سمنان

غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی شود

غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی شود

ب️ه گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران استان سمنان ،سرهنگ حسین پیوندی در گفت گو یی ، اظهار داشت: با توجه به اینکه در قانون خدمت وظیفه عمومی، موضوع سلامت جسمی و روانی مشمولان برای به کارگیری در نیروهای مسلح مورد اهمیت است، بنابراین مشمولان غایب با وجود غیبت نیز می‌توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی( پلیس + ۱۰ ) اقدام کنند.

️وی با تاکید بر اینکه غیبت مشمولان مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی شود ، افزود: این دسته از مشمولان در صورتیکه در شورای پزشکی وظیفه عمومی سرباز و یا معاف از رزم شناخته شوند ، با اضافه خدمت به سربازی اعزام می‌شود .

️سرهنگ پیوندی بیان داشت : مشمولان فقط در صورت نقص عضو یا ابتلا به بیماری هایی که مدرک تحصیلی تاثیری در معافیت پزشکی ندارد، می توانند در حین تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام کنند و در سایر موارد می بایست پس از فراغت از تحصیل ،اخراج ،انصراف و یا ترک تحصیل اقدام کنند .

️وی تصریح کرد: مشمولان دارای معافیت تحصیلی که درخواست معافیت پزشکی آنان در شورای پزشکی در حال بررسی است، چنانچه معاف دائم شناخته نشوند رای عدم معافیت پزشکی صادر و معافیت تحصیلی آنان استمرار می یابد.

️این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان متقاضی معافیت پزشکی برای کسب اطلاع از آیین نامه معافیت پزشکی و قوانین و مقررات مربوط به آن می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی @sarbazvazifeh مراجعه نمایند.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا