اخبار ورزشی

ترفند تکراری یحیی باز هم جواب داد!

ترفند تکراری یحیی باز هم جواب داد!

همان ترفند و بازی همیشگی باز هم جواب داد؛ مانند تمام رفت و برگشت‌ها و قهر و آشتی‌های این چند وقت، سناریویی نخ‌نما شده که دیگر همه آن را از بر شده‌اند. قهر کن، اخطار بده و خط و نشان بکش تا آپشن‌هایی که مورد تذکر نهادهای نظارتی قرار گرفته، نقد شود. حکایت یحیی گل‌محمدی است که راه و رسم نقد کردن آپشن‌های قراردادش را خوب بلد شده است. نقشه‌ای که مدیران پرسپولیس هم اول و آخرش را خوب می‌دانند اما در زمین سرمربی بازی کرده‌اند تا خواسته‌هایش هر چقدر هم باشد، با یک قهر و اخم خیلی زود نقد شود.

ماجرای آخرین قهر سرمربی پرسپولیس هم جدا از این نبود و صحبت‌های شب گذشته رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس به خوبی آشکار کرد که باز هم این تیر به هدف نشسته است. درویش اشاره کرد که برای پرداخت بخشی از آپشن‌های قرارداد بازیکنان و گل‌محمدی که جدا از مبلغ قراردادشان است، مجوز استفاده از بخشی از پول بلوکه شده سهام این تیم را قرار است این باشگاه بگیرد.

همان پولی که بلوکه شده بود و قرار بود بر اساس نظر کمیته مصارف برای سرمایه‌گذاری هزینه شود حالا قرار است برای پرداخت آپشن‌های قرارداد بازیکنان و کادر فنی مصرف شود!

حالا گل‌محمدی که نتیجه تهدیدهایش را گرفته است چند روزی است با علم به اینکه هئیت مدیره با استعفایش مخالفت خواهد کرد به تمرینات تیم برگشته است و چندمین قسمت قهر و آشتی‌های این سرمربی به پایان رسید، سریالی که البته پیش‌بینی‌ می‌شود در ماه‌های آینده و تا وصول آخرین ریال آپشن‌هایی که از نظر نهادهای نظارتی غیرقانونی است، باز هم تکرار شود.

در اینکه قراردادی با بازیکن و مربی بسته و باید تعهدات آن انجام شود، تردیدی نیست و در این بین درباره آپشن‌های قراردادهای پرسپولیس که پرداخت آن با مخالفت نهادهای نظارتی روبرو شده است، باید مدیران وقت پرسپولیس بازخواست و مورد سوال قرار بگیرند.

با این حال گل‌محمدی برای نقد کردن آپشن‌های قراردادش رو به رفتاری ضد و نقیض و تناقض‌گویی آورده است و کنار هم قراردادن رفتار او در یک هفته اخیر مانند تمام چند ماه گذشته، سبب می‌‍شود نقاب‌های پوشالی برداشته شود و مشخص شود که مشکل که نه «احترام گذاشتن» است و نه «ناهار بازیکنان»، مشکل همان آپشن‌هایی است که نقد نشده است.

اشاره به تنها یکی نمونه از تناقض‌های گل‌محمدی به خوبی گویای این است که علت اصلی قهر و آشتی‌های سریالی او چیست؟

او ۱۶ مهر پس از برد پرسپولیس برابر گل‌گهر روبروی دوربین صداوسیما، منکر اعتراض داشتن به مشکلات مالی باشگاه می‌شود و با گفتن جمله «شرایط اقتصادی و معیشتی سخت مردم» از این مسئله عبور می‌کند: «در این شرایط اقتصادی و معیشتی سخت مردم بهتر است چندان در مورد بحث مالی صحبت نکنیم.»

اتفاقات پس از این بازی اما آشکار می‌کند همدردی کردن با شرایط سخت معیشتی مردم و باز نکردن مباحث مالی تنها یک شعار توخالی از سوی سرمربی پرسپولیس بوده است.

گل‌محمدی پس از این مسابقه بر سر تمرینات حاضر نمی‌شود و به حالت قهر خانه‌نشین می‌شود، مربی‌ای که چند روز قبل مدعی شده بود به دلیل شرایط اقتصادی مردم، نمی‌خواهد دم از مشکلات مالی بزند، به خاطر همین مشکلات مالی، تمرینات پرسپولیس را تحریم می‌کند.

او شنبه پس از چند روز قهر وبه تکاپو اندختن درویش و هیئت مدیره برای تهیه پول به تمرینات تیم برمی‌گردد و صحبت‌های او بار رسانه‌ها در بازگشت دوباره به تمرینات پرسپولیس پس از قهر چند روزه، بیشتر حول محور آپشن و پول است، همان مشکلاتی که او چند روز قبلش گفته بود به دلیل «شرایط اقتصادی و معیشتی سخت مردم» نمی‌خواهد درباره آن صحبت کند!

حال با توجه به گلایه‌های گل‌محمدی از پرداخت نشدن آپشن‌های قراردادش پس از بازگشت به تمرینات پرسپولیس باید گفت یا مشکلات اقتصادی مردم در این چند روز برطرف شده که او خودش را مجاز به صحبت درباره مشکلات مالی تیم کرده است یا هم وعده‌های مدیرعامل و هئیت مدیره پرسپولیس برای پرداخت آپشن‌های قراردادش سبب شده تا چهره‌ای که زیر همدردی با مردم پنهان شده بود، کنار برود و پولش را طلب کند.

با توجه به اینکه درباره مورد اول یعنی برطرف شدن مشکلات اقتصادی، کاری چند روزه نیست، باید احتمال دوم یعنی وعده و وعید هئیت مدیره برای پرداخت مطالبات این مربی را پذیرفت، احتمالی که همدردی ریاکارانه او با مردم را در مشکلات اقتصادی بیشتر از قبل عیان می‌کند!

حال با توجه به این اتفاقات، سرمربی پرسپولیس بهتر است به جای زدن نقاب همدردی با مردم، صادقانه در قهر و آشتی‌های بعدی‌اش مشکل اصلی را عنوان کند، به طور قطع هواداران و اهالی فوتبال با توجه به قراردادی که او با باشگاه امضا کرده، مشکلی با این مطالبه نخواهند داشت!

۲۵۸ ۲۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا