علمی و فناوری

مک‌های جدید اپل در راه‌اند!

مک‌های جدید اپل در راه‌اند!

درحالی‌که گزارش‌های قبلی به عدم عرضه مک یا آیپد جدیدی تا پایان سال ۲۰۲۳ اشاره داشتند، حالا «مارک گرمن» از بلومبرگ گزارش داده است که اپل احتمالاً در پایان این ماه میلادی از مدل‌های جدید مک رونمایی خواهد کرد که احتمالاً شامل آی‌مک ۲۴ اینچی خواهد بود.

گرمن در جدیدترین شماره از خبرنامه Power On خود توضیح می‌دهد که اپل «درحال برنامه‌ریزی برای عرضه محصولی مبتنی بر مک در اواخر ماه جاری میلادی است» که می‌تواند به مدل ۲۴ اینچی آی‌مک اشاره داشته باشد که به‌روزرسانی سخت‌افزاری آن نسبتاً عقب افتاده است.

مک‌های جدید اپل در راه‌اند!

مدل فعلی آی‌مک (تصویر بالا) در آوریل ۲۰۲۱ عرضه شد و تنها دستگاه از نسل فعلی مک با تراشه M۱ محسوب می‌شود. گرمن بارها گفته است که اپل برای این دستگاه از تراشه M۲ صرف‌نظر می‌کند و به‌جای آن از تراشه M۳ استفاده خواهد کرد؛ هرچند در این گزارش جدید اشاره‌ای به تراشه دستگاه نشده است.

کمبود محصولات مک در فروشگاه‌های اپل

مک‌های جدید اپل در راه‌اند!

گزارش بلومبرگ همچنین اشاره می‌کند که فروشگاه‌های اپل اکنون با کمبود آی‌مک، مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی و مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی مواجه هستند و درحال‌حاضر بسیاری از پیکربندی‌ها تا اواسط نوامبر وارد بازار نمی‌شوند. بنابراین غول فناوری برای برآورده‌کردن تقاضای این دستگاه‌ها نیز باید به‌دنبال راه‌حلی باشد.

درباره زمان معرفی دستگاه‌های آینده مک، گرمن معتقد است که احتمالاً در روز ۳۰ یا ۳۱ اکتبر (۹-۸ آبان‌ماه) شاهد رونمایی از آن‌ها خواهیم بود و پس از آن گزارش درآمد اپل در روز ۲ نوامبر (۱۱ آبان) اعلام خواهد شد.

او همچنین یک بار دیگر تأکید کرده است که مدل‌های نسل بعدی مک‌بوک ایر با تراشه‌های M۳ تا اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه نخواهند شد و نسخه حرفه‌ای و بزرگ‌تر آی‌مک با نمایشگر ۳۲ اینچی نیز برای اواخر سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است.

۲۲۷۲۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا