اخبار ورزشی

عکس‌| بازتاب صحنه دیوانه‌وار لیگ ایران در نشریه آاس اسپانیا

عکس‌| بازتاب صحنه دیوانه‌وار لیگ ایران در نشریه آاس اسپانیا

یک پرتاب اوت منجنیق‌وار از نزدیکی نقطه کرنر در ورزشگاه غدیر اهواز آخرین گل هفته ناقص فوتبال ایران را زمینه‌سازی کرد. این پرتابی بود از نادر محمدی، مدافع نام‌آشنای سابق پیکان و ذوب‌آهن، که در حال حاضر بخشی از تیم محمد ربیعی است که امروز سه امتیاز شیرین را به حساب خود واریز کرد.

محمدی قبل‌تر به واسطه پرتاب اوت‌های بلندش در فوتبال ایران شناخته شده است. بازیکنی که با پشتک و وارو و در یک حالت عجیب پرتاب‌های اوت را بدل به سانترهای تیز و کشیده می‌کند ‌و این بخشی از ویژگی اوست که برخی از مربیان ایران را به خود علاقه‌مند کرده است.

1928893

محمد ربیعی در نشست مطبوعاتی از علی علیزاده، اوت‌انداز استثنایی سابق استقلال و پرسپولیس در دهه هشتاد، نام برد که در تیم مس رفسنجان مدیر ورزشی تیمش بود. علیزاده مهاجمی گلزن و تیزچنگ بود که با این استعداد خاص در فوتبال ایران چهره شد، اگرچه استعدادهای دیگری هم داشت. اوج کار او در دوران مربیگری صمد مرفاوی در استقلال بود که یکی از گل‌سازترین بازیکنان فوتبال ایران لقب گرفت. حالا سال‌ها بعد بازیکن دیگری پرتاب‌های اوت نزدیک به آن را در دستور کار خود قرار داده و به واسطه این در فوتبال ایران چهره شده است.

1928891

نادر محمدی بازیکن محبوب عکاس‌هایی است که دوست دارند از فوتبال صحنه‌های مهیج بگیرند چراکه شکل اوت انداختن او و پشتک وارویش قبل از پرتاب که با توجه به نیروی گریز از مرکز به توپ ارسالی او ضرب بیشتری می‌دهد خوراک تصاویری است که بشود از آن‌ها عکس‌های صفحه اولی درآورد.

او دیشب درحالی‌که همچنان نسبت ابن ویژگی خاصش در فوتبال متواضع به نظر می‌آمد درباره اینکه چگونه در پرتاب این اوت‌ها متبحر شده گفت که یازده سال ژیمناستیک کار می‌کرده و به همین دلیل می‌تواند این حرکت آکروباتیک را پیش از پرتاب اوت انجام دهد.

1928890

البته در فوتبال ایران بعضی از مربیان از اینکه از پرتاب اوت به عنوان یک تاکتیک برای گلزنی استفاده کنند چندان خوشحال نیستند، اما برای محمد ربیعی این یکی از چند روشی است که تیمش می‌تواند با آن به گل برسد و امروز توپ ارسالی محمدی درست بعد از دروازه‌بان استقلال خوزستان روی سر محمد قریشی فرود آمد که همیشه یک مدافع گلزن برای تیمش بوده است و این بار هم سه امتیاز حساس را برای تیمش به ارمغان آورد تا اولین پیروزی محمد ربیعی در دیدارهای رو در رو با سیروس پور موسوی با این پرتاب به دست بیاید.

وبسایت آاس اسپانیا با انتشار تصویر گل ذوب‌آهن نوشته است: “در یک لیگ رسمی پیروزی در دقیقه ۹۲ با یک‌پرتاب مرگبار و دیوانه‌کننده به دست آمد. این اتفاق در لیگ ایران رقم خورده و بسیار عجیب و غریب است.”

1928892

۲۵۸ ۲۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا