بین الملل

رئیس جمهور چین در دیدار با اسد: پکن و دمشق برای برقراری روابط شراکت استراتژیک تلاش می‌کنند

رئیس جمهور چین در دیدار با اسد: پکن و دمشق برای برقراری روابط شراکت استراتژیک تلاش می‌کنند

تلویزیون رسمی چین اعلام کرد که مذاکرات بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در پکن امروز (جمعه) آغاز شد.

رئیس جمهور چین در دیدار با بشار اسد گفت: چین و سوریه برای برقراری روابط شراکت استراتژیک تلاش می‌کنند. پکن آماده تقویت همکاری با سوریه و دفاع مشترک از عدالت بین‌المللی در سایه بی‌ثباتی جهان است.

وی گفت: سوریه از اولین کشورهایی است که روابطی را با چین جدید برقرار کرد. سوریه همچنین یکی از کشورهایی است که پیش نویس قطعنامه‌ای را برای بازپس‌گیری کرسی چین در سازمان ملل مطرح کرد.

رئیس جمهور چین گفت: روابط سوریه و چین در برابر تغییرات بین‌المللی از ۶۷ سال پیش پایدار بوده است و همچنان دوستی میان دو کشور با گذشت زمان ادامه دارد.

وی گفت: روابط شراکت استراتژیک با سوریه یک تحول سرنوشت ساز و مهم در تاریخ روابط دوجانبه در سایه اوضاع بی‌ثبات بین‌المللی است. ما به تلاش‌های مشترک برای تبادل حمایت ثابت میان دو کشور و تقویت همکاری برای دفاع از عدالت و صلح بین المللی ادامه می‌دهیم.

بشار اسد گفت: ما به نقش سازنده چین در عرصه بین المللی امیدواریم و با تمام تلاش‌ها برای تضعیف این نقش مخالفیم. این سفر با توجه به زمان آن و شرایط کنونی مهم است چراکه امروزه شاهد جهانی چندقطبی هستیم و این اقدام توازن و ثبات را به جهان بازمی‌گرداند. وظیفه ما این است که از این لحظه برای آینده‌ای درخشان استفاده کنیم.

بشار اسد و رئیس جمهور چین توافق همکاری استراتژیک میان دمشق و پکن را امضا کردند.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا