آذربایجان شرقی

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: لایحه نظام حرفه ای روزنامه نگاری در حال بررسی است

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: لایحه نظام حرفه ای روزنامه نگاری در حال بررسی است

به گزارش برگزیده از تبریز، فرشاد مهدی پور در آیین رونمایی از جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به تحولات گسترده در فناوری های ارتباطی، انحصار تولید محتوا در مرکز نیست و هرکس در هرجای دنیا می تواند وارد حوزه تولید محتوای رسانه ای شود.

وی با اشاره به نقش تبریز و آذربایجان در تحولات نوین ایران به ویژه از صدر مشروطیت تا انقلاب اسلامی تصریح کرد: رویکرد مردم آذربایجان همواره ضد امپریالیستی، ضد استعماری و معطوف به صیانت از تمامیت ارضی ایران بوده و در اغتشاشات سال قبل نمونه آن را دیدیم.

مهدی پور، نظام یکپچارچه ذهنی، فرهنگی و محتوایی را عامل اتحاد مردم تبریز علیه توطئه های استعماری خواند و اظهار داشت: دشمن همواره برای برهم زدن آرامش جامعه طراحی می کند لذا تلاش کنیم از طریق رسانه وارد نزاع نشده و به اختلافات دامن نزنیم چراکه به فرموده قرآن، “باهم نزاع نکنید چراکه قوت شما از بین می رود”.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود با اشاره به انتقادات مطرح شده نسبت به نحوه رتبه بندی رسانه های محلی گفت: شیوه های رتبه بندی بازنگری و به سمت محتوا حرکت کرده ضمن اینکه امکان رتبه بندی روزنامه ها را به استان ها تفویض کرده ایم.

مهدی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موارد مطرح شده از سوی نمایندگان تشکل های رسانه ای تصریح کرد: هماهنگی و تعامل تشکل های رسانه ای در آذربایجان شرقی را در هیچ استانی ندیده ایم و این می تواند برای سایر مناطق کشور الگو باشد.

معاون وزیر ارشاد همچنین با اشاره به اینکه لایحه نظام حرفه ای روزنامه نگاری در کمیسیون های تخصصی دولت درحال بررسی است گفت: آیین نامه صدور کارت خبرنگاری بازنگری و صدور کارت وزارت ارشاد برای هویت بخشی روزنامه نگاران آغاز خواهد شد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: لایحه نظام حرفه ای روزنامه نگاری در حال بررسی است

گفتنی است در حاشیه این نشست از پوستر جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان شرقی نیز رونمایی شد.

این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همراهی خانه مطبوعات و تشکل های رسانه ای استان برگزار می شود.

ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در فضای رسانه ای استان، بهره مندی از فرصت برگزاری کنگره به منظور تقویت فضای معنوی جامعه رسانه ای استان، بسترسازی به منظور تولید محصولات رسانه ای فاخر درخصوص شهدا و انعکاس گسترده اخبار و رویدادها و برنامه های مرتبط با کنگره از اهم اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می شود.

جشنواره یاد شده در قالب تیتر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، گزارش تصویری، تولیدات چند رسانه ای و صفحه آرایی و گرافیک برگزار می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره سی ام آبان ماه اعلام شده است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا