کرمانشاه

تولید سالانه ٩٠٠ تن «روغن حیوانی» توسط عشایر کرمانشاه 

تولید سالانه ٩٠٠ تن «روغن حیوانی» توسط عشایر کرمانشاه 

علی جعفر رضایی در گفتگو با خبرنگار برگزیده کرمانشاه، اظهار کرد: جامعه عشایری استان کرمانشاه در قالب ١۴ ایل و یک طایفه مستقر با نام عثمانوند هستند.

وی افزود: جمعیت عشایر استان کرمانشاه ١٣ هزار و ٨٠٠ خانوار با جمعیت بالغ بر ٧۶ هزار نفر است که ١/۴ دهم میلیون دام سبک معادل پنج هزار راس دام سبک را در اختیار دارند.

مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه تصریح کرد: عشایر استان کرمانشاه که یک قشر مولد و تولیدکننده هستند علاوه بر تامین امنیت فضایی در امنیت مرزها هم نقش مهمی دارند.

وی گفت: از لحاظ جمعیت عشایر استان در رده هفتم هستند و از لحاظ تعداد دام در اختیار در رتبه چهارم کشور قرار دارند و ٣٠ درصد نیاز پروتئینی استان را تامین می‌کنند.

این مقام مسئول اذعان کرد: تولیدات عشایر استان کرمانشاه شامل ١٢ هزار تن تولید سالانه گوشت قرمز و ٢۴ هزار تن شیر و فرآورده‌های آن است.

وی ادامه داد: یک هزار و ٧٠٠ تن الیاف دامی تولید می‌کنند که شامل پشم، کرک و مو است که بیشتر مورد استفاده خودشان برای تولید صنایع دستی است.

رضایی خاطرنشان کرد: حدود ٩٠٠ تن روغن حیوانی توسط عشایر استان به شکل سالانه تولید می‌شود و ٣٠ درصد صنایع دستی استان نیز از سوی این قشر تولید می‌شود.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا