فرهنگ و هنر

لزوم آموزش زنان در حوزه محیط زیست

لزوم آموزش زنان در حوزه محیط زیست

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری، ظهر امروز یکشنبه ۱۵ بهمن، در مراسم امضای سند همکاری‌های مشترک برنامه اقدام خانواده و محیط زیست که با حضور علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: زمین در محیط زیست به‌عنوان مادر حیات و کسی که مهر و هستی می‌بخشد، معرفی می‌شود.

خزعلی با بیان اینکه مادران به‌دلیل ویژگی‌های مهربانی و عطوفت و بخشندگی وظیفه جدی‌تری در برابر محیط زیست دارند، تصریح کرد: زنان همچنین به‌خاطر روحیه عطوفت و محبت و به‌دلیل تیزبینی و جزئی‌نگری و تجربه زیستی و مدیریت و برنامه‌ریزی مصرف زنانه در منزل، این توانایی را دارند که در محیط زیست تأثیرگذار باشند تا شاهد کنترل مصرف و مدیریت منابع زیستی باشیم.

توضیحات خزعلی درباره بهبود وضعیت مادران کارمند در دولت

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با تأکید به اینکه “نیاز به آموزش‌ در زمینه مصرف و بازیافت داریم”، توضیح داد: نیاز داریم زنان در این زمینه آموزش ببینند چراکه عمدتاً مدیریت منزل به‌عهده بانوان است. این آموزش در خصوص تهیه لوازم سازگار با محیط زیست و به‌دنبال آن ایجاد مشاغل سبز که ضرر کمتری به محیط زیست بزند، کمک‌کننده است.

او خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال در استان زنجان، شهرداری پای کار آمد تا به‌صورت کامل تفکیک زباله را در این استان داشته باشیم، در این استان حرکت‌هایی از این قبیل انجام داده بودند. اگر این طرح کامل اجرا شود شاهد صحنه‌های نامناسب زباله‌گردی نخواهیم بود.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا