اخبار روز

تکلیف وزارت نیرو برای تأمین مالی ۳۵۰۰ میلیارد تومانی نهضت ملی مسکن

تکلیف وزارت نیرو برای تأمین مالی ۳۵۰۰ میلیارد تومانی نهضت ملی مسکن

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برگزیده های ایران، هادی عباسی با یادآوری این‌که ۳۵۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق ملی مسکن برای تأمین خدمات زیربنایی نهضت ملی مسکن هزینه شده است، اظهار کرد: قرار است استانداری‌ها و وزارت نیرو نیز هر کدام به همین میزان برای تأمین مالی زیرساخت‌های این طرح اقدام کنند.

وی با اشاره به این‌که سقف وام نهضت ملی مسکن در مناطق شهری ۵۵۰ میلیون تومان است، افزود:‌ نرخ سود این وام ۱۸ درصد است، نرخ سود وام ۳۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی نیز ۵ درصد است.

به گزارش برگزیده های ایران، دوره بازپرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن بدون احتساب دوره مشارکت ۲۰ساله است. در روش بازپرداخت پلکانی اقساط متقاضیان پروژه‌های طرح مذکور در دوره اول (سال اول) ماهانه حدود ۷ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان باید پرداخت کنند.

این اقساط در سال پنجم به ۸ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان و در سال دهم به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. در سال پانزدهم بازپرداخت وام، اقساط ماهانه ۱۱ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان خواهد بود. در نهایت در سال بیستم اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن ۱۲ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان است.

بنابراین متقاضیان در یک دوره ۲۰ساله برای وام ۵۵۰ میلیون تومانی ۲ میلیارد و ۳۷۲ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان پرداخت خواهند کرد از این رقم حدود یک میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان سود تسهیلات است.

در روش ساده نیز مبلغ اقساط ماهانه معادل ۱۰ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان خواهد بود. کل بازپرداخت این وام در ماه ۱۲ سال بیستم ۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان است،
به‌عبارت دیگر سود تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن ۲ میلیارد و ۶۸ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان است.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا