اجتماعی

به دنبال بورسی کردن دارایی‌های مختلف شهرداری تهران هستیم

به دنبال بورسی کردن دارایی‌های مختلف شهرداری تهران هستیم

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران،‌ لطف‌اله فروزنده؛ معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهار کرد: در مدیریت قبلی مجموعه شهرآفتاب به طور کامل تعطیل بود اما با توافقی که با وزارت صنایع انجام  شد، مقرر شد که نمایشگاه‌های بزرگ بین‌المللی در مجموعه شهرآفتاب برگزار شوند.

 وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۰ نمایشگاه در شهرآفتاب برگزار شد، تصریح کرد: علاوه بر این، روند تاسیس مرکز تجارت جهانی در  نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب فراهم شده است. همچنین در گام بعدی ۶۰۰ هزار هکتار به مساحت این مجموعه اضافه شد. افق ما در زمینه بسیار روشن است و گام به گام حرکت رو به جلو خواهیم داشت.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران  با بیان اینکه در رابطه با بورسی کردن  فروشگاه‌های شهروند گام‌هایی برداشته شده است، افزود: البته بورسی کردن  شرایط و الزاماتی دارد که در مسیر ایجاد زمینه برای این موضوع  هستیم.

فروزنده با تاکید بر اینکه نه‌تنها در موضوع شهروند، بلکه به دنبال بورسی کردن دارایی‌های مختلف شهرداری و سهیم کردن مردم در آنها هستیم، گفت: در حال حاضر حدود ۳۵۰۰ میلیارد خریدهای ما  از طریق بورس کالا انجام  می‌شود.

وی در ادامه  با اشاره به  ثبت نظر یک میلیون و ۳۰۰  نفر از شهروندان در طرح بزرگ “من شهردارم”  با هدف مشارکت مردم در مدیریت شهری، خاطر نشان کرد: این میزان از مشارکت مردم در این طرح نشان از اعتماد مردم به مدیریت شهری است و هم اکنون ۸۵ درصد از پروژه‌های مربوط به سال گذشته این طرح، عملیاتی شده و ۱۵ درصد نیز در دست اقدام است.

اختصاص بیش از ۷ هزار میلیارد تومانی در طرح “من شهردارم ۲”

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بیان کرد: مردم باید نظر بدهند و پروژه‌های اولولیت‌دار را مشخص کنند. ضمن اینکه با استفاده از ابزارهای جدید مالی به دنبال مشارکت مردم  نیز هستیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا