فرهنگ و هنر

دومین همایش ملی انقلاب اسلامی و افق تمدنی با حضور وزیر فرهنگ برگزار شد

دومین همایش ملی انقلاب اسلامی و افق تمدنی با حضور وزیر فرهنگ برگزار شد

– اخبار فرهنگی –

به‌گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، دومین همایش ملی انقلاب اسلامی و افق تمدنی صبح امروز دوشنبه (۱۶ بهمن‌) با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام محسن محمدی اراکی عضو هیأت‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری، محمدرضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) و جمعی از مسئولان حاضران در برنامه بودند.

از مهمترین محورهای این همایش نظام سازی اسلامی و مسائل تمدنی ایران معاصر، پیامد‌های تمدنی رشد هوش مصنوعی در لایه حکمرانی، فرصت‌ها و تهدید‌های فضای مجازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی، هوش مصنوعی و هندسه نظم نوین تمدنی، کارکرد دانشگاه در ایران و بومی سازی ساختار‌ها، بنیاد‌های تمدنی ایران معاصر بود.

 

.

 

ارادت شاعران هندی به امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی؛ قبله‌ اسلام را پیر جماران بود امام

در این مراسم علاوه بر اعطای اولین جایزه ملی تمدن، از پژوهشگر برتر و کنشگر برتر در حوزه تمدن و همچنین مقالات برتر همایش و برخی از اساتید و چهره‌های تمدن پژوه تقدیر شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: به چه علت عفت محل نزاع ما با غرب است؟ چون عفت، حیا و حجاب مهم‌ترین سنگر گفتمانی ما در مبارزه با غرب است؛ به همین دلیل در راستای تلاش برای پیروز شدن بر این ارزش ها علیه ما لشکر کشی و فتنه انگیزی کردند.

 

.

 

وی افزود:‌ امروز ما عضو پیمان بریکس هستیم که کشورهای بزرگی در آن حاضر هستند؛ می توانیم این کانون های جدید را حول مفاهیم بلند برخاسته از مکتب وحیانی در دنیا جلو ببریم و تنها نباید به این مسائل به عنوان زمینه‌های همگرایی اقتصادی نگاه کنیم. مأموریت انقلاب اسلامی مأموریتی فرهنگی تمدنی است و ما باید از همه این ظرفیت ها استفاده کنیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا