بین الملل

رئیس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: نمی‌خواهیم وارد جنگ با لبنان شویم

رئیس سابق ارتش رژیم صهیونیستی: نمی‌خواهیم وارد جنگ با لبنان شویم

 دان حالوتس، رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به دشواری جنگ با گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس تاکید کرد که در حال حاضر بزرگترین هدف وارد نشدن به جنگ با لبنان است.

براساس گزارش شبکه المیادین، دان حالوتس ضمن اشاره به پایداری و مقاومت نیروهای القسام و عملکرد بالای آنها در میدان خاطرنشان کرد که تصور تسلیم شدن نیروهای جنبش حماس دشوار است و هزینه‌هایی وجود دارد و رژیم صهیونیستی باید آنها را با تمام دردها بپردازد.

وی همچنین گفت: ما در جنوب (اشاره به غزه) جبهه طولانی جغرافیایی داریم و تمامی تلاش‌ها باید در آنجا متمرکز شود.

در همین راستا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که بیش از ۱۲۰ هزار صهیونیست در حال حاضر در مناطق مختلف فلسطین اشغالی آواره شده‌اند.

این در حالیست که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی این ارقام را رد کرده و گفته‌است: «ما ۱۲۰ هزار آواره نداریم، بلکه ۲۰۰ هزار تن در داخل اسرائیل آواره شده‌اند.»

جنبش حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات – که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته – قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

همچنین وزارت بهداشت غزه در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد تعداد فلسطینی‌هایی که در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند به بیش از ۱۰ هزار نفر و تعداد زخمی‌شدگان به ۲۶ هزار نفر رسیده‌است.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا