فرهنگ و هنر

دو مینی سریال از دفتر فیلمنامه به سیما فیلم رسید

دو مینی سریال از دفتر فیلمنامه به سیما فیلم رسید

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، دفتر فیلمنامه صدا و سیما در راستای سند تحول رسانه ملی، نگارش دو مینی سریال «بعد از چهار» در ۶ قسمت و «گل مریم» در ۵ قسمت را به اتمام رساند و برای تولید به مرکز سیما فیلم ارسال کرد.

مینی سریال «بعد از چهار» که به قلم سکینه خدارحمی و حسین برکتی به نگارش درآمده، روایت شب قبل از آغاز عملیات سرنوشت‌ساز کربلای ۵ است. شب بزرگ و تصمیم‌سازی که در قرارگاه خاتم النبیاء تا صبح به طول می‌انجامد. در این شب طولانی و پر تنش تمام فرماندهان وقت دوران دفاع مقدس حضور دارند.

در این جلسه تاریخی، درباره انجام یا عدمِ انجامِ عملیاتِ مزبور تصمیم‌گیری می‌شود و مشکلات پیشِ روی یک عملیاتِ تعیین‌کننده و با تضمینِ پیروزی یا کسبِ حداقلِ پیروزیِ قابلِ حفظ مورد موشکافی قرار می‌گیرد که در خلال آن اختلاف‌نظرهای فراوانی شکل می‌گیرد. این اثر براساس یکی از دوازده اولویت سند تحول رسانه ملی که “ایثار و مقاومت (دفاع مقدس)” نگارش شده است.

صداوسیما برای فیلمنامه فراخوان داد/ توضیحات مدیرکل دفتر فیلمنامه

این فیلمنامه که در ژانر دفاع مقدس نگاشته شده است به دلیل استفاده هنرمندانه از موقعیت‌های داستانی و تبدیل محدودیت‌های تولیدی به جذابیت‌های روایی در نوع خود بی‌نظیر است و اثری فاخر را پیش روی مخاطب می‌گذارد.

مینی سریال «گل مریم» را که به قلم مرتضی ایمانی راد و رضا حاجی غلامی به نگارش درآمده، برش هایی از زندگی لیلا را در قبل و بعد از انقلاب در سال های مختلف زندگی اش، به نمایش خواهد گذاشت.

این اثر براساس دوازده اولویت سند تحول رسانه ملی “جوان مومن انقلابی” نگارش شده و زینب امامی نیا مشاور و ناظر کیفی فیلمنامه، بر نگارش این مینی سریال نظارت داشتند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا