سیاسی

سنجه های عملکردی ارتقای نظام سلامت مشخص شد

سنجه های عملکردی ارتقای نظام سلامت مشخص شد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار  پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه (۱۶ آبان) مجلس شورای اسلامی در روند بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با ماده ۶۸ این لایحه موافقت کردند.

چهل‌ و ششمین جلسه مجلس برای بررسی لایحه برنامه هفتم

سید غنی نظری در مخالفت با ماده ۶۸ این لایحه گفت: بحث آموزش پزشکان در تمامی استان های کشور باید به صورت جدی مدنظر قرار بگیرد، کل کشور تهران نیست. در شهرستان ها با کمبود پزشکان متخصص روبرو هستیم. در موضوع پزشک خانواده در بسیاری از استان ها که عملیاتی شد، موفق نبودیم. مرگ و میر ناشی از سکته در سنین پایین، بحث ارجاع نظام سلامت و… از جمله مواردی است که باید در این برنامه مورد توجه قرار بگیرد.

فتح الله توسلی نیز در موافقت با این ماده یادآور شد: در حوزه درمان با مشکلات جدی روبرو هستیم، در حال حاضر شهرستان حوزه انتخابیه بنده با کمبود بهورز، پزشک متخصص، دارو و… روبرو است. دیوان محاسبات در برنامه ششم طی گزارش ۹۰۰ صفحه ای که ارسال کرد، حدود ۷۶ حکم در وظایف وزارت بهداشت و درمان مشخص نمود که متاسفانه تربیت نیروی انسانی، سیاست کلی جمعیت، سلامت کامل مادر و کودک و… محقق نشده است، اما بخشی از موارد برنامه ششم به صورت کامل اجرایی شده است. بنده انتظار دارم با توجه به بررسی که همکاران در کمیسیون تلفیق داشتند، این ماده به مرحله اجرایی شدن برسد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا