فرهنگ و هنر

حواشی روز ششم فیلم فجر| مارال بنی آدم سیمرغ گرفت، محمدرضا شریفی نیا «مارلون براندو» شد!

حواشی روز ششم فیلم فجر| مارال بنی آدم سیمرغ گرفت، محمدرضا شریفی نیا «مارلون براندو» شد!

– اخبار فرهنگی –

خبرگزاری برگزیده های ایران – علیرضا رحیم بصیری

ششمین روز از جشنواره فیلم فجر در شرایطی در برج میلاد دنبال شد که به دلیل فراررسیدن سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه‌السلام و به احترام سوگواری امام هفتم شیعیان، سانس نخست در ساعت ۱۳ تعطیل شد و آغاز نمایش فیلم‌ها از ساعت ۱۶ بود.

در روز ششم، ۲ فیلم سینمایی و یک انیمیشن روی پرده رفت؛ فیلم‌های سینمایی «نپتون» و «معجزه پروین» به همراه انیمیشن «شمشیر و اندوه» مهمان اهالی رسانه شدند.

حواشی روز پنجم فیلم فجر|رقابت سنگین «بی بدن» و «بهشت تبهکاران» بر سیمرغ حاشیه/ ۱۴ کیلو کم کن تا «مجنون» شوی!

مارال بنی آدم سیمرغ گرفت!

اکران معجزه پروین به دلیل سوژه خاص آن که داستان زندگی پروین اعتصامی شلوغ‌تر از دو نمایش دیگر بود و نشست خبری آنهم حواشی زیادی داشت.

* محمدرضا ورزی کارگردان «معجزه پروین» است و مارال بنی‌آدم در نقش پروین اعتصامی ایفای نقش می‌کند. بنی‌آدم در نشست خبری این فیلم سینمایی حرف‌های مهمی زد.

* او اشاره کرد که بازی در این نقش بزرگترین شانس هنری وی بوده و پیش از آغاز فیلمبرداری این اثر بر سر مزار پروین اعتصامی رفته و از وی کسب اجازه کرده است.

* این بانوی بازیگر در واکنش به سوالی درباره اینکه چه قدر احتمال می‌دهد برنده سیمرغ جشنواره بشود گفت: رقابت بر سر سیمرغ جذاب است و نمی‌توانم کتمان کنم که چه قدر دوست دارم برنده این جایزه شوم، با این حال امیدوارم بازیگری که لیاقتش را دارد سیمرغ را به خانه ببرد.

جشنواره فیلم فجر , فیلم , سینما , سینمای ایران ,

* بنی آدم اشاره کرد که این جایزه را پیشتر از پدرش گرفته است: پدر و مادرم فیلم را دیدند و پدرم گفت از تو به خاطر بازی در نقش پروین اعتصامی راضی هستم؛ این بزرگترین سیمرغ برای من بود.

* محمدرضا شریفی‌نیا که نقش پدر پروین اعتصامی (یوسف اعتصامی) را در این فیلم بازی می‌کند حرف‌های جالبی درباره یک حاشیه مجازی بر زبان آورد.

بعد از انتشار تیزر و تصاویر فیلم سینمایی «معجزه پروین» بسیاری از منتقدین به اختلاف فاحش چهره «یوسف اعتصامی» با محمدرضا شریفی‌نیا به عنوان بازیگر این نقش واکنش نشان داده و انتخاب وی را زیر سوال بردند.

* شریفی‌نیا گفت: این اتفاق برایم جالب بود؛ چهره بیست و چند ساله پدر پروین را کنار تصویر ۶۰ ساله من گذاشته و آن را مقایسه می‌کنند!

* البته شریفی‌نیا خودش را با مارلون براندو مقایسه کرد و گفت: من در ۲۰ سالگی لاغر بودم و مارلون براندو هم وقتی نقش «زاپاتا» را بازی کرد، لاغر بود. من و مارلون براندو در طول این سال‌ها و همراه با هم چاق شدیم که البته او از من هم چاق‌تر و چند برابر من است!

* در همین بخش، آزیتا حاجیان وارد بحث شد و گفت: من شاهدم که محمدرضا شریفی‌نیا در بیست و دو سالگی بسیار ترکه‌ای و لاغر بود!

کارخانه تولید انیمیشن آسیای غرب افتتاح شد

انیمیشن «شمشیر و اندوه» دیگر اثر سینمایی بود که روز دوم به برج میلاد آمد. این اثر اگر چه از یک ضعف فنی رنج می‌برد اما به دلیل بهره‌گیری از تکنیک اسکن انسانی برای نخستین بار در ایران، توجه بسیاری از اهالی فن را به خود جلب کرد.

* مهدی جعفری تهیه‌کننده این انیمیشن که روایتی از ماجرای شهادت امام حسین است، اشاره کرد که مخاطب این اثر سینمایی کودکان نیستند و بیشتر سراغ نوجوانان و بزرگسالان رفته است.

جشنواره فیلم فجر , فیلم , سینما , سینمای ایران ,

* یکی از موضوعات مهم که بارها در نشست خبری انیمیشن شمشیر و اندوه مطرح شد رشد چشمگیر انیمیشن ایران در چند سال اخیر و کم شدن فاصله آن با استانداردهای جهانی بود.

تهیه کننده شمشیرو اندوه: انیمیشن فقط برای کودک نیست + فیلم

* میلاد علیقلیا کارگردان هنری این اثر خبر خوبی در این زمینه داد و گفت: دو ماه پیش توانستیم کارخانه تولید انیمیشن آسیای غرب را افتتاح کنیم تا انیمیشن ایران بیشتر به سمت صنعت حرکت کند. همین الان دو انیمیشن دیگر در دست تولید داریم و در جشنواره سال بعد با دستی پرتر حضور خواهیم داشت.

فکر به آینده بهانه‌ای برای فراموش اکنون!

اگرچه نشست خبری فیلم سینمایی «نپتون» کم حاشیه بود اما یک حرف مهم از زبان کارگردان این فیلم قابل تامل به شمار می‌رفت. محمد ابراهیم غفاریان اشاره کرد که این فیلم سوژه به روزی دارد و بسیاری از پدر و مادرها به بهانه اینکه به فکر ساختن آینده بچه‌هایشان هستند، اکنونِ آن‌ها را فراموش می‌کنند.

آرمین رحیمیان بازیگر این فیلم هم در پدران بی‌مسیولیت انتقاد کرد. 

جشنواره فیلم فجر , فیلم , سینما , سینمای ایران ,

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا