز با ضربه فنی کردن حریفی از تاجیکستان، به مرحله رده‌بندی صعود کرد. مهدی برچلو نماینده وزن منهای ۷۳ کیلوگرم کلاس J1 کشورمان امروز با پیروزی برابر حریف ازبکستانی خود توانست به مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست باید.

پاراشنا:

** ابوالفضل ظریف شناگر ۱۶ ساله در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی با ثبت زمان ۲:۳۵.۸۳ به فینال این ماده راه پیدا کرد. ابوالفضل نگارستانی دیگر نماینده ایران در این ماده بود که با ثبت زمان ۲:۴۴.۲۶ در فهرست رزرو برای صعود قرار گرفت.

** شاهین ایزدیار و سینا ضیغمی‌نژاد در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی SM10 بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به فینال راه پیدا کردند. ایزدیار با ثبت زمان ۲:۳۲.۱۳ به فینال این ماده راه پیدا کرد. ضیغمی نژاد دیگر نماینده ایران در این ماده بود که با ثبت زمان ۲:۳۴.۶۶ به مرحله پایانی راه یافت. ضیغمی نژاد با ثبت زمان ۲:۲۴.۲۴ دقیقه دوم شد و ایزدیار با ۲:۲۵.۹۴ در جایگاه سوم ایستاد و به مدال نقره و برنز رسیدند.

** در فینال شنای ۱۰۰ متر پروانه کلاس S12 ، محمدحسین کریمی با زمان ۱:۰۳.۴۷ دقیقه سوم شد و به مدال برنز دست یافت. در این رقابت نمایندگان چین و اندونزی اول و دوم شدند. سیستم مسابقات دچار اشکال و به همین دلیل ابتدا اعلام شد کریمی طلا گرفته اما بعد از دقایقی با برطرف شدن ایراد، مدال برنز نماینده کشورمان به صورت رسمی اطلاع رسانی شد.

پاراتیراندازی با کمان:

**زهرا نعمتی در مرحله یک هشتم نهایی ریکرو به مصاف نماینده هند رفت و با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف کمانداری از تایلند رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی روز جمعه در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف کمانداری از هند می‌رود.

** سمیه رحیمی در مرحله یک هشتم نهایی ریکرو به مصاف نماینده اندونزی رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف کمانداری از چین رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** مریم یاورپور در مرحله یک هشتم نهایی کامپوند به مصاف نماینده فیلیپین رفت و با نتیجه ۱۳۵ بر ۱۳۱ به برتری رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف کمانداری از سنگاپور رفت و با نتیجه ۱۴۳ بر ۱۴۱ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** فرزانه عسگرپور در مرحله یک هشتم نهایی کامپوند به مصاف نماینده تایلند رفت و با نتیجه ۱۴۲ بر ۱۳۳ به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف کمانداری از چین رفت و با نتیجه ۱۴۴ بر ۱۳۹ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** علی سینا منشازاده در یک شانزدهم نهایی مسابقات کامپوند به مصاف نماینده هنگ‌کنگ رفت و با نتیجه ۱۴۵ بر ۱۳۳ به پیروزی رسید. وی در یک هشتم نهایی به مصاف نماینده ژاپن رفت و با نتیجه ۱۴۸ بر ۱۳۸ به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف نماینده چین رفت و پس از تساوی ۱۴۴-۱۴۴ در تیر طلایی موفق به شکست این حریف شد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی روز جمعه در نیمه نهایی به مصاف کمانداری از اندونزی می‌رود.

** هادی نوری در یک هشتم نهایی مسابقات کامپوند به مصاف کمانداری از کره‌جنوبی رفت و با نتیجه ۱۴۳ بر ۱۳۷ به برتری رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف نماینده هند رفت و با نتیجه ۱۴۶ بر ۱۳۷ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** محمدرضا عرب عامری در یک هشتم نهایی مسابقات ریکرو به مصاف کمانداری از مغولستان رفت و با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف نماینده ژاپن رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** غلامرضا رحیمی در یک هشتم نهایی مسابقات ریکرو به مصاف کمانداری از هند رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید. وی در یک چهارم نهایی به مصاف نماینده چین‌تایپه رفت و با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی روز جمعه در نیمه نهایی به مصاف کمانداری از چین می‌رود.

** محمدرضا زندی در ماده W1 و در ماده یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۳۶ بر ۱۲۹ به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی شنبه و در نیمه نهایی به مصاف کمانداری از چین می‌رود.

** تیم دوبل ریکرو بانوان با ترکیب زهرا نعمتی و سمیه رحیمی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با نتیجه ۶ بر صفر مقابل تایلند به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. تیم ایران فردا در نیمه‌نهایی به مصاف تیم اندونزی می‌رود.

** تیم دوبل کامپوند بانوان با ترکیب مریم یاورپور و فرزانه عسگری در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با نتیجه ۱۴۲ بر ۱۱۹ مقابل چین‌تایپه به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. تیم ایران فردا در نیمه‌نهایی به مصاف تیم چین می‌رود.

** تیم دوبل ریکرو مردان با ترکیب محمدرضا عرب عامری و غلامرضا رحیمی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با نتیجه ۶ بر صفر مقابل مغولستان به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. تیم ایران فردا به مصاف تایلند می‌رود.

** تیم دوبل کامپوند مردان با ترکیب علی سینا منشازاده و هادی نوری در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با نتیجه ۱۵۴ بر ۱۵۰ مقابل چین‌تایپه شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

** تیم میکس ریکرو ایران با ترکیب زهرا نعمتی و محمدرضا عرب عامری در یک چهارم نهایی مسابقات به مصاف تیم اندونزی رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید. تیم ایران روز پنجشنبه در نیمه‌نهایی به مصاف تیم تایلند می‌رود.

** تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب هادی نوری و مریم یاورپور در یک چهارم نهایی مسابقات به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه ۱۵۴ بر ۱۴۹ به پیروزی رسید. تیم ایران روز پنجشنبه در نیمه‌نهایی به مصاف تیم هند می‌رود.

گلبال:

تیم گلبال بانوان ایران در گروه C بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با نتیجه ۱۰ بر ۳ مقابل چین شکست خورد. ایران فردا با تایلند دیدار خواهد کرد.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** تیم گلبال مردان ایران موفق شد در دومین دیدار خود در چارچوب بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به برتری برسد. ایران در این دیدار موفق شد با نتیجه ۱۰ بر یک  مقابل عراق در گروه B به پیروزی برسد.

پاراتکواندو:

** رومینا چمسورکی نماینده وزن منفی ۶۵ کیلوگرم در دور اول استراحت داشت. او در اولین رقابت خود به مصاف فوآفو آویپا از تایلند رفت و در پایان ۵ دقیقه با نتیجه ۹ بر ۹ به تساوی رسید‌. او در وقت یک دقیقه توانست با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شود و به فینال برسد. نماینده وزن منفی ۶۵ کیلوگرم در فینال مقابل یو یینان از چین به روی شیاپ چانگ رفت و با نتیجه ۹ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید‌.

** مهدی پوررهنما نماینده پاراتکواندو در وزن منفی ۷۰ کیلوگرم به مصاف هوسانف اصلبک از ازبکستان رفت و با نتیجه ۲۴ بر ۱۲ پیروز شد. مهدی پوررهنما نماینده پاراتکواندو ایران در وزن منفی ۷۰ در دومین مبارزه خود به مصاف حریفی از ازبکستان رفت و با نتیجه ۱۴ بر ۵ پیروز شد و به فینال راه یافت. نماینده وزن ۷۰- کیلوگرم کشورمان در فینال برابر چن از چین قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۶ بر ۳ به برتری برسد و طلایی شود.

** سعید صادقیان‌پور نماینده وزن منفی ۶۳ کیلوگرم بعد از استراحت در دور اول به مصاف لی دونگو نماینده کره رفت و با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. او در نیمه نهایی به مصاف نماینده ازبکستان رفت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ پیروز و فینالیست شد. وی در دیدار پایانی مقابل نمایده مغولستان ۶ بر ۲ شکست خورد و نقره‌ای شد.

**روزا ابراهیمی نماینده وزن منفی ۵۷ کیلوگرم در دور اول استراحت داشت. او در اولین رقابت خو به مصاف لی یوجی از چین رفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر ۸ پیروز شد و به فینال رسید.  نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم K44 توانست در فینال بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دوسمالووا نماینده قزاقستان را ۳۴ بر ۱۵ شکست داد و نشان طلا را بر گردن آویخت.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

پاراقایقرانی:

** اسلام جاهدی در رقابت با حریفان خود با زمان ۵۵ ثانیه و ۷۴۹ هزارم ثانیه و فاصله بیش از ۴ ثانیه نسبت به نفر دوم از خط پایان عبور کرد و در رده اول ایستاد و به مدال ارزشمند طلا دست یافت. قایقرانان تایلند و هند به ترتیب مدال نقره و برنز را کسب کردند.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** رویا سلطانی در رشته کانو کلاس kl2 به آب زد. سلطانی در رقابت با حریفان خود با یک ثانیه و ۷۵۲ صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول از خط پایان عبور کرد و در رده سوم ایستاد و به مدال ارزشمند برنز دست یافت. قایقرانان هندی و چینی به ترتیب مدال طلا و نقره را کسب کردند.

** مسعود قیصری در رشته کایاک کلاس kl3 در رقابت با حریفان خود با ۳ ثانیه و ۵۵۹ هزارم ثانیه نسبت به نفر اول و مجموع زمانی ۴۵ ثانیه و ۸۱۷ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد و در رده ششم ایستاد.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

** شهلا بهروزی‌راد در رشته کانو کلاس kl3 به آب زد. بهروزی در رقابت با حریفان خود با یک ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول از خط پایان عبور کرد و در رده دوم ایستاد و به مدال ارزشمند نقره دست یافت.

قایقرانی , بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو , وزنه‌برداری , دوومیدانی ,

شطرنج:

شطرنج‌بازان ایران در دورهای سوم و چهارم مقابل حریفان خود قرار گرفتند. در کلاس PI  و در دور سوم فاطمه بیات مقابل نماینده چین پیروز شد، اما در دور چهارم به حریف هندی باخت.

در کلاس VI-B1 و دور سوم محمدرضا علیزاده به علیرضا قورچی بیگی باخت و هادی مشیرآبادی برابر حریفی از مغولستان به برتری دست یافت. در دور چهارم نیز علیرضا قورچی بیگی مقابل نماینده ویتنام به تساوی رسید و هادی مشیرآبادی به همراه محمدرضا علیزاده به حریفانی از ازبکستان و ویتنام باختند.
 
در کلاس VI-B2/B3 و در دور سوم امیر ربی خوراسگانی مقابل نماینده ترکمنستان به تساوی رسید و مجید باقری به همراه حمزه مصلح رشت آبادی به حریفانی از فیلیپین باختند. در دور چهارم نیز امیر ربی خوراسگانی از سد نماینده هند گذشت و مجید باقری به همراه حمزه مصلح همین نتیجه برد را مقابل نمایندگان چین و مغولستان کسب کردند.
 
در کلاس PI  مردان و در دور سوم، امیر کچیان حریفی از تایلند را شکست داد، مجید کاظمیان مقابل شطرنج باز قزاقستانی به تساوی رسید و امید ذاکری به نماینده مغولستان باخت. همچنین در دور چهارم امیر کچیان مقابل نماینده قزاقستان مساوی کرد، ابوالفضل کاظمیان و امید ذاکری مقابل حریفانی از قرقیزستان و بنگلادش پیروز شدند.
 
در کلاس  VI-B1و در دور سوم، ملیحه صفایی حریف اهل ویتنام را مغلوب کرد، سمیرا آقایی نماینده اندونزی را از پیش‌رو برداشت و لیلا زارع زاده برابر نماینده هند به تساوی بسنده کرد. همچنین در دور چهارم ملیحه صفایی و لیلا زارع زاده از سد نمایندگان اندونزی و هند گذشتند و سمیرا آقایی به حریفی از ویتنام باخت.
 
در کلاس VI-B2/B3 و در دور سوم، عاطفه نقوی نماینده اندونزی را شکست داد، فاطمه رحیمی به همراه مریم رحیم زاده به شطرنج بازانی از اندونزی باختند. در دور چهارم نیز عاطفه نقوی، مریم رحیم زاده و فاطمه حریفی به ترتیب مقابل نمایندگان اندونزی، ویتنام و ویتنام شکست خوردند.

 

ادامه دارد…

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا