اخبار روز

سی‌ویکمین روز «طوفان الأقصی»‌| نبرد سنگین رزمندگان مقاومت با نظامیان صهیونیست/ آمار شهدای غزه از ۱۰ هزار نفر گذشت/ نشست قریب الوقوع سران کشورهای اسلامی در ریاض

سی‌ویکمین روز «طوفان الأقصی»‌| نبرد سنگین رزمندگان مقاومت با نظامیان صهیونیست/ آمار شهدای غزه از ۱۰ هزار نفر گذشت/ نشست قریب الوقوع سران کشورهای اسلامی در ریاض

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، حملات هوایی ارتش رژیم اسرائیل به نوار غزه بامداد سی‌و‌یکمین روز از طوفان الاقصی ادامه یافت که در اثر آن‌ بیش از ۱۰ نفر شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. ارتش این رژیم علی رغم ادعای محاصره کامل شمال غزه، از آتش بس محدود در این منطقه خبر داد.

ارتش رژیم اسرائیل با تشدید حملات خود از سمت غرب و ساحل شهر غزه قصد دارد به این منطقه نفوذ کند؛ به همین دلیل بیشترین بمباران‌ها در این منطقه متمرکز بوده است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: جنگنده های اسرائیلی تنها بیمارستان روانپزشکی و چشم پزشکی نوار غزه را بمباران کردند.

از سوی دیگر یک منبع پزشکی اعلام کرد که هشت آواره در بمباران بیمارستان کودکان النصر و الرنتیسی در شهر غزه به شهادت رسیدند.

آنروا(نهاد سازمان ملل در رسیدگی به امور آوارگان فلسطینی) نیز اعلام کرد: ۵۰ مدرسه وابسته به آنروا بمباران شده و بیش از ۸۰ کارمند هم کشته شده‌اند.

از سوی دیگر ، روزنامه فایننشال‌تایمز نوشته یک نظرسنجی از شرکت‌های اسرائیلی نشان می‌دهد که بعد از عملیات ۷ اکتبر از هر ۳ شرکت اسرائیلی یک شرکت تعطیل شده‌اند و یا با ۲۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

این نظرسنجی که توسط اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی انجام شده نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شرکت‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند درآمد آنها به میزان ۵۰ درصد یا بیشتر کاهش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند که شهرداری شهرک صهیونیست نشین «کریات شمونه» در منطقه اشغالی الجلیل الاعلی(در مناطق مرزی فلسطین اشغالی و لبنان) از ساکنان صهیونیست که در این منطقه مانده‌اند، خواسته‌اند فورا آنجا را ترک کنند.

کاربران محترم مهم ترین تحولات سی‌ویکمین روز جنگ غزه بعد از عملیات طوفان الاقصی را در این خبر دنبال کنید:

**************************************************

۱۷:۰۳- شلیک راکت جنگنده های اسرائیلی به بیمارستان الشفاء غزه

خبرنگار الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی یک راکت به پشت بام بیمارستان الشفاء شهر غزه شلیک کرده‌اند.

۱۷:۰۲- نبرد سنگین رزمندگان مقاومت با نظامیان صهیونیست در شمال غربی بیت لاهیا

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد: رزمندگان ما با نظامیان دشمن که به منطقه السلاطین در شمال غربی لاهیا رخنه کرده‌اند، درگیر شده‌اند.

۱۷:۰۱- انهدام یک تانک دیگر ارتش اسرائیل در نوار غزه

گردانهای عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس از موفقیت رزمندگانش در انهدام یک دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی در محله الاسراء در شمال غربی غزه با راکت یاسین ۱۰۵ خبر داد.

 ۱۶:۵۰- آمار شهدای غزه از ۱۰ هزار نفر گذشت

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کردکه از ۷ اکتبر تاکنون ۱۰۰۲۲ نفر شهید شدند.

۱۶:۰۰ – امیرعبداللهیان: در سه روز گذشته آمریکایی‌ها پیام دادند که به دنبال آتش بس هستیم

وزیر امور خارجه در واکنش به پوشیدن جلیقه ضد گلوله توسط وزیر امور خارجه آمریکا در بغداد گفت: این واقعیت نقش آمریکا است. البته متاسفانه در سه روز گذشته از طرفی امریکایی ها پیام دادند که به دنبال اتش بس هستیم. اقداماتی را انجام دادند اما در عمل فقط از کشتار جمعی و نسل کشی در غزه حمایت کردند. ما امیدواریم که امریکا هر چه زودتر سیاست خودش را تغییر دهد و از طرف اشغالگر حمایت نکند.

۱۵:۴۱- القسام از حمله موشکی به مقر فرماندهی لشکر غزه اسرائیل خبر داد

گردان های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت فلسطین(حماس) اعلام کرد: پایگاه نظامی «رعیم»، مقر فرماندهی لشکر غزه رژیم اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دادیم.

۱۵:۴۴- بزودی نشست سران کشورهای اسلامی در عربستان برگزار می‌شود

امیرعبداللهیان و امیر فیصل بن فرحان وزرای امور خارجه عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات فلسطین را مورد بحث و تبادل نظر قراردادند.

در این رایزنی تلفنی برگزاری نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی با هدف بررسی تحولات فلسطین، توقف جنایات جنگی علیه غزه و کرانه و ارسال مستمر کمک‌های انسانی مورد تاکید قرار گرفت.

نشست سران کشورهای اسلامی با درخواست رئیس جمهور کشورمان و سران برخی دیگر از کشورها از جمله عربستان سعودی بزودی در ریاض ( به عنوان رییس دوره ای و کشور دارای مقر دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی ) برگزار خواهد شد.

۱۵:۳۹- وزارت خارجه فلسطین: جهان دو میلیون انسان را در غزه نادیده گرفته است

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که جهان برای آزادی ۲۴۰ اسیر اسرائیلی به تکاپو افتاده است ولی دو میلیون فلسطینی را نادیده گرفته که اشغالگران آن‌ها را از سرزمین خود آواره کرده‌اند.

۱۵:۲۰- القسام از انهدام یک تانک‌ دیگر رژیم صهیونیستی خبر داد

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد: یک تانک متعلق به صهیونیست‌ها که در حال نفوذ به منطقه «السلاطین» واقع در شمال غربی بیت لاهیا بود،‌ با راکت یاسین ۱۰۵ منهدم کردیم.

۱۵:۱۳- آفریقای جنوبی دیپلمات‌های خود را از فلسطین اشغالی فراخواند

خبرگزاری فرانسه امروز دوشنبه گزارش داد که آفریقای جنوبی همه دیپلمات‌های خود را از سرزمین‌های اشغالی برای رایزنی فرا خواند.

۱۵:۰۸- بلینکن: از رقم بالای قربانیان زن و کودک در غزه مطلعیم

وزیر خارجه آمریکا: در آنکارا درباره بحران در غزه، کمک‌رسانی به منطقه و جلوگیری از گسترش درگیری‌ها رایزنی کردیم.

ما هر کاری که بتوانیم را برای آزاد کردن کسانی که در بازداشت حماس هستند انجام می‌دهیم.

تلاش‌های ما برای دستیابی به وقفه جنگی در غزه ادامه دارند.

از نگرانی‌ها درباره رقم بالای قربانیان زن و کودک مطلعیم و در این باره هر روز با اسرائیلی‌ها در تماس هستیم.

با اسرائیلی‌ها در تماسیم تا آنها گام‌هایی را برای کاهش دادن قربانیان غیرنظامی بردارند.

برای رساندن کمک به غزه تلاش می‌کنیم. خشونت‌های جاری در کرانه باختری موجب نگرانی ما است.

۱۴:۵۳- طوفان الاقصی اقتصاد اسرائیل را ‍وارد بحران کرد

روزنامه فایننشال‌تایمز نوشته یک نظرسنجی از شرکت‌های اسرائیلی نشان می‌دهد که بعد از عملیات ۷ اکتبر از هر ۳ شرکت اسرائیلی یک شرکت تعطیل شده‌اند و یا با ۲۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند. این نظرسنجی که توسط اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی انجام شده نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شرکت‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند درآمد آنها به میزان ۵۰ درصد یا بیشتر کاهش یافته است.

۱۴:۱۵- درخواست از صهیونیستها برای ترک فوری شهرک کریات شمونه

الجزیره گزارش داد که شهرداری شهرک صهیونیست نشین «کریات شمونه» در منطقه اشغالی الجلیل الاعلی(در مناطق مرزی فلسطین اشغالی و لبنان) از ساکنان صهیونیست که در این منطقه مانده‌اند، خواسته‌اند فورا آنجا را ترک کنند.

۱۴:۰۸ – اسرائیل تنها بیمارستان چشم پزشکی غزه را بمباران کرد

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: جنگنده های اسرائیلی تنها بیمارستان روانپزشکی و چشم پزشکی نوار غزه را بمباران کردند.

از سوی دیگر یک منبع پزشکی اعلام کرد که هشت آواره در بمباران بیمارستان کودکان النصر و الرنتیسی در شهر غزه به شهادت رسیدند.

۱۳:۱۶- نهاد سازمان ملل: اسرائیل ۵۰ مدرسه آنروا را بمباران کرده است

آنروا(نهاد سازمان ملل در رسیدگی به امور آوارگان فلسطینی): ۵۰ مدرسه وابسته به آنروا بمباران شده و بیش از ۸۰ کارمند هم کشته شده اند.

بیش از یک میلیون نفر در داخل نوارغزه آواره شده اند که ۷۰۰ هزار نفر از آنها در مراکز اسکان وابسته به آنروا هستند.

کمکهایی که رسیده، همچون یک نقطه در دریا به شمار می رود(بسیار بسیار اندک) سوخت طی یک مدت زمان بسیار اندک پایان خواهد یافت که در آن صورت فاجعه رخ خواهد داد.

۱۲:۵۹-شهادت یک خبرنگار دیگر و اعضای خانواده‌اش در حمله رژیم صهیونیستی

«محمد الجاجه» خبرنگار فلسطینی و شماری از اعضای خانواده اش در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به محله النصر غزه به شهادت رسیدند.

منزل این خبرنگار فلسطینی بمباران شد که به شهید و زخمی شدن شماری از اعضای خانواده الجاجه از جمله خود وی منجر شد.

تاکنون شماری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌های فلسطینی طی یک ماهی که از تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه می‌گذرد، به شهادت رسیده‌اند.

-۱۲:۵۰ – اعتراف  به شکست گنبد آهنین در برابر موشک‌های مقاومت

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که سامانه گنبد آهنین در رهگیری موشکی که به سمت شهرک اشغالی ریشون لتسیون شلیک شد، شکست خورد.

۱۲:۱۹-صهیونیست‌ها منزل خانواده «یحیی السنوار » را با خاک یکسان کردند

جنگنده‌های صهیونیستی منزل خانواده یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه را بامداد امروز بمباران و با خاک یکسان کردند.

۱۱:۴۵-بازداشت «عهد التمیمی» فعال و  آزاده فلسطینی

نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی دیشب و بامداد امروز اقدام به بازداشت گسترده در کرانه باختری کردند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده حدود ۵۰ فلسطینی، از جمله فعال و زندانی آزاد شده «عهد تمیمی» را به اتهام انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود که در آن شهرک‌نشینان را تهدید کرده بود، بازداشت کردند.

عهد التمیمی، دختر فلسطینی است که به خاطر سیلی زدن به یک نظامی صهیونیستی به همراه مادرش به هشت ماه زندان محکوم شد و پس از گذراندن هشت ماه حبس آزاد شده بود. این دختر جوان فلسطینی به نماد مقاومت فلسطینیان مشهور شده بود.

۱۱:۴۴- گردانهای القسام: چهار ادوات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را منهدم کردیم

گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد: چهار ادوات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در آستانه ورود به اردوگاه الشاطی و محله الشیخ رضوان با راکت یاسین ۱۰۵ منهدم کردیم.

۱۱:۳۹- تظاهرات در برلین آلمان در حمایت از مردم غزه

با وجود اقدامات سرکوبگرانه دولت آلمان علیه هرگونه تجمع و فعالیتی در حمایت از فلسطین، برلین شاهد برگزاری تظاهرات گسترده در حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات اشغالگران بود.

۱۱:۲۸- تظاهرات مردمی در اسپانیا در حمایت از فلسطین

در ادامه موج گسترده محکومیت جهانی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین در نوار غزه که با حمایتها و مشارکت مستقیم آمریکا همچنان ادامه دارد، مردم اسپانیا در مادرید تظاهرات و بر حمایت از غزه و محکومیت اشغالگران تاکید کردند.

۱۱:۰۵- چین: موضع ما درباره مسئله فلسطین روشن و ثابت است

وزارت خارجه چین اعلام کرد: موضع ما درباره مسئله فلسطین، ثابت و روشن است، اینکه کشور فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

۱۰:۵۷-حملات خمپاره ای به تجمع نظامیان صهیونیست در شمال غزه

سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از حمله به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی در « تله القاط» شمال غزه خبر داد و گفت که تجمع نظامیان اسرائیلی را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داد.

۱۰:۵۱- القسام از حملات خمپاره‌ای به صهیونیست‌ها خبر داد

گردان های القسام، شاخه نظامی مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)‌ اعلام کرد که تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی که به شرق «حجرالدیک» نفوذ کرده بودند، هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفتند.

۱۰:۳۵- شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران در کرانه باختری

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک جوان به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست و زخمی شدن سه نفر دیگر در جریان حملات آنها به منطقه «حلحول» در شمال الخلیل واقع کرانه باختری خبر دادند.

۱۰:۰۳- عملیات ضد صهیونیستی در قدس

رسانه های رژیم اسرائیل از عملیات ضد صهیونیستی در قدس خبر دادند، در این عملیات دو صهیونیست در نزدیکی یک ایستگاه پلیس در «باب الساهره» در شهر قدیمی قدس با سلاح سرد به شدت زخمی شدند.

هنوز هویت عامل این عملیات مشخص نیست ولی بنا به گفته سخنگوی نظامی رژیم صهیونیستی، مجری این عملیات توسط نظامیان اسرائیلی هدف تیراندازی قرار گرفته و جان باخته است.

.

 

۱۰:۰۱- حمله صهیونیست‌ها به بیش از ۱۰۰ مرکز بهداشتی در غزه

در بیانیه نهادهای بین المللی بشردوستانه آمده است که از آغاز جنگ (۱۵مهرماه) تاکنون بیش از ۱۰۰ حمله علیه مراکز بهداشتی در نوار غزه انجام شده است.

۹:۵۲- هلاکت یک نظامی دیگر رژیم صهیونیستی در نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که یک نظامی اسرائیلی از گردان زرهی در جریان درگیری در شمال نوار غزه کشته شده است.
 

۹:۳۱- برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی وضعیت وخیم غزه

شورای امنیت سازمان ملل متحد به ابتکار دو کشور چین و امارات متحده عربی اقدام به یک نشست فوق العاده و غیر علنی می کند. این نشست که ساعت ۱۵ امروز به وقت محلی برگزار می شود قرار است وخامت اوضاع غزه در پی حملات رژیم اسرائیل به بیمارستان الشفا و اردوگاه جبالیا را بررسی کند.

۹:۲۵- بازداشت گسترده در کرانه باختری

باشگاه اسرای فلسطین امروز اعلام کرد، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی شب گذشته و بامداد امروز حدود ۵۰ فلسطینی را در چند شهر کرانه باختری بازداشت کردند.

 

☑️ مهمترین تحولات بامدادی روز دوشنبه را در ادامه دنبال کنید:

 

ادعای ارتش رژیم اسرائیل در مورد شهر غزه

ارتش رژیم اسرائیل بامداد دوشنبه مدعی شد که تا ۴۸ ساعت دیگر وارد شهر غزه خواهد شد. این ادعا در حالی است بنا به گفته ناظران، ارتش صهیونیستی همچنان نتوانسته است شمال غزه را به محاصره در بیاورد.

.

 

حماس از مصر خواست امکان استفاده از اپراتورهای تلفن را به غزه فراهم کند

«فوزی برهم» سخنگوی حماس با محکوم کردن اقدام مجدد رژیم اسرائیل در قطع خطوط و شبکه‌های تماس تلفنی، گفت که این اقدام برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌هایی است که در غزه مرتکب می‌شود تا جهانیان آن‌ها را نبینند.

او از دولت مصر خواست امکان استفاده از اپراتورهای تلفن همراه این کشور برای مردم غزه را فراهم کند و گذرگاه رفح را به روی فلسطینیان باز کند.

قطر و مصر مقصد بعد رئیس «سیا»

وبگاه آکسیوس نوشت که رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا علاوه بر فلسطین اشغالی، این هفته به قطر و مصر نیز خواهد رفت.

تداوم بمباران بی‌امان غزه از سوی جنگنده‌‌های صهیونیستی

جنگنده‌های رژیم اسرائیل مناطق مختلف نوار غزه را بامداد امروز دوشنبه هدف حملات خود قرار دادند که بیشترین این حملات مربوط به غرب شهر غزه بود که رژیم اسرائیل با این حملات قصد دارد از سمت ساحل و غرب به این شهر نفوذ کند.

نوار غزه , بنیامین نتانیاهو , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عملیات طوفان الاقصی , فلسطین , جبهه مقاومت ,

درخواست نتانیاهو از صلیب سرخ جهانی: ببینید “گروگان‌‌”های ما زنده‌اند

رسانه های رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در تماس با رئیس صلیب سرخ جهانی از او خواسته سریعا به غزه برود تا از زنده مانده اسرای صهیونیست دربند مقاومت غزه مطمئن شود.

گفتنی است حماس این هفته اعلام کرد که در اثر بمباران‌ مستمر غزه از سوی جنگنده های رژیم اسرائیل تاکنون، ۶۰ اسیر صهیونیست کشته شده‌اند.

استعفای رئیس شورای شهر برنلی و ۱۰ تن از اعضای حزب کارگر انگلیس در ارتباط با غزه

رسانه‌های انگلیس گزارش دادند که رئیس شورای شهر برنلی (در منطقه منچستر-لیورپول) و ۱۰ تن از اعضای حزب کارگر انگلیس در اعتراض به اقدام رئیس این حزب در مخالفت با آتش بس فوری در غزه از سمت خود استعفا کردند.

آمریکا بعد از هشدارهای نصرالله، زیردریایی به منطقه فرستاد

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در ادامه حمایت‌های بی‌حدومرز کاخ سفید از صهیونیست‌ها اعلام کرد که زیردریایی هسته‌ای اوهایو وارد منطقه غرب آسیا شده است.

گفتنی است سید حسن نصرالله جمعه گذشته طی سخنرانی خود گفت که آمریکا باید دست از حمایت‌های خود از رژیم اسرائیل بردارد و مقاومت در صورت هرگونه اشتباه واشنگتن، برای ناوهای آن‌ها نیز خود را آماده کرده است.

عبدالله دوم: ارتش ما موفق به ارسال کمک به غزه شده است

عبدالله دوم، پادشاه اردن از موفقیت نیروی هوایی ارتش این کشور در ارسال کمک های انسانی به بیمارستانی اردنی در نوار غزه خبر داد و گفت که نیروی هوایی کمک‌هایی را با چتر به این بیمارستان فرستاده‌ است.

نوار غزه , بنیامین نتانیاهو , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عملیات طوفان الاقصی , فلسطین , جبهه مقاومت ,

اردن روابط خوبی با رژیم اسرائیل دارد و متولی رسیدگی به اماکن اسلامی در قدس است، با این حال، رژیم اسرائیل حتی اجازه ارسال کمک‌های انسانی به أمان از طریق زمینی نیز نمی‌دهد و اردن مجبور شده است بعد از ۳۱ روز جنگ، در نمایشی تبلیغاتی دست به این حرکت بزند که بیشتر به تحقیر اردنی‌ها از سوی تل‌آویو شباهت دارد.

ارتش رژیم اسرائیل از آتش‌بس محدود دو روزه در شمال غزه خبر داد

شبکه الجزیره قطر به نقل از سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل گزارش داد که به مدت دو روز متوالی در شمال غزه برای ساعاتی آتش بس برقرار خواهد شد تا اهالی این منطقه، شمال غزه را ترک کنند.

افشاگری نشریه اسپانیایی از لشکر مزدوران در ارتش رژیم صهیونیستی

نشریه «ال‌موندو» اسپانیا در افشاگری مهم از وجود ارتش مزدوران در خدمت نظامیان رژیم صهیونیستی خبر داد.

این نشریه مدعی شده است که اسرائیل در  مقابل ارائه پشتیبانی های مالی، لشکری از مزدوران خارجی را در جریان عملیات زمینی خود در نوار غزه به کار گرفته است.

برخی منابع مدعی شده‌اند تل‌آویو به مانند اوکراین در جنگ با روسیه، از نظامیان و مزدوران خارجی برای نبرد با رزمندگان مقاومت فلسطین در نوار غزه بهره می‌گیرد.

۳۲ شهید در حملات بامدادی به نوار غزه

جنگنده‌‌های رژیم اسرائیل در حمله به مناطق مختلف غزه، تعدادی خانه را با خاک یکسان کردند که شهدای این حملات بدین شرح است:

▪️۱۵ شهید در بمباران خانه‌ای در تل‌ السلطان شهر رفح

▪️۱۰شهید در بمباران منطقه الزواید در مرکز نوار غزه

▪️۲ شهید در حمله به خانه‌ای در خیابان العجارمه اردوگاه جبالیا در شمال غره

▪️شهادت یک مادر به همراه ۴ فرزند خود در رفح

سی‌امین روز «طوفان الاقصی»|بمباران اردوگاه المغازی با ۵۱ شهید/ وزیر صهیونیست: باید علیه غزه از «بمب اتم» استفاده شود/ حملات بی‌سابقه علیه غزه

 

این خبر در حالی بروزرسانی است

 
 
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا