اخبار روز

قالیباف: تمدن سازی دریا محور سبب اقتدار ایران اسلامی می‌شود

قالیباف: تمدن سازی دریا محور سبب اقتدار ایران اسلامی می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از بندرعباس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و سخنران ویژه مراسم رژه ملی بندرعباس به مناسبت هفته دفاع مقدس با تبریک ایام اظهار داشت: امروز همه ما مفتخریم که در سایه مکتب اسلام و قرآن و در سایه مکتب اهل بیت و سایه نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم باید از شهدای گرانقدری که در دوران دفاع مقدس، دفاع از حرم و شهدایی که در خلیج فارس با رژیم بعثی صدام و در مبارزه با نظام استکباری آمریکا افتخار آفریدند و به شهادت رسیدند درود بفرستیم. 

وی افزود: در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس با شهدا و امام شهدا تجدید پیمان میکنیم که بر پایه و اصول انقلاب برای تحقق آرمان های آنان حرکت کرده و اقدام کنیم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی در دوران دفاع مقدس از معجزات جمهوری اسلامی بود چرا که جنگ تحمیلی در سالیان ابتدایی انقلاب در زمانی رخ داد که شاهد عدم انسجام لازم در نیروها بودیم و از سوی دیگر با یک دشمنی همه جانبه و یکپارچگی در ابر قدرت‌های آن زمان یعنی آمریکا و شوروی برای مقابله با ایران روبرو بودیم اما توانستیم از کشور دفاع کنیم. 

وی تصریح کرد: دفاع مقدس شبیه یک معجزه بود چرا که همانگونه که کسی فکر نمی‌کرد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد هیچ کس هم گمان نمی‌کرد با این میزان از همکاری دشمنان ایران شانسی برای پیروزی داشه باشد اما دو رکن مهم اراده و حضور مردم و فرماندهی امام راحل و حرکت مبتنی بر سنت‌های الهی سبب این پیروزی شد. 

قالیباف گفت: اراده ملی مردمی مبتنی بر محاسبات و سنت‌های الهی رمز پیروزی ما در دفاع مقدس بود، ۳۱ شهریور به یاد دوران دفاع مقدس گرد هم می آییم و درسهای بزرگ آن دوران را به خود و نسل جوان یادآوری میکنیم. 

وی ادامه داد: رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی مختص آن جنگ نبود و همیشه ثابت است و نیاز است ما همواره بر این مدار حرکت کنیم فرقی ندارد این جنگ، جنگ نرم، سخت، جنگ ترکیبی یا شناختی با آمریکا یا رژیم صهیونیستی باشد مطمئن باشید اگر در همین مسیر باشیم خداوند به ما وعده پیروزی داده است. 

سخنران ویژه رژه ملی بندرعباس گفت: در کنار دشمنان خارجی و ظالمی که علیه ملت توطئه می‌کنند دشمن داخلی داریم این افراد می‌خواهند از اعتقادات به مبنای الهی سست شویم و از مبانی خود دست برداریم. 

وی افزود‌:تحول مورد تاکید فرمانده کل قوا در همه مسائل است باید مداوم به دنبال خلاقیت و تحول باشیم نباید لحظه‌ای از این مسئله در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی غفلت شود تحول منفعت مردم را در بر دارد و باید از هر اختلافی که سبب ضعف ما شود دوری کنیم. 

 رئیس مجلس تاکید کرد: باید از سرگرم شدن به حواشی دوری کنیم باید به متن بپردازیم به خدمت به مردم توجه کنیم و آن را اولویت قرار دهیم امروز مهم ترین وظیفه اثبات کارآمدی دین در اداره کشور است. 

وی اظهار داشت: در جوار تنگه هرمز که تنگه‌ای راهبردی است قرار داریم بزرگترین مسئله‌ای که برای ایران قوی به آن نیاز داریم تمرکز بر تمدن سازی دریا پایه مورد تاکید رهبری است باید بر مسائل دریا پایه در ابعاد اقتصادی و نظامی توجه شود. 

قالیباف گفت: این مسئله تمرکز بر تمدن سازی دریامحور را هم در مجلس و در آستانه تصویب برنامه هفتم هم مورد توجه قرار خواهیم داد چرا که معتقدیم این مسئله می‌تواند سبب تحول و سبب قوی شدن ایران شود. 

وی ادامه داد: برای استفاده از این فرصت دریا محوری نیازمند برداشت و مسیر مشترک در بخش‌های مختلف از جمله قوای سه گانه و نیروهای مسلح هستیم باید به فهم مشترک رسیده و نقشه راه را ترسیم کنیم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختی خود را در قطع دست بیگانه و تکیه بر اداره ملی و مردمی می بینم، تقویت رابطه با کشورهای اسلامی اولویت قطعی سیاست خارجی ایران است و امروز هم شاهد این هماهنگی در میان کشورهای اسلامی حوزه خلیج فارس هستیم و امیدواریم این همکاری سبب رشد و توسعه منطقه و کشورهای اسلامی شود. 

/۸۶۴ 

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا