همدان

با حضور معاون وزیر بهداشت؛ پرتو درمانی مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد

با حضور معاون وزیر بهداشت؛ پرتو درمانی مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد

به گزارش برگزیده انلاین از همدان ؛ علیرضا قاسمی فرزاد در افتتاحیه این مرکز گفت: مرکز جامع سرطان بعثت همدان ۱۴ سال بلاتکلیف مانده بود که با عنایت رییس جمهور و وزیر بهداشت در طرح های مصوب سفر هیات دولت قرار گرفت.

وی افزود: بهره برداری از ۱۱ طرح مهم و تاثیرگذار در کشور در دستور کار هیات دولت قرار گرفت که یکی از این طرح ها، مرکز جامع سرطان بود.

استاندار همدان اضافه کرد: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سفر رییس جمهور به همدان به این مرکز اختصاص یافت که امید می رود فاز دوم آن نیز تا پایان دولت بهره برداری شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اعلام اینکه سالانه ۲ هزار و ۸۰۰ فرد مبتلا به سرطان در استان شناسایی می شوند، گفت: وجود مرکزی از جمله شیمی درمانی و پرتودرمانی برای درمان این بیماران ضروری بود.

محمد مهدی مجذوبی افزود: بخش کموتراپی (شیمی درمانی) این مرکز سال گذشته بهره برداری و امروز هم بخش پرتو درمانی به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: مرکز جامع سرطان به عنوان یک طرح ملی در دست اجرا است که امید می رود تا ۲ سال آینده بتوان فاز دوم این طرح را تکمیل و به بهره برداری رساند.

مجذوبی یادآور شد: دستگاه های موجود در این مرکز سال ۹۷ با ۴۴۰ میلیارد ریال خریداری شده که هم اینک ارزش این تجهیزات به بیش از پنج هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش برگزیده همدان، این مرکز با سرمایه گذاری خیر نیک اندیش، مرحوم محمد علی فرشچیان آغاز و هم اکنون مراحل تکمیلی خود را پشت سر گذاشته است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا