سیاسی

خبر مهم مقام ارشد نظامی درباره مسکن /بازنشستگان حتما بخوانند

خبر مهم مقام ارشد نظامی درباره مسکن /بازنشستگان حتما بخوانند

سردار مجید ابن‌الرضا در در جلسه شورای مسکن نیروهای مسلح گیلان از تشکیل قرارگاه‌های استانی ساخت مسکن در سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۶۰ پروژه فعال در کشور مراحل احداث ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح را در دست اجرا دارند.

رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور پیشرفت فیزیکی این واحدها را ۱۵ تا ۸۰ درصد اعلام کرد و افزود: بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی نیز در مجموع به سازمان نیروهای مسلح تحویل داده شده است.

تهدیدات امنیتی مهاجران افغان برای ایران به روایت یک نماینده /مساله تعارف بردار نیست /صدور کارت ملی برای چند میلیون اتباع خارجی به صلاح کشور است؟

واکنش هشدارآمیز سردار معروف سپاه به نقشه نتانیاهو برای جنگ زمینی در غزه

وی اظهار داشت: باتوجه به برنامه دولت در رابطه با ساخت مسکن و اجرای نهضت ملی مسکن در کشور، نیروهای مسلح در مجموع نزدیک ۵۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارند که طی قراردادی با راه و شهرسازی برای ساخت و تحویل آن برای نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع) برنامه‌ریزی شده است.

رئیس ستاد تامین اجتماعی و رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور با اشاره به فعالیت ۵۰ تعاونی مسکن ناجا در سطح کشور، اظهار داشت: هزار و ۵۰۰ هکتار از املاک و اراضی نیروهای مسلح با دستور فرمانده کل قوا برای ساخت این منازل مسکونی اختصاص یافت و با مساعدتی که دولت در تامین اراضی داشت در مجموع هزار و ۷۰۰ هکتار برای ساخت مسکن نیروهای مسلح در نظر گرفته شد که امیدواریم امسال مشکل کمبود زمین با کمک دولت، وزارت راه و شهرسازی و استانداران برطرف شود.

سردار ابن الرضا تصریح کرد: با استفاده ۳۰ درصدی از امکانات نیروهای مسلح، ۱۰ درصد تخفیف زمین با موافقت بازگشت پول و دوره تنفس پنج ساله توانستیم قدم‌هایی را در راستای تسهیل‌گری و ارزان سازی مسکن برداریم.

وی در ادامه مجموع نیازمندی مسکن سازمان‌های نیروهای مسلح استان گیلان را ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد برای احداث نزدیک سه هزار واحد برنامه ریزی شده و بخش کوچکی از این واحد ها نیز در هفته دفاع مقدس امسال تحویل متقاضیان شده است.

رئیس ستاد تامین اجتماعی و رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور نیازمندی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این استان را ۲ هزار ۷۵۸ واحد دانست که یک هزار واحد آن تعیین تکلیف شده و یک هزار و ۷۰۰ واحد نیز باید احداث شود و افزود: ۲ هزار و ۳۰ نفر از این متقاضیان در شهر رشت، ۵۱۶ نفر در بندرانزلی و ۲۱۲ نفر در سایر شهرهای استان منتظر دریافت واحد مسکونی هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تاکیدات استاندار محترم و تعامل معاون عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و کارگروه نیروهای مسلح بزودی مشکل کمبود زمین در استان رفع شود.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده امید است با سرعت بخشیدن به کار و انجام اقدامات جهادی مراحل ساخت و ساز این واحد های مسکونی در کمتر از ۲ سال به پایان برسد و دغدغه تامین مسکن همکاران ما در نیروهای مسلح برطرف شود.

بازنشستگان در اولویت تامین مسکن برای نیروهای مسلح گیلان هستند

اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز اظهار داشت: اگر چه در استان با محدودیت زمین و بالابودن قیمت آن مواجه هستیم اما این موضوع نمی‌تواند دلیلی بر کوتاهی در خصوص تامین مسکن کسانی باشد که تامین کننده امنیت سرزمینمان هستند.

وی با بیان اینکه باید بررسی لازم نسبت به در اختیار گذاشتن زمین‌هایی که مربوط به راه و شهرسازی استان است صورت بگیرد، اظهار داشت: نیروهای مسلح در همه بخش‌های آن برای ما عزیز هستند و وظیفه خود می‌دانیم در بحث برش استانی، براساس دینی که این قشر از جامعه به گردن ما دارند، همچنین براساس منویات مقام معظم رهبری و برنامه راهبردی دولت، در زمینه موضوع یادشده سرعت و تسهیل انجام شود.

وی ادامه داد: ۵۰۰ هزار سهمیه برای نیروهای مسلح کشور در نظر گرفته شده است که تلاش می‌شود در راستای سهم استان درست عمل کنیم و عقب نمانیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه استان در برخی شهرستان‌ها به واقع با محدودیت زمین روبه رو است، تصریح کرد: تلاش می‌شود این محدودیت از جاهای دیگر پوشش داده و جبران شود؛ در بخش زیرساخت نباید سخت گیری کرد، آنچه الان مدنظر ما هست بخش تسهیل گری است و دستگاه‌های اجرایی باید یاری کنند تا راه در این راستا باز و هموار شود.

عباسی با بیان اینکه تاکید ما در تامین مسکن استفاده از دانش روز است تا سرعت و ایمنی کار بالارود، افزود: مردم را معطل نگذارید و دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها در چارچوب قانون به کارها سرعت بخشند.

استاندار گیلان در خصوص تعاونی مسکن گفت: این قضیه فرق می‌کند و موانع زیادی در این خصوص وجود دارد ماهم یک سری محدودیت‌های قانونی داریم؛ در این خصوص باید اولویت‌ها بررسی و در نظر گرفته شود؛ اگر اقدام تعاونی مسکن در راستای تحول در نهضت ملی مسکن است وارد می شویم و دستگاه‌های نظارتی را برای رفع موانع متقاعد می کنیم.

عباسی تاکید کرد: ما در دولت مردمی چیزی باعنوان ” نمی‌توانیم ” نداریم؛ سعی بر”می توانیم ” است؛ اما ضوابطی داریم که باید آن ضوابط را در نظر بگیریم و در این خصوص زمانبندی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در زمینه تامین مسکن نگاه جهادی با تاکید بر سرعت در کار، کاهش در هزینه، انجام تعهد و صادق الوعد بودن صورت گیرد؛ مردم اگر ببینند بر اساس زمانبندی و قولی که داده شده کار پیش رود پای کارمی آیند تا کار سرعت بگیرد.

وی از همه متولیان امر خواست فاقد مسکن‌ها را درک کنند و بازنشستگان را در اولویت قرار دهند.

در پایان این جلسه حکم رییس قرارگاه استانی ساخت مسکن نیروهای مسلح گیلان به سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس استان اهدا شد.

۲۷۲۱۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا