اخبار روز

تحقیق و تفحص از عملکرد چند شرکت آلومینیوم‌سازی کلید خورد

تحقیق و تفحص از عملکرد چند شرکت آلومینیوم‌سازی کلید خورد

– اخبار سیاسی –

الله‌وردی دهقانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از عملکرد چند شرکت آلومینیوم سازی در کمیسیون صنایع و معادن خبر داد.

جزئیات مصوبات کمیسیون‌های مجلس

وی افزود: در جلسه اخیر کمسیون صنایع و معادن ، اعضا با اکثریت آرا با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت‌های تولیدکننده شمش آلومینیوم صنایع جنوب (سالکو)، آلومینیوم ایران (ایرالکو)، آلومینیوم المهدی و آلومینیای جاجرم موافقت کردند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد:در این جلسه کمیسیون طرح تحقیق و تفحص از عملکرد این شرکت‌های آلومینیوم سازی با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و مسئولان شرکت‌های مذکور مورد ارزیابی قرار گرفت که در نهایت اعضا پس از استماع نظرات میهمانان با اکثریت آرا با این تفحص‌ها موافقت کردند.

دهقانی در تشریح محورهای این تحقیق و تفحص‌ها ، اظهار کرد: نحوه تامین مواد اولیه، نحوه فروش شمش آلومینیوم، تامین نیاز صنایع پایین دستی و میزان حقوق و دستمزد کارکنان از جمله محورهای این طرح بود.

نماینده ورزقان در مجلس اظهار کرد: پس از موافقت اعضای کمسیون صنایع با این طرح‌های تحقیق و تفحص ، گزارش کمسیون صنایع در این باره تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود و در صورتی که نمایندگان در جلسه علنی نسبت به این طرح تحقیق و تفحص رأی مثبت دهند روند تفحص از عملکرد این شرکت‌های آلومینیوم سازی آغاز می‌شود.

دهقانی گفت: در صورت موافقت نمایندگان با این طرح‌های تحقیق و تفحص ، گزارش مجدد به کمسیون صنایع باز می‌گردد و اعضای هیئت تفحص مشخص و فرایند تفحص طبق آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز می‌شود.

انتهای‌پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا