آذربایجان غربی

تردد ۶ میلیون وسیله نقلیه در جاده‌های آذربایجان‌غربی از آغاز طرح نوروزی

تردد ۶ میلیون وسیله نقلیه در جاده‌های آذربایجان‌غربی از آغاز طرح نوروزی

به گزارش خبرگزاری برگزیده از آذربایجان‌غربی، ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی افزود: از ۲۴ اسفند سال گذشته که زمان آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ است تا ۵ فروردین سال جاری در مجموع بیش از ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون طبق آمار ثبت شده توسط دوربین های نظارتی تردد در ورودی و خروجی های استان از مرز یک میلیون گذشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از آغاز طرح نوروزی متوسط درصد تردد وسیله نقلیه سنگین ۷.۴۲درصد است، یاد آور شد: طبق آمار ارائه شده از مرکز مدیریت راههای آذربایجان‌غربی، فاصله غیر مجاز با بیش ۴.۳۹درصد همچنان در صدر تخلفات جاده ای استان قرار دارد.

دست نشان با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعاتی در استان ۲۲۳خودرو در ساعت است، اظهار کرد: در ۱۱روز گذشته از اجرای طرح نوروزی ، ساعت بین ۱۷تا۱۸ اوج ساعات تردد در جاده های آذربایجان‌غربی است.

وی ادامه داد: همچنین از آغاز این طرح به ترتیب خودرو های سواری و وانت بار با بیش از ۵میلیون و ۷۹۸هزار تردد بیشترین میزان تردد را در جاده های آذربایجان@غربی دارند.

وی تصریح کرد: همچون روال روزهای گذشته محور ملکان به میاندوآب با ثبت ۱۸۹ هزار و ۷۸۸ تردد ، پرتردد ترین محور استان از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ است.

وی با اشاره به اینکه در تمام محورهای مواصلاتی آذربایجان‌غربی به همت تلاش نیروهای راهداری، تردد در جریان است، افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در برخی محورهای مواصلاتی استان از تمامی رانندگان تقاضا می شود برای داشتن سفر ایمن با سرعت مجاز و رعایت ایمنی اقدام به سفر کنند.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا