فرهنگ و هنر

داود آزاد و دف نوازان حیران به صحنه می‌روند

داود آزاد و دف نوازان حیران به صحنه می‌روند

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، حامد علیپور سرپرست گروه دف نوازان حیران درباره همکاری این گروه با داود آزاد می‌گوید: گروه دف‌نوازان حیران در سال گذشته(سال ۱۴۰۲) افتخار این را داشت که با استاد داود آزاد همکاری داشته باشد. سال گذشته تور کنسرت‌هایمان را با عنوان «خراباتیان شمس» به مناسبت بزرگداشت شمس تبریزی، از شهر خوی آغاز کردیم. پس از آن در تبریز، زنجان، ارومیه، مراغه، اردبیل و اهر روی صحنه رفتیم.

علیپور درباره آثاری که در این کنسرت‌ها اجرا شده تاکید می‌کند: قطعه‌هایی که اجرا کردیم تعدادی از آنها قبلاً شنیده شده بود که با تنظیم‌های جدید و با حضور گروه دف‌نوازان حیران برای تماشاگران اجرا شد. برخی از قطعه‌ها هم مانند آهنگ «لیلی» جدید بود و برای نخستین بار در این کنسرت‌ها اجرا شد.

ادعای عجیب خواننده ایرانی: دو دور دور دنیا چرخیدم

این نوازنده دف می‌گوید:‌ تور کنسرت‌های «خراباتیان شمس» را در سال گذشته پایان دادیم. امسال اما قرار شد تورِ تازه‌ای از کنسرت‌ها را با عنوان «عقل و جنون» روی صحنه ببریم. در این تور تمام آثاری که اجرا می‌شود، آثاری جدید هستند که در دستگاه‌های اصفهان، شور، همایون و چهارگاه و آوازِ افشاری و شوشتری ساخته شداند.

علیپور ادامه می‌دهد: برنامه‌ی تور کنسرت‌های «عقل و جنون» از زنجان شروع می‌شود و پس از آن در زنجان، تهران، تبریز، خوی و احتمالاً در شیراز و برخی از شهرستان‌های استان فارس کنسرت‌ها اجرا می‌شود.

در تور کنسرت‌های «عقل و جنون» داوود آزاد آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده خواهد بود. همچنین حامد علیپور نوازنده دف و سرپرست گروه است. در این اجراها جاوید ابراهیم پور نی، همایون جهانشاهی تنبک، نیما رضایی‌فرد عود و پیمان اسحاقی کمانچه می‌نوازند.

دف‌نوازان حاضر در این اجراها هم عبارتند از: امین امن الهی، فریبا حسین پور، سلنا پورسعید، مهران فرهنگ، محمدجواد شکورزاده، آیسل فرامرزی، الهه باقری، پویا زادمهر، ستایش صالح و مینا مرادی.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا