زنجان

رضا انبارلو فرماندار طارم شد/ اخلاق در نظام اداری و سیاسی کشور نهادینه شود

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از زنجان، خدابخش مرادی‌نافچی در آیین تودیع و معارفه فرمانداران شهرستان طارم با بیان اینکه اگر با نگاه مدیریتی به وظایف شورای اداری توجه کنیم، فلسفه وجودی همه دستگاه‌های اجرایی، پاسخ‌گویی به نیاز شهروندان حوزه مسؤولیتی در سطح ملی، استانی و شهرستانی است، اظهار کرد: بر حسب همین فلسفه، ماموریت‌ها تعریف می‌شود که در نتیجه باید نیاز را شناسایی و ساز کار پاسخ‌گویی به این نیاز را ارائه کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه به لحاظ مدیریت سازمانی، وظیفه مسؤولان خدمت بوده و از نگاه ارزشی و دینی نیز فلسفه حضور مدیران همین خدمت به مردم است، افزود: بهترین نعمت برای مدیران، خدمت به مردم و نیز پاسخگویی عالمانه و مدبرانه به نیاز مخاطبان در راستای حل مشکلات مردم است.

وی اظهار کرد: امروز در استان زنجان برای ایجاد امنیت، برخی بزرگ‌ترین سرمایه، یعنی جانشان را از دست دادند که بدون شک ۳۵۳۵ شهید استان زنجان مهر تاییدی بر این موضوع است تا خدمت بی‌منت برای مردم داشته باشیم.

مرادی‌نافچی با یادآوری همراهی مردم در این شرایط سخت، خاطرنشان کرد: مردم در همه شرایط همیشه کمک‌حال و همراه مسئولان بوده و فلسفه سازمانی مسئولان این است که خدمت‌گزار صادق مردم باشند، هنر مسئولان این است که مسائل و مشکلات را شناسایی و خدمت را به خوبی ارائه دهند تا نارضایتی ایجاد نشود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، مسئله مهم در استان موضوع  کرونا است. میزان پوشش واکسیناسیون در استان قابل قبول است و اگر مدیریت نشود، وارد پیک ششم خواهیم شد که می‌طلبد توجه ویژه‌ای از سوی مسئولان به این موضوع شود.

وی با بیان اینکه اخلاق باید در نظام اداری و سیاسی کشور نهادینه شود، افزود: فرمانداران محور هماهنگی و سیاست‌گذاری است که فرماندار قبلی به نحو احسن وظایف خود را انجام داد. فلسفه جلسه تودیع و معارفه این است که از تلاش‌های فرماندار قبلی قدردانی می‌کنیم.

مرادی‌نافچی یادآور شد: اگر وحدت، انسجام و بهره‌گیری از توانایی‌ها و ظرفیتها به خوبی صورت گیرد، در مسیر توسعه و پیشرفت خواهیم بود.

امام جمعه آب‌بر نیز در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های فرماندار سابق طارم، اظهار کرد: هر مدیری در هر سمتی که باشد به طور حتم خدمات ارزنده‌ای برای منطقه داشته است که باید قدردان زحمات مسئولان بود.

حجت‌الاسلام مهدی منصوری گفت: با اتحاد و وحدت می‌توان بر مشکلات فائق آمد و بدون شک انسجام و همدلی بین مسئولان و مردم موجب پیشرفت و توسعه منطقه خواهد شد.

وی با توصیه مسؤولان در خصوص مطالعه نامه ۵۳ امیرالمومنین به مالک‌اشتر افزود: مسؤول باید مردم‌دار بوده، خدمت به مردم را وظیفه اصلی خود دانسته و در برخورد با آن‌ها رفتار و کردار خوب داشته باشند.

امام جمعه آب‌بر با وجود همه مشکلات در کشور، ارباب‌رجوع را باید با زبان نرم قانع کرد تا موجب ایجاد نارضایتی نشود، ادامه داد: مسئولان باید با مردم به عنوان ولی‌نعمتان خود برخورد شایسته‌ای داشته و از تکبر و غرور دوری کنند. همچنین باید به مشکلات محرومان و مستضعفان رسیدگی کرده و رسیدگی به نیاز مردم را توفیق و نعمتی از سوی خداوند بدانند.

وی یادآور شد: عملکرد مسئولان باید بدون منت بوده، از خلف وعده پرهیز کرده و برای جلوگیری از بدبینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی، از وعده‌های دروغین جلوگیری شود.

منصوری حضور در بین مردم را یکی از عوامل موفقیت در حوزه مدیریتی برشمرد و گفت: مسئول باید با مردم دیدار چهره به چهره داشته باشد، چرا که پشت میز نشینی مشکلی را حل نخواهد کرد و درصورت حضور در بین مردم است که مشکلات به راحتی حل خواهد شد.

گفتنی است، در این مراسم رضاعلی انبارلو  به عنوان فرماندار جدید شهرستان طارم معرفی و از زحمات ستار صفری به عنوان فرماندار سابق این شهرستان قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


 2021-11-09 10:39:30

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا