اخبار ورزشی

توضیحات یاری درباره بازگشت کشتی‌گیر محروم، نقش جدید حاجی‌اف و تغییر شرایط استفاده از خارجی‌ها

توضیحات یاری درباره بازگشت کشتی‌گیر محروم، نقش جدید حاجی‌اف و تغییر شرایط استفاده از خارجی‌ها

– اخبار ورزشی –

حمید یاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره اینکه گفته شده است عیسی حاجی‌اف هماهنگی‌های لازم برای حضور کشتی‌گیران روس تیم هوتن را انجام می‌دهد، اظهار داشت: در سال‌های گذشته مازیار رضایی نامه‌ای از فدراسیون‌های روسیه، گرجستان و … داشت که او را نماینده خود در ایران معرفی کرده بودند و کارها صرفاً از طریق او انجام می‌شد، اما امسال باشگاه هوتن عیسی حاجی‌اف روس را به این منظور معرفی کرده است. البته امسال شرایط فرق کرده است و ما به همه تیم‌هایی که خواهان جذب کشتی‌گیر خارجی هستند این را اعلام کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امسال چیزی به اسم ویزای فرودگاهی حتی برای روس‌ها نداریم. دریافت ویزای روس‌ها هم وظیفه فدراسیون و سازمان لیگ نیست و هر تیمی با هر کسی که این موضوع را دنبال می‌کند حالا مازیار رضایی باشد یا عیسی حاجی‌اف یا شخص دیگری، ویزای کشتی‌گیران خارجی باید از طریق خودشان گرفته شود. ما فقط نامه می‌زنیم و دریافت ویزا وظیفه فدراسیون نیست.

یاری با یادآوری اینکه در سال‌های قبل این کار با ویزای فرودگاهی انجام می‌شد، تصریح کرد: تیم‌ها در نظر داشته باشند که باید یک رابط بین‌الملل کنارشان باشد و کار ویزای کشتی‌گیران خارجی را انجام دهد. یعنی نمی‌شود این کار را دقیقه نود انجام داد. ضمن اینکه شاید پیش‌قرارداد کشتی‌گیر خارجی را شخص دیگری امضا کند، اما در نهایت او باید زمانی که به ایران آمد، پیش از کشتی گرفتن خودش قرارداد را امضا کند. کسی هم باید کارهای اداری مربوط به حضور کشتی‌گیر خارجی را انجام دهد.

رئیس سازمان لیگ کشتی همچنین درباره حضور حسین اباذری در هفته سوم دور رفت لیگ برتر آزاد، با وجودی که پیش از این عنوان شده بود از شرکت در لیگ این فصل محروم است، تأکید کرد: او واخواهی کرده و یک جلسه استیناف در کمیته انضباطی برگزار شده است که ما عضوش نیستیم. ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی به ما نامه زده است که این کشتی‌گیر اجازه حضور در لیگ را دارد.

/

 
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا