بین الملل

غریب آبادی: تاکنون ۴۰ هزار نفر در غزه شهید و مجروح شده‌اند

غریب آبادی: تاکنون ۴۰ هزار نفر در غزه شهید و مجروح شده‌اند

 کاظم غریب آبادی در نشستی در خصوص فجایع رخ داده غزه گفت: ما شاهد جنایاتی در چارچوب هم حقوق بشر و هم حقوق کیفری بین المللی هستیم.  

وی افزود: انواع جنایات را رژیم صهیونیستی در یک ماه گذشته در نوار غزه انجام داده است. آنچه که در قلمروی صلاحیت حقوق بین المللی کیفری انجام می گیرد جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی، نسل زدایی و پاک سازی نژادی و قومی است و مصادیقش متعدد است.

غریب آبادی گفت: تاکنون  ۴۰ هزار نفر در نوار غزه شهید و مجروح شده‌اند. این یک شاخصه است از جنایاتی که گفتم که در کمتر از ۳۲ روز رخ داده است. ظرف  ۷۵ سال، ۱۰۰ هزار نفر شهید شدند و در ۳۰ روز ۱۰  هزار نفر؛ لذا این جنایت، جنایت عظیمی است که رژیم صهیونیستی اسرائیل در نوار غزه علیه مردم بی پناه فلسطین انجام می‌دهد.

غریب آبادی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد این افراد زنان و کودکان هستند، همین زنان و کودکانی که همیشه مدعیان حقوق بشر و امریکا پرچم آنها را بالا نگه می دارند و علیه کشورهای مستقل به بهانه دفاع از حقوق زنان و کودکان  اقداماتی را علیه آنها در سازمان های بین المللی انجام می دهند ولی اینجا زنان و کودکان کشته  و سلاحی می شوند و نهادهای حقوق بشری و مدعیان حقوق بشر و متولیان سازمان های بین المللی انگار که اتفاقی نیفتاده است و حقوق بین الملل نقض نشده است.

وی با اشاره به انتقال اجباری جمعیت گفت: در همین ۳۲ روز گذشته نزدیک به یک  و نیم میلیون نفر به صورت داخلی آواره و جابجا شدند و مصادیق جنایات کیفری بین المللی است و به کارگیری سلاح‌های سمی و ممنوعه از مصادیق این جنایات است.  محاصره و حبس کردن جمعیت نیز از دیگر جنایات است و وزیر دفاع رژیم صهیونیستی گفته  که ما آب و برق  و سوخت غزه را کامل قطع می کنیم و تا الان هم قطع کردند. البته غزه همیشه در محاصره بوده است ولی این سری خودشان اظهار کرده اند که این کار را می کنیم و این از مصادیق جنایات بین المللی کیفری است. نه تنها قطع کرده اند بلکه اجازه نمی دهند  کمک‌های بشر دوستانه وارد نوار غزه شوند.  

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا