اخبار روز

سردار سلیمانی: بازدارندگی دفاعی حاصل راهبرد امنیت مردم پایه است

سردار سلیمانی: بازدارندگی دفاعی حاصل راهبرد امنیت مردم پایه است

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری برگزیده های ایران، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج طی سخنانی با اشاره به شرایط غزه اظهار داشت: امسال در حالی که مردم مظلوم فلسطین پس از عملیات بسیار پیچیده طوفان الاقصی و شکست رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای احقاق حقوق خود هستند، وارد هفته بسیج می‌شویم.

سردار سلیمانی به جنایات صهیونیستها اشاره و تصریح کرد: این جنایتکاران، بیماران و حتی نوزادان نارس را داخل بیمارستان‌ها به شهادت رساندند و این‌گونه وحشیگری‌ها فقط در کارنامه رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: آمریکایی‌ها با تمامی ظرفیت و توان کنار رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفتند و با امکانات فراوان، آتش گسترده‌ای را بر سر زنان و کودکان غزه ریختند و هزاران نفر را شهید کردند.

وی با اشاره به حمایت مردم آزاده جهان و ملت‌های مسلمان در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: شنبه هفته بعد در حمایت از کودکان مظلوم غزه تجمع و راهپیمایی بزرگی در کشور برگزار خواهد شد.

سردار سلیمانی: اگر ذره‌ای از حمایت آمریکا کم می‌شد اسرائیل سقوط زودتر کرده بود

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ملت ایران فرزندان خود را به جبهه‌ها اعزام کرد و تحت رهبری امام راحل دفاع مردمی را شکل داد، افزود: از درون این قدرت مردمی، قدرتی تولید و موجب شد کشور ما به مرحله بازدارندگی برسد و این موجب شده ما امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور در دنیا شناخته می‌شویم و امروز شاهد هستیم امنیت مردم پایه در کشور محقق شده است و در گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی رهبر انقلاب به عنوان چشم انداز راهبردی ترسیم شده ملت ایران با تکیه بر همین تجربه به پیش خواهد رفت.

سردار سلیمانی ادامه داد: ملت بزرگ ایران توانسته میهن عزیز اسلامی را از گزند دشمنان مصون بدارد و ما در بستری از آرامش شاهد خواهیم بود که ملت ایران اهداف خود در گام دوم را محقق خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: بسیج به عنوان بزرگترین تشکیلات مردمی جهان رسالت بسیار سنگینی به دوش دارد، هم باید بتواند در تحقق اهداف راهبردی ملت ایران پیش‌برنده باشد و هم باید بتواند برای پیش برندگی تمام اقشار ملت ایران به سمت اهداف راهبردی هماهنگی و هم افزایی ایجاد کند. بر این اساس برنامه‌های هفته بسیج هم با همین رویکرد تدارک دیده شده است.

وی گفت: این برنامه‌ها بر اساس سه رویکرد جهاد خدمت، جهاد امید آفرینی و جهاد تبیین تدوین شده است و این برنامه‌ها با کلیدواژه «بسیج امید ملت ایران» رقم خواهد خورد. اولین برنامه هفته بسیج در ۲۸ آبان با عنوان تجدید میثاق با آرمانهای امام و شهدا در حرم امام برگزار خواهد شد.

سردار سلیمانی تصریح کرد:‌ در این روز همچنین برنامه جشنواره رسانه‌ای بسیج و نیروهای نقش آفرین داخلی و خارجی در این عرصه را در شهر رشت برگزار می‌کنیم و دیگر برنامه ما هم برگزاری مسابقات قرآنی بسیج خواهد بود.

سردار سلیمانی عنوان کرد: در هفته بسیج آغاز عملیات فرهنگی مشق افتخار در پایگاه‌های سراسر کشور با محوریت تهران را خواهیم داشت و در ادامه شب شعر آیینی و حماسی فاطمی را در ۵ آذر خواهیم داشت. افتتاحیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی در تهران و اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی با حضور چهره‌های شاخص ملی در یزد توسط بسیج هنرمندان برگزار خواهد شد و گردهمایی پهلوانان ایران زمین در شهرستان‌ها توسط بسیج ورزشکاران نیز از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

وی تصریح کرد: همچنین رزمایش گشت‌های رضویون و امنیت محله محور بسیج در سراسر کشور برگزار خواهد شد و در ۸ آذرماه اجلاسیه زنان شهید اهل سنت در استان گلستان و افتتاحیه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در شیراز را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج اظهار داشت: علاوه بر این جشنواره مالک اشتر برای تقدیر از موفق‌ترین رده‌های بسیج سراسر کشور در روز ۴ آذرماه برگزار خواهد شد. جشنواره ملی کارگران بسیجی و همچنین اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به مجموعه‌هایی که در این عرصه موفق‌تر بوده‌اند در استان یزد از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

وی گفت: بسیج یک مجموعه مردمی است و ما هم خدمتگزاران این مجموعه هستیم و انشاالله مردم با حضورشان در برنامه‌های هفته بسیج مقوم این برنامه‌ها خواهند بود.

سلیمانی همچنین اعلام کرد: نشست تبیین نقش اقشار در خدمت‌رسانی به جامعه، نمایش ۱۰ میلیونی اقتدار در ۵۴۰ نقطه کشور، افتتاحیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی، گردهمایی پهلوانان ایران‌ زمین در ۵۴۰ نقطه کشور، اجلاسیه شهدای زن اهل سنت در استان گلستان، امضای تفاهم‌نامه توانمندسازی ۱۰۰ هزار معلم، مجمع عالی فاطمی و علوی بسیج دانش‌آموزی، اجلاسیه ملی اندیشه‌ورزی بسیج کارگری و جشنواره سراسری اعطای نشان اقتصاد مقاومتی بسیج نیز از دیگر برنامه‌های هفته بسیج امسال است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: مسابقات استانی قرآنی در اردبیل، افتتاح ۱۳۰ مرکز مشاوره خانواده، رزمایش ۱۰۰ هزار خدمت اصناف در هزار نقطه در تهران، اعزام تیم‌های جهادی پزشکی به مناطق محروم به نیابت از شهدای سلامت، طرح رضوان برای رفع مشکلات روستاها در ۲۷۰ روستا، ۵۴۰ میز خدمت در ۵۴۰ شهرستان، رفع موانع از صنایع کوچک و متوسط توسط بسیج صنعت و معدن، توزیع ۱۰۰۰ کالای اساسی مستضعفان و رونمایی از تولیدات فرهنگی بسیج بخشی را از برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد.

وی ادامه داد: میز خدمت بسیج کارمندان در دستگاه‌های دولتی و اجتماع بزرگ بسیجیان دانشجو و طلبه در جوار حرم مرقد امام خمینی(ره) برگزار می‌شود همچنین توان رزمی بسیج در قالب گردان‌های بسیج در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: همکاری بسیج با بخش سلامت کشور دیرینه و گسترده است. واکسیناسیون کودکان در دهه ۸۰، طرح غربالگری در سال‌های قبل از کرونا و توسعه همکاری‌ها در دوران کرونا انجام گرفته است. در برنامه داریم تا در ۵۰۰ شهر ۵۰۰ درمانگاه تشکیل دهیم که تا این لحظه ۱۵۰ درمانگاه ساخته شده که در هفته بسیج افتتاح می‌شود.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش به وجود بیش از ۳۰۰۰ مهد کودک قرآنی اشاره کرد و افزود: نمی‌توان بسیج را از مردم جدا دانست؛ چرا که ملت ایران در جهت اعتلای کشور انجام وظیفه می‌کنند تا توسعه و عدالت در کشور رقم بخورد.

وی درباره سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بسیج لندن گفت: بسیج یک سازمان نیست، بلکه یک تفکر است. سخنان مقام معظم رهبری درباره بسیج لندن به معنای رهایی مردم غرب از اسارت است. امروز بشریت در غرب بیدار شده است که این امر مسئله با اهمیتی است که مقام معظم رهبری به خوبی به آن اشاره کردند.

رئیس سازمان بسیج در واکنش به تهدیدات گاه و بی گاه ایران توسط مقام‌های آمریکایی گفت: تمدن ملت ایران ۷۰۰۰ ساله است و هرگز دنبال آن نبوده است که تمدنی را برای خود جعل کند. قدرت غرب در برابر ملت ایران بی اثر است. آمریکایی‌ها در سرازیری افول قدرت قرار دارند. همین قدر که تمام قدرتش را در برابر مردمی به کار گرفته است که هیچ سلاحی ندارند گواه این مطلب است. جنگنده‌های آمریکایی و خلبانان اسرائیلی نمی‌توانند به خاطر بمباران مردم بی دفاع در بیمارستان‌های غزه به خود ببالند.

وی تجمع ۲۰۰ هزار نفری در نزدیکی کاخ سفید را نشانه روشنگری مردم دنیا نسبت به مقاومت مردم فلسطین دانست و افزود: هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه ملت ایران حمایتش را از مردم فلسطین تغییر داده مشاهده نمی‌شود. همه دنیا ملت بزرگ ایران را نگین انگشتری مقاومت می‌شناسند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا