اخبار روز

شکست کمپین آمریکایی ـ صهیونیستی برای فریب افکار عمومی در جنگ غزه/ چند دروغ بزرگ اسرائیل که زود فاش شد

شکست کمپین آمریکایی ـ صهیونیستی برای فریب افکار عمومی در جنگ غزه/ چند دروغ بزرگ اسرائیل که زود فاش شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی در تاریخ ۷ اکتبر تاکنون، رژیم صهیونیستی کنار آمریکا و سایر متحدان خود یک کمپین بزرگ برای دروغ‌پردازی و فریب افکار عمومی در سطح جهان به‌راه انداخته‌اند و با وجود رسوایی بزرگی که این رژیم و حامیان آن در روزهای ابتدایی جنگ به‌خاطر افشای دروغ‌هایشان درباره مقاومت فلسطین، متحمل شدند اما همچنان به این دروغ‌پردازی‌ها ادامه می‌دهند.

کمپین محور آمریکایی ـ صهیونیستی برای فریب افکار عمومی در جنگ غزه

رسانه‌های آمریکایی و غربی و سایر رسانه‌های وابسته به غرب و واشنگتن در سراسر جهان از جمله در کشورهای عربی نیز تبدیل به تریبون اصلی رژیم صهیونیستی برای ترویج دروغ‌های آن شده‌اند. اغلب دروغ‌هایی که اشغالگران از ابتدای جنگ غزه تاکنون سعی در ترویج آن داشته‌اند با هدف توجیه جنایات و کشتارهایی است که رژیم تروریستی اسرائیل در نوار غزه انجام می‌دهد.

رژیم صهیونیستی همچنین با ارائه اخبار متناقض و جعلی از روند جنگ و ارائه تصویر غیرواقعی از پیروزی مقابل مقاومت سعی در آرام کردن افکار عمومی جامعه صهیونیستی دارد؛ به‌ویژه در شرایطی که شهرک‌نشینان بسیار وحشت‌زده هستند و همچنین هجمه‌های تندی به‌خصوص از جانب خانواده‌های اسرای اسرائیلی ضد کابینه و ارتش اسرائیل و شخص «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر وجود دارد.

در اینجا قصد داریم به چند دروغ بزرگ رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اشاره کنیم که البته کذب بودن آنها به‌سرعت فاش شد:

ـ رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند که جنبش حماس از غیرنظامیان به‌عنوان سپر انسانی در غزه استفاده می‌کند، این درحالی است که نیروهای مقاومت فلسطین مستقیماً در جبهه جنگ با دشمن صهیونیستی حضور دارند و اخبار عملیات‌های پیشرفته آنها و تلفاتی که به اشغالگران وارد می‌کنند قابل انکار نیست، علاوه بر آن مردم غزه با وجود اینکه به‌طور مداوم زیر بمباران و حملات وحشیانه دشمن قرار دارند اما همچنان در حمایت از مقاومت ثابت‌قدم هستند و بر تعهد به وطن و زمین و مقاومت خود تأکید می‌کنند.

ـ ارتش اسرائیل مدعی شده است که شمار زیادی از رزمندگان مقاومت فلسطین در عملیات زمینی این رژیم در غزه به شهادت رسیده‌اند، درصورتی که هیچ دلیل و حتی یک عکس برای اثبات ادعای خود ندارد.

ـ صهیونیست‌ها و شخص نتانیاهو در روزهای ابتدایی جنگ دروغ‌های مضحکی مبنی بر سربریدن کودکان اسرائیلی توسط رزمندگان مقاومت منتشر کردند و «جو بایدن» رئیس‌جمهوری ایالات متحده نیز در تبلیغ این روایت جعلی با صهیونیست‌ها همراهی کرد اما بلافاصله رسانه‌های آمریکایی و حتی کاخ سفید مجبور شدند این دروغ‌ها را فاش کنند.

ـ شبکه سی‌ان‌ان نیز ابتدا مدعی شد که خبرنگار آن شاهد سربریدن کودکان اسرائیلی توسط نیروهای فلسطینی بوده است اما سپس این خبر را تکذیب کرد.

ـ اشغالگران مدعی شدند که موفق به کشف یکی از تونل‌های حماس شده‌اند اما مشخص شد که این تونل برای اهداف پزشکی و بهداشتی بوده است.

ـ رسانه‌های صهیونیستی فیلمی را منتشر کردند که دروازه یک تونل کنار بیمارستان اندونزی را نشان می‌داد و بعداً معلوم شد این تونل برای سوخت‌رسانی به بیمارستان بوده است.

ـ صهیونیست‌ها مدعی شدند که رزمندگان حماس گروه بزرگی از شهرک‌نشینان را قتل‌عام کرده‌اند اما یکی از اسرای اسرائیلی که در دست حماس بود بعد از آزادی اعتراف کرد با چشم خودش دیده بود که نیروهای ارتش اسرائیل کورکورانه به‌سمت شهرک‌نشینان اسرائیلی تیراندازی می‌کردند و هیچ تمایزی میان آنها با نیروهای مسلح فلسطینی قائل نبودند.

ـ صهیونیست‌ها درباره سوزاندن ۵۰ کودک اسرائیلی توسط مقاومت فلسطین صحبت می‌کردند، درحالی که حتی یک عکس برای اثبات ادعای خود نداشتند.

ـ رژیم صهیونیستی فیلمی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و مدعی شد که مقاومت فلسطین کودکان یهودی را داخل قفس قرار داده است اما مشخص شد این کودکان درواقع اسرای فلسطینی هستند که توسط رژیم اشغالگر به این روش در زندان‌ها شکنجه می‌شوند.

رسانه‌های صهیونیستی: اسرائیل بعد از حمله به بیمارستان جنگ در افکار عمومی جهان را باخت
دیوید هرست: تبلیغات پولی اسرائیل نمی‌تواند افکار عمومی غرب را درباره مسئله فلسطین تغییر دهد

ـ اسرائیلی‌ها ادعاهای زیادی درباره شکنجه اسرا در غزه توسط مقاومت مطرح کردند اما اسرای آزادشده اسرائیلی تأکید کردند که رفتار رزمندگان مقاومت با آنها بسیار محترمانه بود، این درحالی است که مدارک و تصاویر مستند بی‌شماری از شکنجه‌های ضدانسانی اشغالگران علیه اسرای فلسطینی موجود است.

ـ صهیونیست‌ها ادعا کردند که رزمندگان فلسطینی اجساد اسرائیلی‌ها را تکه تکه کرده‌اند اما هیچ مدرک و حتی عکسی در این زمینه نداشتند، این درحالی است که تصاویر و فیلم‌های بسیاری از برخورد وحشیانه نظامیان صهیونیست با اجساد فلسطینی‌ها منتشر شده است.

ـ ارتش رژیم اشغالگر ادعا کرد که یگان زنان این ارتش ۱۰۰ تن از رزمندگان مقاومت فلسطین را به شهادت رسانده‌اند اما حتی یک عکس و دلیل کوچک هم برای اثبات این ادعا ارائه نداد.

ـ صهیونیست‌ها سعی دارند حماس را مقصر وضعیت کنونی در غزه معرفی کنند و افکار عمومی را فریب دهند و بگویند که اگر حماس حمله را آغاز نمی‌کرد شرایط آرام بود، این درحالی است که طی ۷۵ سال گذشته همه جهان شاهد اشغالگری و جنایات بی‌حد رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بوده‌اند و ابعاد پروژه شومی که اخیراً این رژیم برای مردم فلسطین طراحی کرده بود و قصد تخریب مسجدالاقصی و اخراج همه فلسطینی‌ها از غزه و کرانه باختری را داشت نیز فاش شده است.

ـ رژیم صهیونیستی یک مکالمه صوتی منتشر کرد و مدعی شد این مکالمه بین نیروهای مقاومت است که درباره بمب‌گذاری در بیمارستان المعمدانی صحبت می‌کنند، این درحالی است که همه مستندات موجود ثابت می‌کند جنایت بزرگ در بیمارستان المعمدانی توسط رژیم صهیونیستی و با سلاح‌های آمریکایی انجام شد و دست و پا زدن‌های این رژیم برای فرار از مسئولیت این جنایت سودی نداشت.

ـ صهیونیست‌ها تصاویری از رهبران حماس در رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی منتشر کردند که بعداً مشخص شد این تصاویر با هوش مصنوعی ساخته شده است.

ـ رژیم صهیونیستی با انتشار عکس‌های بسیار قدیمی از کشته شدن یهودیان مدعی شد که این تصاویر مربوط به حملات حماس است.

ـ صهیونیست‌ها یک تصویر سوخته از کودک اسرائیلی منتشر و ادعا کردند نیروهای مقاومت این کودک را سوزانده‌اند و بعد مشخص شد این تصویر مربوط به یک سگ سوخته بوده و توسط هوش مصنوعی ساخته شده است.

ـ اسرائیلی‌ها ویدئویی در فضای مجازی منتشر کردند که در آن یک پرستار که ادعا می‌کرد فلسطینی است می‌گفت حماس سوخت‌های بیمارستان‌ها را سرقت کرده است، اما بعداً مشخص شد که این فرد درواقع یک اسرائیلی است که نتوانسته است خوب به‌لهجه فلسطینی صحبت کند و لو رفت.

بعد از افشای چهره واقعی و خوی وحشی‌گری و تروریستی صهیونیست‌ها به‌دنبال جنایات تاریخی که در غزه انجام می‌دهند، افکار عمومی جهان به‌ویژه در کشورهای اروپایی و آمریکا به‌شکل قابل‌توجهی درحال ابراز خشم و نفرت خود نسبت به اسرائیل است و با وجود اینکه این رژیم حدود ۱۴ میلیون دلار برای تبلیغ روایات دروغین خود از جنگ غزه در اروپا و آمریکا هزینه کرده بود اما نتوانست افکار عمومی را فریب دهد و تظاهرات‌های گسترده ضدصهیونیستی در سراسر جهان هم‌زمان با تداوم جنایات اشغالگران در غزه، ادامه دارد.

شبکه الجزیره در همین زمینه در گزارشی اعلام کرد که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بیش از ۱۳.۵ میلیون دلار برای تبلیغات روایت خود از جنگ غزه در اروپا هزینه کرده است، این درحالی است که فلسطینی‌ها بدون هیچ هزینه‌ مالی، روایت حقیقی خود را از جنگ غزه به جهانیان نشان دادند و به‌عبارت دیگر افکار عمومی جهان با مشاهده جنایات علنی رژیم اشغالگر، بیدار شد.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا