سیاسی

سخنگوی ستاد انتخابات: ۳۹۰۹ نفر تا پایان روز سوم برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

سخنگوی ستاد انتخابات: ۳۹۰۹ نفر تا پایان روز سوم برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران،‌  محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره  به آمار ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان روز سوم ثبت‌نام از متقضیان عنوان کرد: ۳۸ هزار و ۸۶۹ نفر در مرحله پیش‌ثبت‌نام کد پیگیری دریافت کرده بودند که امکان ثبت‌نام قطعی را دارند.

وی افزود: امروز در سومین روز ثبت‌نام قطعی انتخابات، ۲۲۹۶ نفر ثبت‌نام‌ خود را قطعی کردند که با احتساب روزهای گذشته، مجموعا ۳۹۰۹ نفر از مجموع افرادی که پیش‌ثبت نام کرده بودند، تا پایان روز سوم نام‌نویسی(۲۹ مهر) ثبت نام  قطعی کردند و جزو داوطلبان رسمی محسوب می‌شوند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین تصریح کرد: خانم‌ها ۹ درصد و آقایان ۹۱ درصد از ثبت‌نام کنندگان را به خود اختصاص می‌دهند.

اسلامی همچنین در خصوص ترکیب سنی ثبت‌نام کنندگان، اظهار کرد: بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۳۴ درصد، ۴۰تا ۵۰ سال ۳۵ درصد، ۵۰ تا ۶۰ سال، ۲۴درصد و ۶۰ تا ۷۵ سال، ۶ درصد را به خود اختصاص داده‌اند. 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان خاطرنشان کرد: سامانه ثبت‌نام از دواطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شوای اسلامی از ساعت ۸ الی ۱۸ آماه ثبت‌نام از داوطلبان است.

داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهر از ساعت ۸ تا ۱۸ به مدت یک هفته تا روز سوم آبان فرصت دارند تا از طریق پنجره واحد انتخابات وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir به‌صورت برخط نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت‌نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا