لرستان

خلع ید ۲۸۰ هزار مترمربع از اراضی حیات وحش سفید کوه ازنا

خلع ید ۲۸۰ هزار مترمربع از اراضی حیات وحش سفید کوه ازنا

به گزارش برگزیده لرستان، در پی شکایت اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان از دو نفر متخلف که اقدام به زمین خواری به مساحت ۲۸۰ هزار مترمربع(۲۸ هکتار) از اراضی منطقه پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا کرده بودند، رای خلع ید زمین خواران صادر و متخلفین به پرداخت جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این خصوص ، اظهار کرد: دو نفر از متخلفین که در اوایل سال جاری اقدام به زیر کشت بردن ۲۸۰ هزار مترمربع(۲۸هکتار) از اراضی منطقه پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا نموده‌ بودند با شکایت این اداره‌ به اتهام مشارکت در تصرف عدوانی تحت پیگیرد قضایی قرار گرفتند.

علی سالاروند افزود؛ با ارائه مستندات و پیگیری‌های قضایی متخلفین که اقدام به تخریب مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست نموده‌ بودند به مشارکت در تصرف عدوانی محکوم و به پرداخت‌ ۸۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم‌ شدند.

دمدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی محیط زیست و همچنین قدردانی از رئیس و محیط بانان پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا گفت: اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان با همه کسانی که اقدام به تخریب و تصرف عرصه‌ و اراضی ملی واقع در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست نمایند، برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا